Van értelme lecsiszolnom a gitáromat?
Van egy régi Samick márkájú gitárom, az évek során minden cserélve lett rajta, hangolókulcsok, hangszedő, most nemrég csináltam rá egy koptatót is, viszont a színe nagyon nem tetszik és szeretném lecsiszolni. Szerintetek szép a fa alatta vagy nem éri meg lecsiszolni mert valószínűleg egy kevésbé jó minőségű fával dolgoztak?
Asztalos végzettségem van szóval nem lesz gond a csiszolással, lakkozással. Cserélni egyelőre nem tudom és nem is szeretném mert ahhoz képest hogy tényleg egy gagyi Samick baromi jól szól és nem is hangolódik el!
Még esetleg annyit hogy ha lecsiszoltam hány réteg lakkot hordjak fel rá?
Köszönöm előre is a hozzáértők tanácsát!
Az, hogy mennyire szép a fa alatta, nem tudható előre. De mondjuk ha a pontos típusát megmondod, akkor meg lehet tudni a netről, milyen fából gyártották.
Ha mondjuk éger, az többnyire elég szimpla, nem nagyon látszik az erezet.
A lakkozásra ahány ház, annyi szokás. A Gibson például általában 6 réteg lakkot hord fel, minden réteg előtt szárítja egy ideig, hogy porszáraz legyen a következőhöz.
Az se mindegy, milyen lakkot használsz, azt mondják a vájtfülűek, hogy hallhatóan befolyásolja a hangzást.
A modern technológiában poliészter vagy polietilén alapú lakkokat használnak, a vintage korszakban a nitrocellulóz volt elterjedt, néhány gyártó még most is ehhez ragaszkodik.
Az olajjal való beeresztés is szép tud lenni és könnyebben javítható egy esetleges ütődés után.
Első, mit értesz az alatt, hogy nem fából van?
Az olcsóbb gitárok többnyire fából vannak, legfeljebb nem első osztályú fából. A kompozit anyagok elég drágák, azokat nem használják olcsó gitárhoz.
Esetleg olyan van, hogy egymásra laminált vékonyabb rétegeket használnak, de az is fa.
Helló!
Kösz szépen a választ, sajnos nem tudnám megmondani hogy melyik típus a márkán belül!
Annyit tudok hogy legalább 10 éves gitár!
Ahogy nézem a mai Samick gitárok közül egyik se ilyen, ennek ilyen korcs Strato/Tele formája van, tremolós!
Tényleg nem egy nagy szám, de ahhoz képest hogy már 4 féle hangolásban volt használva, ha 2-3 napig hozzá sem nyúlok akkor sem hangolódik el, miközben játszok rajta sem mászik el, mások meg minden második szám között hangolnak! Szóval ez az egy oka hogy szeretném feljavítani mielőtt egy új gitárt veszek!
A lakkozós témának nagy hasznát fogom venni! Most megpróbálok keresni pár képet róla hogy milyen, hátha találok valami! Berakom őket majd ide!
Oké, ami tuti az az hogy inkább Strato forma, csak kicsit hosszabb a felső nyúlványa.
Viszont nem találok ugyanilyet, a fejrészén a 'Samick' felirat mindegyiknek más mint az enyémnek...
Amúgy se szériaszám, se semmi ami mondjuk a gyártási helyre vagy időre utalna...és gondolom ez annak tudható be hogy tényleg nem egy jó gitár...olyan értelembe hogy nem egy drága gitár!
A leggyakoribb alapanyag Strat formájúaknál az éger. Gondolom, ha asztalos vagy, nem kell ismertetni, ez elég szimpla kinézetű. Lehet esetleg még kőris (ez egész szép tud lenni natúran) vagy hárs.
Szoktak még használni az olcsó gitárokon nálunk kevéssé ismert fákat, például agathis, illetve nato.
Még valami, bocs, ha már ismered: talán jobban jársz az olajjal történő beeresztéssel, az jobban kihozná a natúr erezetet. Olyan olajat szoktak használni például, amit fegyverművesek a puska tusára és ágyazatára.
Én ugyan még ezt a fajtát nem próbáltam, de esetleg érdemes utánanézni.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!