Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Az baj, ha gitározás közben...

Az baj, ha gitározás közben csak a mutató és középső és nagyon ritkán a gyűrűs ujjamat használom?

Figyelt kérdés
Ebben az esetben nem akkordokat játszom, hanem hangokat, és olyankor csak a mutató és középső ujjamat használom, a többit képtelen vagyok! Ez baj?

2013. jan. 3. 14:15
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:

Baj.

Még a 3 is kevés lenne, a kisujjat is igencsak érdemes tornáztatni, kivéve persze ha az ember 50 éves bluest játszik.

2013. jan. 3. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
És ha az embernek nincs kisujja? Jó, nekem van, de ha nem lenne, egyébként meg azt képtelen vagyok használni, mire odateszem, és rendesen lefogom, elmegy egy csomó idő...
2013. jan. 3. 14:19
 3/17 anonim ***** válasza:
48%
Nézd beszélgethetünk arról is, hogy kéz nélkül hogyan lehet gitározni, csak rohadtul semmi értelme.
2013. jan. 3. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
Azért nézzetek utána Django Reinhardtnak :)
2013. jan. 3. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:

Csak egy feltételezés volt, mert biztos vannak ilyen fogyatékkal élők is, akik gitároznak, ők is megoldják, de nem ez volt az eredeti kérdés...tehát kéne használni a kisujjam is, hát...majd rágyúrok.

Köszi a választ!

2013. jan. 3. 14:35
 6/17 anonim ***** válasza:

Django Reinhardt világhírű jazz-gitáros egy baleset miatt nem tudta mozgatni a kis-és a gyűrűsujját, csak a másik kettőt. Persze gondolom nem örült neki, hogy így alakult.


Szerintem idővel meg fogod tanulni.Nem édemes bonyolítani a dolgokat, mert 2 ujjal egy csomó mindent csak nagyon-nagyon nehezen tudnál megoldani.

2013. jan. 3. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
2013. jan. 3. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat!
2013. jan. 3. 14:42
 9/17 anonim ***** válasza:

kitalálom, tanár nélkül tanulsz, mert neked úgyis megy internetről, meg guitarproról?


:)

2013. jan. 3. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
Olyan ez, mintha valaki nem akarná megtanulni, hogyan kell az autót 5. vagy 6. sebességfokozatba kapcsolni. Tanuld meg használni, mert később nagyon fogod bánni, hogy nem tetted korábban. Én is ilyen hülyeségeken vacakoltam kezdő koromban, meg is lett az eredménye. Egy csomó rossz berögzülésem van. Legalább azt kerüld el, amit tudsz.
2013. jan. 3. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!