Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Vettem egy gitárt, teljesen...

Vettem egy gitárt, teljesen új, be van hangolva, de valamiért berezeg a húr. Mitől lehet ez? Hogy oldjam meg h ne rezegjen?

Figyelt kérdés
Mikor megpengetem a húrt és lefogom valahol és ismét megakarom pengetni ugyan azt a húrt, berezeg mikor hozzáér a kezem vagy bármi más. :/

2012. aug. 14. 14:40
 1/5 anonim válasza:
A baja talán az lehet hogy hátul a húrlábnál lejeb kell engedni a húrt hogy mindegyik egyformán álljon, a másik verzió pedig az hogy ferde a nyaka..
2012. aug. 14. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
A nyaka nem ferde és a húrok is rendben vannak. Am is új a gitár, szóval... :/
2012. aug. 14. 15:32
 3/5 anonim ***** válasza:

Valószínűleg szar a bundozás, vagy csak nincs beállítva a gitár, túl alacsony húrmagasság/görbe nyak.

Hangszerész mindet korrigálja 10-15 ezer forintért.

2012. aug. 15. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Nem teljesen értem, mi a baj. Ha egy éppen megpendített húrhoz hozzáértsz, naná, hogy zörög. Gondolom, a zörgést érted rezgés alatt. Mert ha nem rezegne a húr, akkor nem is szólna. :)

Szóval nem teljesen értem a kérdést, mi a bajod vele.


De általánosságban elmondható, hogy az új gitárok - kivéve a drágább, márkásabb hangszereket - nem esnek át a gyárban teljes és alapos beállításon, ráadásul a szállítás és tárolás körülményeitől függően el is állítódnak.

A húrok sokszor gagyi, olcsó vackok rajta, amelyek ki tudja, mióta már fenn vannak.


Tehát első dolog egy új gitárnál, hogy veszel egy normális húrkészletet és lecseréled.


De mivel sokszor a beállítás is hiányzik, hiába új, sokféle oka lehet.


- Elhasznált a húr

- A gitár nyakának görbülete nem megfelelő

- Nem megfelelően van vágva a nyereg

- A húrlábak/híd magassága nem megfelelő

- Rossz minőségű a bundozás

- A nem megfelelő tárolás miatt (hőingás, páratartalom váltakozása, elsősorban a túl száraz hely) van a fában vetemedés, ilyenkor bizonyos bundok kicsit feljebb nyomódhatnak, vagy akár enyhén görbülhet a fogólap is.


És mindezek kombinációja...


Ezeket házilag elég nehéz pontosan eldönteni, vidd el egy hangszerészhez, ahol megnézik és megmondják, mit kéne vele csinálni és meg is csinálják.

2012. aug. 15. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Az elsőnek:

Nem kéne téves információkat terjeszteni.

1. Ha zörög és lejjebb engeded a húrt, még jobban fog zörögni.

2. Nem kell egyformán állniuk, hanem a fogólap ívét kell követni. Amúgy nem is minden húrlábnál állítható a húrok magassága külön-külön, a Tune-O-Matic típusú hidaknál (Gibsonok és hasonlók) csak a két oldalon lehet lejjebb-feljebb vinni az egész hidat.

2012. aug. 15. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!