Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Miért használ minden gitáros...

Miért használ minden gitáros főképp Gibson gitárt?

Figyelt kérdés
Én nem gitározok csak pár haverom és nagyon nagyra tartják,annyi pénzért miért nem más fajtát vesznek?mert a legolcsóbb is 139ezer mi a jó benne meg milyen stílusban használják őket?

2012. szept. 3. 11:55
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:

És? Azt ugyanúgy nem szabad megvenni, ahogy a többi 30 ezrest sem.


Tényleg, az ESP-k is nagyon jók.

2012. szept. 3. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:
ESP fél misitől van néztem
2012. szept. 3. 14:10
 13/17 anonim ***** válasza:
Az ESP-nek is van olcsó változata, az LTD, 90-től már egész vállalhatóak.
2012. szept. 3. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:

Ejj, nagyon kezdő lehetsz még.

Gibson gitárokat több dolog miatt vesznek a gityósok.

Konkrétan 3 eset jut eszembe:

1. Mert sznobok, és nem is hajlandóak mást kipróbálni csak Marshall és Gibson, minden más szar, hiába kapnának ugyanannyi pénzért jobbat.

2. Mert gyerekkori álmuk volt. Látták a kedvenc zenészeiknél, a hangjával nőttek fel, és hiába nem tudnak annyira gitározni, kell nekik egy Gibson, mert egyfajta melegséggel tölti el a szívüket...

3. Szükségük van egy valóban jó gitárra, de nincsenek nagy igényeik, egy gitárra, ami ugyan egyszerű, mint a faék, de van egy nagyon karakteres dögös, hangja, ami bármikor felismerhető...


A Gibson egy "történelmi" gitárgyártó. Ott volt a rock zene születésénél, sőt tulajdonképpen szerves része volt.

Ma is tart egy szintet, de ez nem jelenti azt, hogy nincsenek ma már sokkal jobb és modernebb gitárok. Csakhogy a zenében van valamiféle nosztalgia, nehéz újítani, mindenkinek a megszokott dolgok kellenek, ezért is élnek meg még ezek a régi nevek.

2012. szept. 3. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:
[link] én ha gitároznék nekem ez kéne szép a hangja nekem tetszik
2012. szept. 3. 16:18
 16/17 anonim ***** válasza:

Elég sok téves információt hoztatok össze.


Aki kíváncsi arra, mi is a Gibson története és hogy gyártják a Gibson gitárokat, itt megtalálja részletesen:


[link]

[link]

[link]


[link]


Alapvetően nem igaz, hogy a Gibsont használnák legtöbben.

Sokan használják, de sok más gitármárkát is használnak. A tömeggyártók közül az Ibanez, ESP, Yamaha, Fernandes (japánok), Dean, B.C. Rich, Gretsch, Jackson és még sok más márka is elég elterjedt.


Amiért sokan használnak:

- Általában megbízható és jó gitár, persze kivételek akadnak néha

- Amerikai gyártmány, sose vitték a gyártást Kínába, Indonéziába, Vietnámba, Koreába, ahogy sok cég megtette. Ez meg is magyarázza részben a magasabb árat, no meg az, hogy sok benne a kézi munka.

- Presztizs. Az amerikai Gibsonoknak mindig van egyfajta "csúcsmodell" imidzse, amire a Gibson tudatosan mindig rá is játszott. Ez az a gitár, aminél nem kell félni, hogy ha el akarja adni valaki, hogy nem talál rá vevőt.

- Történelmi példaképek: a hatvanas-hetvenes-nyolcvanas években nagyon sokan a legjobb gitárosok és bandák közt használták őket (persze mást is). Ha valaki ezeken a zenéken nőtt fel, nyilván szeretne hasonló hangzást.


És még lehetne sorolni...

2012. szept. 3. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:
Akkor ez a gitár szível lélekkel készül :D és a gibson melody makeről vélemény?
2012. szept. 3. 20:46
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!