Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Nehéz megtanulni elektromos...

Nehéz megtanulni elektromos gitáron? (bővebben lent)

Figyelt kérdés

Az lenne a kérdésem, hogy elektromos gitáron meg lehet tanulni úgy, hogy előtte nem tanultam sima gitáron?

És ha igen, mennyire nehéz?



2012. aug. 21. 19:02
 1/7 anonim ***** válasza:

Mi az a sima gitár? Sosem hallottam még róla.

Megtanulni pedig sohasem lehet egy hangszeren játszani.

2012. aug. 21. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Igen meg lehet tanulni önerőből elektromos gitáron játszani, nem szükséges előtte klasszikuson, vagy westerngitáron játszani, kétségtelenül nem hátrány, de teljesen különböző hangszerek. Hogy mennyire nehéz, az relatív, attól is függ milyen szintet akarsz elérni, két hónap alatt senkiből nem lesz egy Van Halen, de ha a kezdeti nehézségeken túljutsz -itt gondolok a húrok lefogására meg amíg az ujjaid szokják a fémhúrokat- akkor hamar meg lehet tanulni vele egy két könnyebb számot
2012. aug. 21. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen különbözőek? Hát, nem éppen...

Mindegyik ugyanúgy működik, húrokat kell lefogni és pengetni. :)


De egyébként nyugodtan kezdhet a kérdező elektromoson tanulni, nem kell hozzá előzetes képzés akusztikus gitáron.


A mennyire nehéz kérdésre nem lehet válaszolni. Mihez képest?

Attól függ:

- van-e érzéked hozzá

- van-e muzikalitásod, jó hallásod, ritmusérzéked

- van-e kitartásod és önfegyelmed rendszeresen gyakorolni

- van-e valamilyen tananyag, tanár

2012. aug. 21. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Hat,figyelj nehezseg az attol fugg hogy mennyire akarsz tudni gitarozni,es egyebkent nem jelent hatranyt ha nem tanultal elotte akusztikuson,ez olyan mintha el akarnal kezdeni akusztikuson jatszani es azt kerdezned nem-e jelent hatranyt ha meg electromoson nem jatszottal. De en pl egy hasznalt boltban vettem a gitarom(Legend Stroacaster)nem ertek hozzajuk meg asse tom jo gitart vettem e de hangzasaval semmi bajob,allapota is egesz jo. Aprilisban kezdtem gitarozni(egy utcan talalt,ossze pillanat ragasztozott akusztikus gitaron)az tartott egy fel honapig,utanna ossze kellet csavarozni es masnapra ass tartotta,ugyhogy ki vagtam a kukaba,utanna vettem ezt,es mostanra mar olyan szintu szamokat el tudok jatszni mint pl tankcsapda azt mondom allj vagy egyszeru dal(nem nehezek de jo tudni hogy el tok jatszani jo szamokat)de viszont minden heten minimum 6 napon gitarozok,es imadok gitarozni. De vegulis azert mert a rock n rollt is imadom szal birom ezt az egeszet. Na meg ha komolyabb leszel gitarozasban,vki hatha fel figyel rad,lenne egy bandad,torekednel felfele es ebbol elhettnel(ehez viszont nagy kitartas,turelem,es sok gyakorlas kell) :)
2012. aug. 21. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Hát, sok Red Hot Chili Pepperst hallgatok, ugye azokban a számokban van sok gitárjáték, onnan jött az ihlet.

Persze, nem egyből egy John Frusciante szeretnék lenni, csak szeretnék megtanulni.

2012. aug. 22. 12:22
 6/7 anonim ***** válasza:
Hm, van ízlésed :) John tényleg király, kár, hogy kilépett... Igen meg lehet tanulni elektromoson is, ha gyakorolsz rendesen. A Red Hot Chilikről meg annyit, hogy bőven akadnak köztük viszonylag technikás számok (Hey-oh, Under the bridge, Soul to squize, Zephyr song), de olyanok is, amiket mérsékelt tudással is lazán lehet játszani (Californication, By the way, Fortune faded, Otherside, Monarchy of roses, Can't stop, stb...)
2012. aug. 24. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Látom,kedves utolsó válaszoló, neked is megvan az ízlésed, mindegyik számot imádom az általad felsoroltak közül, de persze nem ilyen szűk a listám :)

És köszönöm a jó tanácsokat, ezzekkel próbálkozom.

Ami John-t illeti, sajnáltam, hogy kilépett, nagyon jó gitáros! :) Idővel viszont talán Josh is felérhet magasabb szintre a rajongók szemében is! :) Ja, és mindenkinek megy a zöld kéz! :)

2012. aug. 27. 18:59

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!