Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Milyen gitárt vegyek rockhoz/m...

Milyen gitárt vegyek rockhoz/metálhoz?

Figyelt kérdés
[link] ez jó lenne?

2012. aug. 25. 18:16
1 2 3 4
 11/38 anonim ***** válasza:

hát akkor ezt vedd meg.. szerintem jobb mint amit a kérdésedbe linkeltél..

meg minőségibb is.

2012. aug. 25. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/38 anonim ***** válasza:

[link]


haveromnak ilyen van, ha a hídnál levő hangszedőd kicseréled vmi zúzósabbra ez nagyon odavág

2012. aug. 25. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/38 A kérdező kommentje:
jó embernek mondod ase tudom mi az a híd a gitárnál :D még csak most kezdek el gitározni
2012. aug. 26. 01:03
 14/38 anonim ***** válasza:

Az még nem jutott eszedbe, hogy esetleg megpróbálsz utánaolvasni?

Attól, hogy itt teljesen ismeretlen emberek egymondatos válaszait olvasgatod, akikről senki se tudja, mennyire értenek a dologhoz, mennyivel lettél okosabb? :)

2012. aug. 26. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/38 anonim ***** válasza:
100%

Néhány gondolat miért nem vennék elsőre drága hangszert:

- az első találkozás tömör fa/fém karfás székkel,

- az első kilazuló hevedertartó csavar,

- az első puha tokba, felülről gitárt elhelyező mozdulat álmennyezetnél,

- az első mi lehet a koptatólap alatt gondolat,

- az első felismerés, hogy véges a jack kábel hossza,

- az első ki ha én nem, be tudom állítani a gitáromat, miközben a rossz húrmagassággal szétcseszem a bundokat,

- az első "én nem is erre a hangzásra gondoltam" ötlettől vezérelt self made hangszedő csere,

- az első "anyukád egy percet nem dolgozott az életében, ha ilyen gitárt vesz neked" megjegyzés,

- az első polírozás után a potméter gombjai alatt beszáradt anyag,

- az első bútor széle, ajtófélfa, akármi éles, masszív tárgyban elakadó és elhajló potméter, pöcök, bármi.


Egyébként tényleg furcsa, hogy belinkelsz egy hét húros gitárt, majd hathúrosra váltasz, mert 100e fölötti Ibanez.

2012. aug. 26. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/38 anonim ***** válasza:
58%
Semmi furcsa nincs itt. Anyuci hülye fiacskája most éppen gitározni akar...
2012. aug. 26. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/38 anonim ***** válasza:

Nem kell ennyire negatívnak lenni, van rá pénze, megteheti, mérne venne akkor olyan hangszert ami drágább? Szerintem mindannyian tudjuk, hogy a 100ezer forint közelében mozgó gitárok, korrekt hangszerek, de közel sem a felső és csúcs kategóriába sorolhatóak. Ha egy Gibson LP standardot akar megértem, de így szerintem ésszerű a dolog, van pénze, jó gitárt vesz.


Kedves kérdező! Mielőtt gitárvásárlásra adnád a fejed, valóban illik egy kicsit utánaolvasni, nem csak azért ,hogy az alapszintű tudásod meglegyen, hanem azért is ,hogy a vásárlásnál is saját magad el tudd dönteni ,hogy mit szeretnél és mire is akarod használni. Ha az erre vonatkozó wikipédiás cikket elolvasod, ahol említ bővebb kifejtést azokat is beleértve, akkor lesz annyi fogalmad a gitárvásárlásról, hogy meg tudd hozni a döntést


[link]


Eddig ahogy látom, azt tudod ,hogy pirosat szeretnél, meg metálra kell, ha egy kicsit utánaolvasgatsz ilyen apróságok is kiderülnek, hogy a gitár testét miféle fából látnád szívesen, milyen legyen a nyaka, milyen a fogólap, kényelmesek-e a jumbo bundok, vagy inkább a medium a testhezállóbb, a C profilú nyak jobban megy a kezedhet vagy V illetve U profilt szeretnél, elég vékony a gitár nyaka át tudod-e rendesen és kényelmesen érni, a hangszedők típusa, elhelyezése és hangzásvilága megfelel-e az elvárásaidnak, szükséged van-e vibratora vagy a fix húrlábas is bőven megteszi-e?


Ha ezere a kérdésekre tudod a választ kb képben leszel a gitárvásárlásban. Ami a legfontosabb, neten nézelődsz, de ha van lehetőséged FELTÉTLEN hallgasd meg a hangszert élőben, vizsgáld meg, mennyire kényelmes, egyenes-e a nyaka az alkatrészek helyükön vannak-e? Boltban vásárolni sokkal egyszerűbb mert az eladó tud neked segíteni, ha kezdő vagy esetleg penget is neked valamit és tud tanácsokat is adni.

2012. aug. 26. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/38 anonim ***** válasza:
Kedves kérdező! Fogtál a kezedben már egyáltalán gitárt? Ha nem akkor irány egy hangszerbolt és próbálj ki párat! Hogyan is döntötted el hogy gitározni fogsz? Youtubeon láttál pár covert, és szerinted menő ha valaki gitározik ugye? Na szóval, az nem gitározás hogyha guitar pro-ból megtanulsz pár kedvenc számot és eljátszogatod őket. Hallottál már a skálákról? improvizációról? Ha gitározni akarsz elkezdeni akkor meg mi a jó francnak egy haladó gitár? Elég hülye lehetsz ha mind a 150k-t gitárra akarod költeni úgy, hogy tök kezdő vagy.. Vegyél egy Squiert 30ezerért újonnan, meg egy kis 10 - 15 wattos erősítőt és ennyi. meg ha metált akarsz akk egy olcsó effektpedált, de ez felesleges először gitározni kell megtanulni utánna majmolni... lehet hogy két hónap múlva azt mondod hogy: "meguntam a gitározást, nem is olyan mint amire számítottam." és aztán buksz 150k-t ha megveszed a haladó gitárt..
2012. aug. 26. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/38 anonim ***** válasza:
egyetértek az előttem szólóval. de ugye azt is tudod, hogy attól veszel egy drága gitárt, nem fogsz egyből szólókat, riffeket, meg hasonló dolgokat játszani ami kell ha rock/metál gitáros akarsz lenni. először neked is az alapokat kell megtanulnod, sokszor több hónapig azt kell gyakorolni. és amit mondtak is, lehet h ráunsz erre az egészre és félredobod a gitárt...
2012. aug. 26. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/38 A kérdező kommentje:
régóta megszeretnék tanulni gitározni és most kerültünk olyan anyagi helyzetbe hogy kaphatnék egy drágább gitárt és nem egy 30 ezrest mert kitudja mikor lesz rá alkalmam megint és nem fogom megunni mert tiszta szívemből szeretnék megtanulni végre gitározni
2012. aug. 26. 19:06
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!