Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Gitározás kezdése?

Gitározás kezdése?

Figyelt kérdés

Sziasztok most így karácsony alkalmából 25000ft-om van és abból szeretnék elindulni a gitározsban (akusztikus) van valami elfogadható minőségű gitár ebben az ár kategoriában?(pár ezret még hozzá tudok tenni tehát,ha van 25be,de27ért van sokkal jobb akkor azt.)

És,ha megvan a gitár mivel érdemes kezdeni?akkord vagy szólózás?

és még egy kérdés mi a különbség a klasszikus és az akusztikus közt?

mobilról vagyok bocsi a hibákért.


2012. dec. 26. 13:58
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

Klasszikus gitár: nylon húrok, kicsit tompa, fátyolos hang, szélesebb nyak, kisebb test.

[link]

Akusztikus gitár: fém húrok, fényesebb hangzás, nagyobb test, keskenyebb nyak.

[link]

Akkord vs. szólózás: Általában én először megtanulom a dallamjátékot, majd ahhoz építem fel az akkordokat. A szólózáshoz pedig érdemes több skálát és azok összekötését is elsajátítani.

Javaslom kezdj egyszerű gitár gyakorlatokkal, ezzel elsajátítod és rögzíted a helyes tartást, fogást. Ha biztonsággal megvan a hét hang a gitáron, akkor a tudásosnak megfelelően jelölj ki célokat. Függően attól mennyire akarod komolyan venni, válassz ki olyan számot, gyakorlatot, darabot, ami a technikai tudásodat fejleszti és a zenei felkészültségedet bővíti.

2012. dec. 26. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!