Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Miért használ minden gitáros...

Miért használ minden gitáros főképp Gibson gitárt?

Figyelt kérdés
Én nem gitározok csak pár haverom és nagyon nagyra tartják,annyi pénzért miért nem más fajtát vesznek?mert a legolcsóbb is 139ezer mi a jó benne meg milyen stílusban használják őket?

2012. szept. 3. 11:55
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Hát igen, főleg a Les Paul miatt túl van használva, de pl. a legtöbb zenész akit én hallgatok Ibanez márkájú gitárt használ.
2012. szept. 3. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Mi az vagy ki az a Les Paul mert sok gitárnál láttam
2012. szept. 3. 12:08
 3/17 anonim ***** válasza:
2012. szept. 3. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
2012. szept. 3. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
Ugyanannyian használnak Fendert, mint Gibsont, és bármire használhatod bármelyiket. Az is közös bennük, hogy hiába ugyanaz a név, 100-150 ezerért még nem nyújtanak többet, mint egy Cort vagy Ibanez (főleg azért, mert utóbbiaknak ez már majdnem a prémium kategóriája). Az igazi Stratok számomra 300-tól kezdődnek, a Les Paulok 450-től.
2012. szept. 3. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
Gibson gyártotta Az első elektromos gitárt és ez jelenti hogy attól drága ?hát akkor gondolom minőségileg a topon van
2012. szept. 3. 12:25
 7/17 A kérdező kommentje:
És ha én is megtanulnek gitározni láttam egy gibsont az a neve hogy Gibson Melody Maker most Levan értékelve mert csak 109ezer vagyis akkor azzal a gitárral annyit érek mint egy 30ezressel ?
2012. szept. 3. 12:28
 8/17 anonim ***** válasza:

Azért nem a 30 ezresek szintjén van, de nem tud többet egy 60-70 ezres Cortnál szerintem. Annál olcsóbban meg nem szabad gitárt venni, ha komolyan gondolod.


Minőségben valóban a Fender, a Gibson és a PRS van a topon (a superstratok között nem vagyok otthon, abban majd kisegít valaki, de talán a Kramer), de csak az említett árkategóriában. Az olcsóbb, "butított szériák" nem érnek fel hozzájuk, sőt, néha még a többihez sem. Pl a Fender jóárasított Squier szériája még 10 éve jó volt (30 éve meg főleg), nekem is van egy 2002-es akusztikus és egy 2004-es Deluxe Strat, viszont az újak tényleg 30 ezres szinten vannak, ezért vettem most már legutóbb Cortot.

2012. szept. 3. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
amúgy tényleg nem a Gibson gitárt használják a legtöbben, hanem az Ibanez és a Cort ot... meg az ESP-t (aki megteheti)
2012. szept. 3. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
Cort van 30ezerért is xd
2012. szept. 3. 12:55
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!