Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Gitárosok, pár információ a...

Gitárosok, pár információ a kezdőknek?

Figyelt kérdés

Sziasztok. 18 évesen elhatároztam, hogy szeretnék megtanulni gitározni. De senkit nem ismerek, aki segíthetne ebben, és én se tudok erről sokat. Mit kell ehhez tanulni (szolfézs, zenetörténet, stb), és hova érdemes menni Budapesten? OLcsó tanfolyam, esetleg otthoni tanulás? És gitárom sincsen. Akusztikuson szeretnék majd játszani később, mert a klasszikus zenét kedvelem, milyet érdemes venni? Lehetséges, hogy nem is fog menni, egyszerűen tehetségtelen vagyok hozzá? Szóval sok kérdés felmerült bennem, ha ezek közül, vagy ezen kívül bármilyen tanáccsal el tudnátok látni, azt örömmel venném. Köszönöm nektek :)

Zsófi



2012. szept. 20. 22:05
 1/4 anonim ***** válasza:

Hidd el, bárki meg tud tanulni játszani gitáron (vagy akár bármilyen hangszeren), csak gyakorlás és elhatározottság kérdése.


Ahhoz, hogy gitározni kezdj tanulni, érdemes egy magántanárt keresned. Főleg hangszerboltokban érdemes érdeklődni tanárok iránt, az eladók általában ismernek egyet-kettőt.


Ha megvan a tanár, és az akarat is ahhoz, hogy gitározni tanulj, szükséged lesz egy gitárra. Akusztikus gitárból többféle van, pl. a nylon húros és az acélhúros gitár. A nylonhúros a húr nyúlása miatt néha hangolást igényel, azonban a két fajta akusztikus gitár között hangzásbeli különbségek is vannak. A tanárod majd segíteni fog neked a választásban, azonban a játékmód - gondolom (én kísérőautomatikás szintetizátoron zenélek 10 éve) - ugyanaz.


Érdemes lenne elkezdeni ismerkedni a kottával és a tabulatúrával, amiben a tanárod szintén a segítségedre lesz. Én a helyedben még ismerkednék a zeneelmélettel is. Erre is nagyon jó könyvek vannak. Szerintem olvasd át a "Pongrácz Zoltán - Zeneelmélet szórakoztatózenészek részere" című könyvet. Internetről is le lehet tölteni.


Ha tanár nélkül szeretnél otthon, önállóan tanulni (amit én inkább mellőznék, hiszen nem lesz, aki kijavítsa a rosszul megtanult dolgokat), akkor merem ajánlani a Muszty-Dobay-féle Gitáriskolát (szintén letölthető). Beleolvastam, szerintem nagyon jó könyv, de azt gondolom, hogy egy tanárt nem helyettesíthet. Akkor lenne ez a módszer neked jó, ha csak otthon, hobbiszinten néha-néha elővennéd a gitárt, azonban bízom benne, hogy komolyabb terveid vannak vele.


Nem árthat majd zenei hallást segítő gyakorlatokat végezned, pl. ha hallás után meg szeretnél tanulni egy dalt, azzal sokat fejlődhet a hallásod.


Ha bármilyen segítség kell a továbbiakban, nyugodtan írj privátot. Ha érdekel, kottákat tudok neked adni akkordjelzésekkel ellátva, bár klasszikus műfajú dalokból nem sok van nekem.


18/F

2012. szept. 21. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Haladva a klasszikus zene és a kiegészítő kérdéseid vonalán:

Szolfézs: ha az alapfokú oktatásban eddig nem tanítottak meg szolmizálni, az gitározás területén nem akkora baj. Ha majd tanárhoz jársz, vagy tanfolyamra mész ott majd folyamatában fogják elmagyarázni a hangtant, kottaolvasást, zeneelméletet, stb. Zenetörténet megint csak a gitár szemszögéből releváns, de nem ez a legfontosabb.

Én személy szerint tanár párti vagyok, de az lehet tanfolyam is. Nem írtad, hogy 18 évesen még továbbtanulsz, vagy dolgozol, de feltételezem. Ha Pesten kezdeném a keresgélést, akkor elsődlegesen az alapfokú művészetoktatási intézményeket keresném fel, hogy van-e iskolarendszeren kívüli tanfolyamuk, vagy oktatásuk:

[link]

Ha velük nem jutnék dűlőre, akkor zenei tehetségpontoknál is érdeklődnék:

[link]

Én egy évet jártam tanfolyamra, ez idő alatt megismertem a kotta olvasást, nagyjából a hangokat a gitáron, egyszerű dalalmokat tudtam lejátszani. A Puskás: Gitáriskola könyvön mentünk végig. Ezt követően jött egy éves szünet, úgy gondoltam, hogy magamtól tanulok. Ez nekem picit korai volt, ugyanis itt szembesültem először a többi hangnemmel. Ezután jött két év magántanár. Itt aztán volt minden, technikák a gyakorlásra, akkord kíséret, dallamjáték több hangnemben, különböző fekvésekben. Ő inkább módszereket mutatott és volt zeneelmélet is. Most megint autodidakta módon tanulok és egy gitárklubba is járok.

Ha klasszikus zene, akkor nylon húros gitáron érdemes játszani.

Biztos lesznek olyan periódusok, hogy úgy fogod érezni, nem megy az egész. Ezeken túl kell esni. Egyik módszer, ha rövid távú, konkrét célokat is kitűzöl. Lehetséges, hogy kiderül, hogy nem vagy őstehetség, de a gyakorlással sok készséged fog fejlődni (hallás, ujjak finom mozgása).

Irodalom:

[link]

[link]

[link]

2012. szept. 21. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen, nagyon sokat segítettetek :)
2012. szept. 21. 19:30
 4/4 anonim ***** válasza:
Ha leírod az msn címed szívesen segítek,ingyen.
2012. szept. 21. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!