Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Eléggé smeritek a Queent?...

Eléggé smeritek a Queent? (kérdések az alábbiakban, ezzel nem tesztellek titeket, csak a moderátorok olyan alakoskodók, hogy nem lehet normális címet adni ezeknek a kérdéseknek)

Figyelt kérdés

- A 'The Miracle' című számról, vagy annak videoklipjéről nincsen 'így készült' típusú videó? (pl.: The Making of: The Miracle)


- Ha Freddie Mercury már az 'I'm Going Slightly Mad' felvételei alatt kaposi szarkómában szenvedett és emiatt fekete-fehérben vették fel a videót, a későbbi 'Headlong' videoklipjét hogyhogy színesben vették fel?


- Miért helyettesítették sokszor az akkusztikus hangszereket szintetizátorral? (pl.: a basszusgitárt a 'Breakthru' című darabban)


- Az amerikaiaknak miért volt olyan szörnyű ízlésük akkoriban a Queen-számokat illetően? Miért az olyan számok lettek náluk sikeresek, mint a 'Body Language'?


- Az együttes a Beatleshez hasonlóan készített Queen-filmeket? Vagy van a történetükről játék-/dokumentumfilm?


- A sajtó és a kritikusok, akik annak idején fanyalogva fogadták a mára világhírű darabokat, mit nyilatkoznak most erről?


- Lehet tudni a Roger Taylort a 'The Miracle' videoklipjében játszó gyerekszínész nevét?


- Egy videoklip elkészítésénél ténylegesen játszanak a hangszereken és énekelnek, vagy csak imitálják?


- Hogy lehet, hogy Freddie arca nemhogy beesett, hanem kikerekedett a betegsége alatt? Vagy csak az arccsontja miatt látom úgy? (1987-1989-es évek - 'Barcelona' élő előadása, 'I Want It All' videoklipje, stb.)


- A Barcelona előadásán a nézők tudtával playbackeltek? Hogyhogy nem tudtak rá felkészülni? A hangszerek is playbackről mentek?


- Az együttes tagjai mit reagáltak, mikor tudomást szereztek Mercury betegségéről?


- Az 'I'm Going Slightly Mad' és a 'Headlong' című számokban Mercury csak egy-egy zongorariff erejéig (az elsőben az végén, a másodikban az elején van) játszott Yamaha zongorán?



2012. máj. 26. 14:31
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Ha tudsz angolul, itt számos dologról olvashatsz:

[link]


A basszusgitárt azért helyettesítik szintetizátorral, mert vagy nincs basszusgitáros, vagy basszusgitáron nem lehet úgy megszólaltatni a szólamot. Videóklipeken általában csak imitálják a zenélést.

2012. máj. 26. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Azért gondoltam, mert a 'The Invisible Man' felvételénél viszont basszusgitárt használtak, pedig annak a basszusszólama bonyolultabb.
2012. máj. 26. 14:43
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem olyan könnyű az a Breakthru. És van benne kontra C, Deacon viszont tudtommal nem használt 5-húros gitárt.
2012. máj. 26. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
És arról tudsz valamit, hogy sokszor az ütőhangszert (vagy egy részét) is szintetizátorra programozták fel? (pl.: Headlong, The Miracle)
2012. máj. 31. 19:47
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

"- Az amerikaiaknak miért volt olyan szörnyű ízlésük akkoriban a Queen-számokat illetően? Miért az olyan számok lettek náluk sikeresek, mint a 'Body Language'?


- Az együttes a Beatleshez hasonlóan készített Queen-filmeket? Vagy van a történetükről játék-/dokumentumfilm? "


Az ízlés relatív, nekem is sokszor az együttesek kevésbé híres számai jönnek be, ki tudja miért. ha ilyesmin vitatkozunk, az is felmerülhetne, mért van, hogy egyes zenekarok vhol ismertek/híresek, más országban gagyinak tartják őket.


Filmet nem tudom, de a We Will Rock You - The Queen Musical ilyen. Nem róluk, de az ő zenéjükkel szól. (Egy olyan világban játszódik, ahol betiltják a zenét.) Kb. 11 évesen láttam Londonban eredeti nyelven, jó volt. Magyarországon nem tudom, hol nézhető meg. Ezt nem turnéztatták úgy, mint az ABBA Musicalt, amit már Mo.-on láttam.


A klipekben általában nem imitálják a zenét úgy, ahogy érted, tényleg játszanak, tehát nem csak tátognak, meg szólnak hangok, csak aztán rákeverik az eredetit. Koncertvideóknál is sokszor feljavítják a minőséget, a közönség hangját külön rákeverik, hogy élvezhetőbb legyen, stb. Ez általánosságban igaz a zenekarokra.

2012. aug. 13. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Ellent kell mondjak az utolsónak. A klipeket úgy szokták felvenni, hogy szól a zene playbackről és úgy tesznek mintha játszanának. Nézz meg bármilyen making of videót. Az hogy Amerikában sosem volt nagy sikerük az amiatt lehet, hogy eléggé más az amerikaiak és az európaiak ízlése. Nekem pl. Az amerikai zenék nem tetszenek. Rosszul tudod, a Headlong videó volt a legelső klip az Innuendorol, így korábbi mint a Slightly Mad. Az Innuendos videókon jól végig lehet követni Freddie leépülését, egyre soványabb és a legutolsó These are the days videó ám már nem is mozog csak egy helyben áll mert a járás is fájdalmat okozott neki. Egyébként azt én is észrevettem, hogy az 1989 körül készült fotókon tènyleg fura néhol az arcformája, lehet hogy azért mert lefogyott és ezért jobban kiugrott az arccsontja. Szerintem manapság sokkal elismerőbb a kritika mint a queen korában nem tudom miért. Remélem tudtam segít
2013. aug. 11. 05:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Ellent kell mondjak az utolsónak. A klipeket úgy szokták felvenni, hogy szól a zene playbackről és úgy tesznek mintha játszanának. Nézz meg bármilyen making of videót. Az hogy Amerikában sosem volt nagy sikerük az amiatt lehet, hogy eléggé más az amerikaiak és az európaiak ízlése. Nekem pl. Az amerikai zenék nem tetszenek. Rosszul tudod, a Headlong videó volt a legelső klip az Innuendorol, így korábbi mint a Slightly Mad. Az Innuendos videókon jól végig lehet követni Freddie leépülését, egyre soványabb és a legutolsó These are the days videó ám már nem is mozog csak egy helyben áll mert a járás is fájdalmat okozott neki. Egyébként azt én is észrevettem, hogy az 1989 körül készült fotókon tènyleg fura néhol az arcformája, lehet hogy azért mert lefogyott és ezért jobban kiugrott az arccsontja. Szerintem manapság sokkal elismerőbb a kritika mint a queen korában nem tudom miért. Remélem tudtam segíteni
2013. aug. 11. 05:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!