Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Mennyire éri meg egy 15W...

Speed-L kérdése:

Mennyire éri meg egy 15W basszusgitár erősítővel gyakorolni otthon? . Vagy akkor már inkább egy 25-35W vegyek?

Figyelt kérdés
2012. febr. 6. 20:40
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Mennyiért vennéd?
2012. febr. 6. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
de amúgy semennyire :D mennyit szánsz rá? :)
2012. febr. 6. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim válasza:
Otthon egyedül gyakorolni 15W bőven elég! Az már más kérdés ha zenekarral együtt próbálsz, vagy koncertre is kell. Akkor egy 60W simán elkellhet.
2012. febr. 7. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Na igen, gyakorolni egy fejhallgató+effektpedál is megteszi, ha meg már ott tartasz, hogy feltétlenül szükséges gerjeszteni a gitárt, akkor nem itt fogsz kérdezősködni :)

Amúgy ja, ha zenekar, akkor a minimum kb 100-120W tranzisztoros, 50-60W csöves.

2012. febr. 7. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Azért írtam, hogy semennyire, mert gy 25-30w os cucc kb 30-50 000 boltban. Meg vennéd, 1-2 hónap lenne egy zenekarod, és oda már kevés lenne.


Így jobban megéri szerintem, használtan venni egy olyan cuccot ami már elég oda is.


Pl én vettem egy Laney R2 -t 45.000 ért használtan.

[link]

120W ezt persze csak ládával képes leadni, de próbákra elég volt, koncerten meg + láda, szabadtéren meg már van olyan hangosítás, hogy megfelel.


Szóval szerintem érdemes, picivel többet áldozni az első vásárlására, hogy ne kelljen azon törnia fejed rövid időn belül, hogy miből cseréld le.

2012. febr. 7. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

még csak itthonra gyakorolni akarom...hát olyan 20-30 ezer körülire de végülis egy 27.000 35W akarok venni zenekar szerintem még egy darabig nem lesz láthatáron az időm miatt...de ha mégis úgy alakúlna akkor majd beszerzek egy nagyobbat.

Használtat mennyire éri meg venni?...mármint nagyon szétt vannak hajtva vagy még türhető állapotban szoktak lenni általában?

2012. febr. 7. 16:02
 7/12 anonim ***** válasza:

Tapasztalataim alapján, megéri.

Sokkal olcsóbban megkapsz dolgokat, és legtöbb esetben csak esztétikai hibák vannak. Én ha próba alkalmával nem vettem észre a hibát, vagy nem próbáltam ki mert messze lakott az illető, maximum ilyen 2-3000 ft-os hibáim voltak. Persze nekem ingyen van a szerelés.


Ilyen kisebb cuccokat amit max szobába használnak, meg nem nagyon hajtják túl.


itt van 3 ami szerintem gyakorolni megérné, és belefér a keretedbe:


[link] ezt nem ismerem de rosszat még nem hallottam róla.


[link]

ezt még fülessel is tudod hallgatni így nem zavarsz otthon senkit, mondjuk a gaint én fölöslegesnek tartom rajta, de a külső hangszóró kimenet még akár hasznos is lehet.


[link]

Ez a regent se rossz, viszont a teljes felújítás alatt nem tudom mit ért,ha valami gagyi hangszórót tett bele, akkor lehet nem éri meg.

2012. febr. 7. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
aha értem...köszi szépen,de Debreceni vagyok és az oda vissza út lehet többe kerülne mint maga a kombó :D...de köszi majd nézegetem én is őket.
2012. febr. 7. 17:09
 9/12 anonim ***** válasza:
hát ja elég drága sajnos az út, ezért nem is megyek sehova, megrendelem ha jó élvezem, ha nem megcsinálom.:D
2012. febr. 7. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Otthonra elég a 15, zenekarral meg minimum az 50 ajánlott, még próbára is.
2012. febr. 9. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!