Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Elektro akusztikus gitár...

Elektro akusztikus gitár márkák? (Többi lent)

Figyelt kérdés

Elektro akusztikus gitárt tervezek venni(ajándéknak szánom), max. 40 000 HUF-ot szánnék rá.

Találtam egy ilyet:

[link]


A probléma, hogy nincs tapasztalatom a Stagg gitárokkal, tűrhetőek minőségre, vagy inkább a tüzifa kategória?


Esetleg tudtok ajánlani márkákat/darabokat, amik beleférnek az árba, és ehhez képest elfogadható minőségűek?(Értsd: nem zörögnek a nyakon a húrok, nem hangolódik el könnyen, nem megy tönkre az elektronika 2 hét után :))


Köszi előre is.



2012. szept. 21. 08:38
 1/8 anonim ***** válasza:

Ez ugyan sajnos nem válasz a kérdésedre, csak egy részére, de a húrzörgés bármelyik gitárnál előfordulhat, be kell állíttatni hangszerésszel. Még akkor is előfordulhat, ha a gyárban jól állítják be, mert a szállítás és a ki tudja mennyi ideig és milyen helyen történő tárolás alatt mindenféle történhet...

Én egy Ibanez Talmant használta jó ideig, de azért az kicsit másféle, ugyanis nem piezo hangszedője volt, hanem mágneses, ami szokatlan egy elektro-akusztikuson, viszont nagyon jó nyaka volt. És valamivel drágább.

2012. szept. 21. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Stagg-ot hanyagold. Ha nagyon nincs keret, akkor Cort.

De inkább kicsit gyűjtögess és vegyél egy Dowina-t, azok nagyon profi cuccok.

A gond az, hogy ilyen árkategóriában az elektronika nagyon gagyi, javaslom inkább simát vegyél és max mikrofonozd be, ha fel akarod venni.

2012. szept. 21. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Csatlakozom, a Dowina szerintem is jó hangszer, volt alkalmam egyet használni kicsit és tetszett.
2012. szept. 21. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Hm, a második válaszolónak is van igazsága az elektronikával, de azért bemikrofonozni kb. annyiba kerül egy jó mikrofonnal és állvánnyal, mint amennyit a gitárra szánna, de inkább többe... és itt ajándék lenne, tehát nem kényszerítheti az ajándékozottat arra, hogy egy jó mikrofont is vegyen...
2012. szept. 21. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat.

Ezt a húrzörgést azért írtam, mert nekem van egy akusztikus gitárom,(valami 10-12 ezer volt, szóval gagyi fajta :)) de azon egyáltalán nincs nyak állítására lehetőség, még a hidat se lehet megemelni :) Azt hittem, hogy az elektro-akusztikusokkal is ez a helyzet.


Viszont 40-nél többet biztosan nem szánok rá, akkor már inkább módosítok egy sima akusztikusra, ott már vannak 40 alatt is értelmesebb márkák :)

2012. szept. 21. 18:13
 6/8 anonim ***** válasza:

Az akusztikus gitárok nagy része, beleértve a fém és nejlon húrosokat, nem rendelkezik húrmagasság állítási lehetőséggel.

Ez nem jelenti azt, hogy ne lehetne állítani, csak macerás és pénzbe kerül, ami nyilván egy olyan olcsó gitárnál nem éri meg.


A nejlonhúrosokban gyakran nincs nyakállító pálca, a fémhúrosokban van, ott a nyak görbületét azzal lehet szabályozni.


A húrmagassáhot kétféle módon lehet állítani: a nyeregnél lefelé a vágatok mélyebbre reszelésével, ehhez persze kell megfelelő szerszám és gyakorlat, felfelé legfeljebb úgy, hogy vagy új nyereg készül, vagy alátétet raknak alá, ami nem valami jó megoldás.

A húrlábnál hasonló a módszer, ha feljebb kell állítani, vagy cserélik a húrlábat egy magasabbra, vagy alátétezik, ha lejjebb, akkor az aljából lehet csiszolni.


Tehát az elektro-akusztikuson se lesz állítási lehetőséged kapásból.

Leginkább az segít, ha kipróbálod, végig kell próbálni az egész nyakon minden fekvésben a hangokat, mennyire zörög.

2012. szept. 21. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Ez a Dowina jóféle, néztem pár videót a tecsőn, de nem játszik, ajándéknak túl drága :)


[link]


[link]


Ezt a kettőt néztem ki :)

2012. szept. 22. 09:47
 8/8 anonim ***** válasza:

A Cort-nak az elektronika nélküli verzióját ismerem és az áráért jó hangszer.

Nem egy mestergitár, de egész jól szól és semmi bajom nem volt a nyakkal.

2012. szept. 22. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!