Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Milyen gitárt ajánlanátok nekem?

Milyen gitárt ajánlanátok nekem?

Figyelt kérdés

Basszerosnak készülök, tapasztalatom csekély, tehát kezdő vagyok. Milyen stílusban játszok? Leginkább a korn és slipknot meg disturbed, vagyis a heavy, illetve a nu-metal stílusú zenékhez kötődök inkább, és szeretnék megtanulni jól slappolni. Viszont, nem akarok egy nagyon kezdő gitárt venni, akár 100Ft-ot is ráköltök, de ennél többet nem nagyon szeretnék. Hallottam hogy az Ibanez SR 305 IPT nagyon jó, viszont drágálom, igaz csak egy kicsivel több mint 100e, de mégis . Hol találnám meg ezt a márkát illetve fajtát használtan? ki tudna segíteni?

Előre is köszönöm a hasznos válaszokat.!



2012. jún. 17. 21:50
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
Ja,és 5 húros kéne leginkább.
2012. jún. 17. 22:14
 2/13 anonim válasza:
Cort T-35, 80 ezer körül mozog, Rickenbacker formájú, 5 húros. Vess rá egy pillantást, de a legjobb módszer mindig az, ha elmész a boltba, kikérsz 3-4 basszert és végigpróbálod őket és ha nem jók, megköszönöd és elmész, én így találtam rá egy 32ezer Ft-os Soundsation basszerra, aminek a hangja jobban tetszett egy Epiphone Nikki Sixx basszerénál, ami 95ezer körül volt.
2012. jún. 17. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
köszi :)
2012. jún. 18. 13:02
 4/13 anonim ***** válasza:

én is a cortot- ajánlanám, 5 húroson kezdésnek nehezebb megtanulni mit 4 húroson, és ha tetszik a slap, akkor én azt ajánlom, hogy ne csak azt a zenét tanuld amit szeretsz, mert ezekben nincs, én is 5 húrost vettem először, nekem nem kellet drága gitár egy cort action v-bk-t vettem először, egy évesen féláron, jó vétel volt, de már kb 8 hónapja vettem ebből a típusból 4 húrost, más pickupok vannak rajta , és nagyobbak a húrtávolságok mint az 5 húroson szóval sokkal könnyebb volt egyből eljátszani akármit is rajta. és slappelni is könnyebben meglehet rajta tanulni, ez az én véleményem persze, meg tapasztalatom, ez az egyik zenekarom: http://www.youtube.com/watch?v=231PT-5nKhY

de ezektől tanulok : http://www.youtube.com/watch?v=GIuDgsKFg6Y

bár az utóbbival épp azt próbálom szemléltetni, hogy lightosabb maga a stílus, bár ez is csak egy könnyebb szám, ebben a zenekarban is mint az elsőben előtérben van a basszus bár nem slappel mégis sok basszustémától eltérően, gyorsan játszik dallamosan és ez szerintem sok zenében inkább vagy csak gyors vagy csak dallamos, és a rush az egyik legtechnikásabb zenekarok közé tartozik csak kicsit nyál zenét nyomnak a primus meg primus:P

2012. jún. 18. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Értem, én persze azért nem maradok a te véleményednél, mert most olyan bandába leszek, ahol ha egy komolyabb számot el akarunk játszani, akkor ahhoz 5 húros kell...

De azért köszi a linkeket, most is azon függök, mert nagyon tetszik! :)

Meg lenne egy ilyen mellék kérdésem, hogy akkor lesz olyan a slap hangja mint a KoRn-ban(olyan torz) ha az erősítőm(kombóm) olyan, hogy azon be lehet állítani, vagy ez gitár függő?

2012. jún. 18. 20:36
 6/13 anonim ***** válasza:

hát komolyabb számot 4 húroson is ellehet játszani, persze van pár olyan hang az 5ik általában h húron, hogy nincsen meg a 4 húroson meg persze az oktáv más, ha 4 húroson játszanád el, akkor max nem lenne olyan mély

hát a hang az pickup függő, de miden egyik basszuson be lehet állítani küldök egy linket ezen az oldalon szerintem sokat lehet tanulni a helyes basszgitár használatról lehet egy két dolog inaktív már , de a nagy része okés. [link] itt a 1 lecke 3. A basszusgitár felépítése és a hangszedők szerepe

2012. jún. 18. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
előző vagyok voltam: gondolom ha slappelni szeretnél akkor gondolom pengetőt nem is akarsz , ami igazából csak egy lekorlátolt valami, annyi h fémesebb a hang, a linknél megtalálod a slappelést is, de ahhoz el kell még sajátítanod sok mindent, de majd a linknél meglátod:)
2012. jún. 18. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
amúgy melyik korn szám? küldesz linket?
2012. jún. 18. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Hát gyakorlatilag az összes korn számról szó van, ami olyan torzított, erős slappel van megcsinálna...

Pl:Y'all want a single

-Ball tounge

-When will this end

-Falling away from me

-Chi

És még vagy 30 ilyen számuk van, vagy több...de leginkább az összes ilyen, csak van amibe épp Fieldy(Basszeres) nem az egészet slappolta végig.

Kérdésem annyi lenne, hogy egy Warwick streamer 5-ösel lehet ugyanolyan slappolást csinálni, mint a KoRn-hoz hasonló számoknál?

úgyértem, hogy olyan a hangja...?

2012. jún. 19. 16:23
 10/13 anonim ***** válasza:

megint csak az előző volnék

szerintem nem gáz ha nem pont olyan,, de ha most fogsz venni basszusgitárt, és tényleg nincs tapasztalatod, akkor majd rájössz, hogy nem a slappeléssel kell elkezdeni, mint basszusgitáros rohadt pontosnak kell lenned különben ha a korn-t akarsz játszani csak valami borzalmom fog kijönni belőle, persze én is szeretnék olyan szinten basszusgitározni mint Les Claypool, és ahhoz képest, hogy a primus hatására kezdtem el basszuson, nem is próbálkoztam egyből primussal, de ha megnézed azt a linket amit gitároktatásra küldtem akkor majd meglátod, bár a tag egy b.zeránsnak tűnik, azért gondolom tudja mit beszél. de még ha bele is vágsz majd rájössz magadtól is:)

2012. jún. 19. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!