Eléggé smeritek a Queent? (kérdések az alábbiakban, ezzel nem tesztellek titeket, csak a moderátorok olyan alakoskodók, hogy nem lehet normális címet adni ezeknek a kérdéseknek)
- A 'The Miracle' című számról, vagy annak videoklipjéről nincsen 'így készült' típusú videó? (pl.: The Making of: The Miracle)
- Ha Freddie Mercury már az 'I'm Going Slightly Mad' felvételei alatt kaposi szarkómában szenvedett és emiatt fekete-fehérben vették fel a videót, a későbbi 'Headlong' videoklipjét hogyhogy színesben vették fel?
- Miért helyettesítették sokszor az akkusztikus hangszereket szintetizátorral? (pl.: a basszusgitárt a 'Breakthru' című darabban)
- Az amerikaiaknak miért volt olyan szörnyű ízlésük akkoriban a Queen-számokat illetően? Miért az olyan számok lettek náluk sikeresek, mint a 'Body Language'?
- Az együttes a Beatleshez hasonlóan készített Queen-filmeket? Vagy van a történetükről játék-/dokumentumfilm?
- A sajtó és a kritikusok, akik annak idején fanyalogva fogadták a mára világhírű darabokat, mit nyilatkoznak most erről?
- Lehet tudni a Roger Taylort a 'The Miracle' videoklipjében játszó gyerekszínész nevét?
- Egy videoklip elkészítésénél ténylegesen játszanak a hangszereken és énekelnek, vagy csak imitálják?
- Hogy lehet, hogy Freddie arca nemhogy beesett, hanem kikerekedett a betegsége alatt? Vagy csak az arccsontja miatt látom úgy? (1987-1989-es évek - 'Barcelona' élő előadása, 'I Want It All' videoklipje, stb.)
- A Barcelona előadásán a nézők tudtával playbackeltek? Hogyhogy nem tudtak rá felkészülni? A hangszerek is playbackről mentek?
- Az együttes tagjai mit reagáltak, mikor tudomást szereztek Mercury betegségéről?
- Az 'I'm Going Slightly Mad' és a 'Headlong' című számokban Mercury csak egy-egy zongorariff erejéig (az elsőben az végén, a másodikban az elején van) játszott Yamaha zongorán?
Ha tudsz angolul, itt számos dologról olvashatsz:
A basszusgitárt azért helyettesítik szintetizátorral, mert vagy nincs basszusgitáros, vagy basszusgitáron nem lehet úgy megszólaltatni a szólamot. Videóklipeken általában csak imitálják a zenélést.
"- Az amerikaiaknak miért volt olyan szörnyű ízlésük akkoriban a Queen-számokat illetően? Miért az olyan számok lettek náluk sikeresek, mint a 'Body Language'?
- Az együttes a Beatleshez hasonlóan készített Queen-filmeket? Vagy van a történetükről játék-/dokumentumfilm? "
Az ízlés relatív, nekem is sokszor az együttesek kevésbé híres számai jönnek be, ki tudja miért. ha ilyesmin vitatkozunk, az is felmerülhetne, mért van, hogy egyes zenekarok vhol ismertek/híresek, más országban gagyinak tartják őket.
Filmet nem tudom, de a We Will Rock You - The Queen Musical ilyen. Nem róluk, de az ő zenéjükkel szól. (Egy olyan világban játszódik, ahol betiltják a zenét.) Kb. 11 évesen láttam Londonban eredeti nyelven, jó volt. Magyarországon nem tudom, hol nézhető meg. Ezt nem turnéztatták úgy, mint az ABBA Musicalt, amit már Mo.-on láttam.
A klipekben általában nem imitálják a zenét úgy, ahogy érted, tényleg játszanak, tehát nem csak tátognak, meg szólnak hangok, csak aztán rákeverik az eredetit. Koncertvideóknál is sokszor feljavítják a minőséget, a közönség hangját külön rákeverik, hogy élvezhetőbb legyen, stb. Ez általánosságban igaz a zenekarokra.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!