Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Hogyan húrozzam át a Stratocas...

Hogyan húrozzam át a Stratocasteremet?

Figyelt kérdés

Üdv!


Ilyen a gitárom: [link]


Már közel fél éve vettem, és még a gyári húrok vannak rajta. Állítólag sokkal jobb hangja lenne, ha vennék rá egy új húrkészletet. Már ki is néztem, 9-42 D'Addario vagy Ernie Ball lesz a választás.

Csak az a gond, hogy félek nekiállni. Attól tartok, hogy elakadnék, vagy bénán tenném fel, aztán zörögne, vagy akármi. Nem igazán értem, hogy a kulcsra ahogy rátekerem, mitől marad rajta, mitől nem ugrik le.. Aztán a hídnál hogy hogyan húzom ki, majd be.

A húrnak az egyik végén lesz egy gombóc?

Pont olyan hosszúak lesznek a húrok, vagy a végén le kell vágni a felesleget a kulcsnál?



2012. aug. 15. 20:40
1 2
 11/12 LynyrdSkynyrd96 válasza:
Az elixir tény hogy tovább bírja de szerintem nincs olyan jó mint a D'addario(minőségben).Ernie-vel nekem rossz tapasztalatom van 2 hét után(a húr beálltától számítva)elszakadt az e1 szóval vagy D'addario vagy Elixir
2012. aug. 16. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
Egész más hangja lesz d'Addarioval meg Ernie Ballal, én a d'Addario 9-es nickelezettet szeretem, de egyéni ízlés kérdése, mind2 jóféle.
2012. aug. 24. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!