Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Mit gondoltok, melyik basszusg...

Mit gondoltok, melyik basszusgitárt vegyem meg?

Figyelt kérdés

Sziasztok. Nemrég elkezdtem gitározni (akusztikuson, egy éve), de mindig is tudtam, hogy a basszusgitározni szeretnék igazán. Viszont nem tudom, melyiket vegyem meg a kettő közül. Mivel nagy Beatles-fan vagyok, ezért ezt a gitárt néztem ki magamnak: [link] Ez olyan 100-110ezerre jönne ki mindennel együtt szerintem (mert nincs semmi erősítőm stb). Vagy vegyek inkább egy olcsóbbat kezdésnek? Ez a másik, ami szóba jöhet: [link]

Az a gondom, hogy balkezes vagyok, és abból azért kevesebb létezik, nehezebb találni.


2012. febr. 3. 23:29
 1/7 anonim válasza:
Én is hasonló cipőben járok mint te. A höfnerhez nem nagyon tudok mit hozzászólni, de a cort-hoz annál inkább. Kb fél éve vettem egy ugyan ilyet, mint amit kinéztél. Szerintem kezdő gitárnak tökéletes. Nagyon kényelmes és fain gitár, csak jót tudok mondani róla, mellesleg megfizethető és ár/érték arányban még nem nagyon találkoztam ennél jobb választásnál ebben a kategóriában. Szóval csak ajánlani tudom!
2012. febr. 4. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
nagyon szépen köszönöm a választ :)
2012. febr. 4. 13:10
 3/7 anonim ***** válasza:

Hát az is számít, hogy milyen zenét szeretnél játszani.

Cortba ugyan ebbe az árba több fajta pickup-al szerelt modelt is találsz. Így kiválaszthatod a te stílusodnak megfelelő hangzást.

A másik mindenképp ajánlanám neked a használ hangszereket, azok már be vannak járatva, már a kisebb hibák is előjöttek amiket ha szerencséd van kijavítottak.


A következő ami miatt a cortot ajánlom( de használtan nézhetsz ennyiért sokkal jobbat)hogy "olcsó".

Ha jól értem neked van 110 000 -ed most hangszerre.

Az a gitár+tok+kombó szerintem nem ér úgy annyit ha semmi cuccod nincs.

Vegyél 50 körül egy gitárt, és marad kb 60 000 -ed egy normális cuccra ami már nem csak szobában gyakorlásra elég, hanem próbákra, kisebb koncertekre. Persze azt is használtan.

2012. febr. 4. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszod. nos, nem 110e-m van rá, lenne több is, csupán érdeklődtem, hogy először egy olcsóbb gitárral kezdjem-e, vagy vegyem egyből a McCartney-félét. és amúgy klasszikus rockot játszanék vele.
2012. febr. 4. 16:48
 5/7 anonim ***** válasza:
ahhoz végülis nem rossz, akkor meg vedd azt, de a kombót nem ajánlom. Ha az tetszik azt válaszd ne egy középkategóriásat, ezt legalább nem akarod lecserélni :D (vagy kitudja)
2012. febr. 4. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Amiket linkeltél nem ismerem.


Multkor néztem egy bund nélküli basszusgitárt, és tök jó hangja volt, persze azon nehezebb megtanulni játszani, de annyiból jó, hogy hamis nem lesz soha, csak ha rossz helyen fogod le.


Ellenben amin bund van az lehet hamis gyárilag, és nekem van is egy olyanom. Hiába állítom be a húrlábakat. Mondjuk ez egy 40 ezer forintos gitár volt és bohóckodni lehet rajta, de ha már fel akarom venni amit játszottam, úgy már nekem nagyon zavaró hogy helyenként hamisan szól.

2012. febr. 5. 05:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

akkor annak nagyon hullámos lehet a nyaka.

Ha nem neten rendeled a habngszerboltba mindenképp állítasd be magadnak ha nem tudod egyedül. Végülis nem egy nehéz folyamat, de hangoló mindenképp kell az oktávok beállításához, mert másképp hamis lesz.

Ha használtan akkor valószínüleg be lesz állítva.

Ha neten akkor meg keress egy gitáros/basszus gitáros ismerőst aki meg tudja csinálni :D (persze gyárilag is be van állítva valamennyire.)

Ezek már azért jobb hangszerek uh ilyentől nem kell tartani hogy így jársz mint az előttem szóló.

2012. febr. 5. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!