Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Hogyan húrozzam át a Stratocas...

Hogyan húrozzam át a Stratocasteremet?

Figyelt kérdés

Üdv!


Ilyen a gitárom: [link]


Már közel fél éve vettem, és még a gyári húrok vannak rajta. Állítólag sokkal jobb hangja lenne, ha vennék rá egy új húrkészletet. Már ki is néztem, 9-42 D'Addario vagy Ernie Ball lesz a választás.

Csak az a gond, hogy félek nekiállni. Attól tartok, hogy elakadnék, vagy bénán tenném fel, aztán zörögne, vagy akármi. Nem igazán értem, hogy a kulcsra ahogy rátekerem, mitől marad rajta, mitől nem ugrik le.. Aztán a hídnál hogy hogyan húzom ki, majd be.

A húrnak az egyik végén lesz egy gombóc?

Pont olyan hosszúak lesznek a húrok, vagy a végén le kell vágni a felesleget a kulcsnál?



2012. aug. 15. 20:40
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
bemész hangszerüzletbe, megkéred a faszit/csajt hogy húrozza át, végignézed, aztán legközelebb remélhetőleg meg tudod majd csinálni
2012. aug. 15. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Köszi, de inkább magam szeretném csinálni.
2012. aug. 15. 20:59
 3/12 anonim ***** válasza:
Akkor nézz meg 1-2 youtube videót róla és ess neki, pofonegyszerű.
2012. aug. 15. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Nem állítólag, hanem biztos, a gyári húrokat le szokás cserélni általában miután kihozod a boltból.


Ez a videó ugyan angolul van, de a eléggé jól megmutatja.

http://www.youtube.com/watch?v=ZHgSSzpsxuw


A húrok mindig hosszabbak, mint a távolság a kulcs és a híd között.

A kulcson azért maradnak meg, mert rászorulnak elég nagy erővel, mikor rátekered. A gombóc a húr híd felőli oldalán lesz.

A felesleget pedig igen, vágd le.

2012. aug. 15. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Okés, valamennyire tudok angolul, meg hát mutatja is, úgyhogy talán megbirkózom vele.. :)


Köszi szépen!

2012. aug. 15. 21:41
 6/12 A kérdező kommentje:
Még talán annyit, hogy a húrozás sorrendje mindegy?
2012. aug. 15. 21:42
 7/12 anonim ***** válasza:

Hát, megoszlanak a vélemények ebben.

Van, aki azt mondja, szimmetrikusan (tehát vastag E, vékon E, A, H, D, G)

Van, aki szerint a legvastagabbtól a legvékonyabb felé.

Én mondjuk ezt szoktam általában.


Egyszerre csak egy húrt vegyél le és cseréld, majd a többit, hogy ne legyen túl nagy a húzóerő változása.

2012. aug. 15. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Értem.

Melyik készlet lenne jobb választás?

D'Addario: [link]

Ernie Ball: [link]


Vagy néztem még az Elixir-t is, találtam már 2700-ért is eladó készletet, de szerintem nem vagyok még olyan szinten, hogy különbséget érezzek. Inkább spórolnék ezen egy kicsit..

2012. aug. 15. 22:38
 9/12 anonim ***** válasza:
Elixir nem azért jobb, mert "jobb", hanem mert bevonatos és nem öregszik olyan gyorsan, 5-10szer tovább bírja, mint a hagyományos húrkészletek.
2012. aug. 15. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Mindegyik jó, de a spéci bevonat miatt az Elixir valóban tovább bírja. Azért az ötszörösben kicsit kételkedem, de biztos lényegesen tovább tart ki.
2012. aug. 15. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!