Ha egy olyan gitárral kezdek tanulni amin nincs hangszín szabályozó csak egy hangerő az baj?
Egyáltalán nem baj. A hangszín szabályozás arra jó, hogy "kéznél" tudj azon állítani, hogy a mély/magas hangok kerüljenek vágásra. Amit a játékoddal is tudod befolyásolni, hiszen a húrláb közeli pengetésnél erősödnek az "élesebb" hangok.
Persze azon is el lehet gondolkodni, hogy még egy ellenállás, még két forrasztás milyen hatással van a hangszedőből érkező jelre...
A gitáron lévő hangszínpotmétert a gitárosok 99%-a soha életében nem használja.
Normál esetben a magas hangszínből lehet levenni egy keveset, de mivel a legtöbb gitáron több hangszedő van, az erősítők több csatornások, valamint ez jelentősen csökkenti a dinamikát, nem túl népszerű, sokan ki is kötik/szedik a gitárból.
Az, hogy a gitárok nagy részén még is rajtan van inkább csak hagyomány...
Nem hinném, hogy csak hagyomány. Ha annyira a gitárosok igénye lenne a hangszín nélküli gitár, nyilván sokkal több ilyen készülne.
Ezzel lehet a leggyorsabban és a legközvetlenebbül beleavatkozni a hangszínbe, ha nem számítjuk a játéktechnikai trükköket.
Az elsőnek: A kábel minősége a gitártól az effektbe és az erősítőbe sokkal nagyobb hatással van a hangra, mint az a két forrasztás meg az ellenállás a gitárban.
Amúgy bizonyos hangszedőknél eleve "lágyítják" klcsit ezzel a bántóan éles hangzást is.
"Nem hinném, hogy csak hagyomány."
De, az. Megszokás. Ott van minden gitáron, a nagyobb hagyománnyal rendelkező gyártók nem is merik lehagyni, csak néhány újabb, bevállalósabb cég, akik mernek fejlődni gitár témakörben.
"Ha annyira a gitárosok igénye lenne a hangszín nélküli gitár, nyilván sokkal több ilyen készülne."
Mint nem írtam, a gitárosoknak nem az az igénye, hogy ne legyen hangszínpoti a gitáron, csupán nem igénylik, hogy legyen. A két dolog nem ugyanaz.
Szőrszálhasogatás...
Ha nem igénylik, hogy legyen, akkor az gyakorlatilag ugyanaz, mint azt igényelnék, hogy ne legyen. Technikailag mindenképpen, nyilván nyelvtanilag lehet csűrni-csavarni, de ha valamire nincs szükségük, akkor az műszakilag fölösleges.
Nem végeztem felméréseket, hányan használják a hangszínszabályzót, de gondolom te sem, tehát mind az én, mind a te állításod csupán feltételezésen alapul.
Nyilván nem mindenki használja, de vannak, akik igen.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!