Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Most akkor hogy van ez az...

Most akkor hogy van ez az erősítővel/kombóval?

Figyelt kérdés
Meg ha elektromos gitáron szeretnék játszani, akkor mi kell hozzá? Erősítő vagy kombó, vagy a kettő ugyan az? És ez az effekt pedál mi is pontosan? Valaki segítsen már, mert nem értem baromira..

2012. szept. 3. 19:59
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
57%

erősító és a kombó ugyanaz

effektpedál pedig arra kell hogy tudj váltani pl torzított és tiszta hangzás között

2012. szept. 3. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Erősítő bármilyen olyan eszközt jelent, amivel hangosítod az elektromos gitárt, mivel üresen nagyon halk.

A kombó annyit jelent, hogy az erősítő rész és a hangfal egy dobozba van építve, kisebb helyet foglal, kompaktabb.

Effekt pedál is csak egy összefoglaló név, ez lehet bármilyen pedál, ami plusz effektet ad a hangzáshoz, nagyon sok féle van.

2012. szept. 3. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Magyarul ha veszek egy kombót, akkor mindenféleképpen kell vennem hozzá effekt pedált is?
2012. szept. 3. 20:19
 4/13 anonim ***** válasza:
nem, a kombó lehetnek effektek de játék közbe tekergetni macerás
2012. szept. 3. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
*kombóban
2012. szept. 3. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Nem, az első teljesen marhaságokat ír, az effektpedálnak semmi köze a hangzásváltázhoz.

A legtöbb kombón két csatorna van, egy tiszta és egy torzított.

Kézzel mindegyiken lehet váltani, de a komolyabbak lábkapcsoló segítségével. Ez nem effektpedál, egy sima kapcsoló egy házba építve.

2012. szept. 3. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Az pedig, hogy kell-e effektpedál, elsősorban az általad játszott zene dönti el. Ha Shadowst játszol, akkor érdemes legalább egy visszhang pedált beszerezni. Ha Pink Floydot, akkor, vagy egy kisvasútra, vagy egy paksi atomerőmű teljesítményét meghazudtoló effektprocesszorra van szükséged. Laza Rn'r-hoz általában elegendő a kombó overdrive csatornája. Zúzáshoz érdemes a hangzást egy torzító pedállal és flanger-rel is megfejelni, vagy high-gain erősítőt használni.

Van egy jó csomó effekt. Információ szerzés érdekében érdemes a gyártók honlapját látogatni, szinte mindenhol van hangminta. Itt [link] a népszerű előadók által használt effekteket próbálják feltárni.

2012. szept. 4. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Elsõ vagyok

Oda írtam hog például

+ én legtöbször arra használom

2012. szept. 4. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Szóval akkor most milyen kombót érdemes vennem, és kell az effektpedál nekem, ha csak "magamnak" játszok?
2012. szept. 4. 16:51
 10/13 anonim ***** válasza:

Attól függ, mennyi pénzed van rá.

Vehetsz egy kisebb, gyengébb erősítőt, egy gyengébb effektpedállal.

Vagy vehetsz egy jobb erősítőt pedál nélkül. vannak olyan erősítők, amelyekben beépített effektek is vannak.


Hogy kell-e effektpedál (és milyen), attól függ, milyen zenét akarsz játszani.


Tehát az alapkérdés: mennyi pénzed van rá?

2012. szept. 4. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!