Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Miért jobb az akusztikus gitár?

Miért jobb az akusztikus gitár?

Figyelt kérdés
Teljesen kezdő vagyok,most határoztam el hogy megtanulok gitározni netről.Az akusztikus gitárt ajánlották.Ez miért jobb mint az összes többi?

2012. máj. 13. 12:38
 1/5 anonim ***** válasza:
0%

van ekusztikus és elektromosgitár. Tehát az elektromos az "összes többi".

És először akusztikuson kell megtanulni

2012. máj. 13. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Én mondjuk elektronikussal kezdtem. Aztán vettem akusztikusat is. Talán azon könnyebb betanulni az akkordokat, és egyszerűbb dallamokat is jobb rajta játszani. Bár szerintem ez ember függő. De mondjuk ha akusztikussal kezded, úgy sokkal olcsóbb mulatság, mintha elektronikust vennél először. Ha nagyon bejön a gitározás, és rákapsz az ízére, később úgy is venni fogsz másmilyeneket is. :)


Egyébként én is netről tanultam, és ha tényleg nagyon elhatározott vagy e téren, könnyen fog menni. Csak sokat kell gyakorolni.:)

2012. máj. 13. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Nem azon kell kezdeni. Azon kell kezdeni, amin szeretnél később is játszani, mivel más a játéktechnika.

De én ezt mindig elmondom, aztán mindig jön valami nagyonokos, nagyon képzett valaki, aki megmondja a frankot, hogy másik hangszeren kezdj el játszani. Én meg felhúzom magam, pedig tök felesleges, leszarom hogy ki min játszik.

Akkor kezdjen mindenki triangulumon, utána furulya, kicsit később jöhet mondjuk egy hegedű, hogy legyen több szólam, emellett persze dob is előfeltétele, és ha már mindenen tud játszani, jöhetnek a gitárok.

Köszönöm a figyelmet. :D

2012. máj. 13. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat.én akusztikuson szeretnék játszani és csak hobby szinten. remélem sikerül megtanulnom. na de a klasszikus és az akusztikus között mi a különbség?
2012. máj. 13. 13:17
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Akusztikusnak azt szokták nevezni boltokban, meg ilyen helyeken, amelyiknek fém húrjai vannak. A klasszikusnak pedig nylon. A test formájában is van kis különbség, de az annyira nem lényeges.

Könnyűzenéhez többnyire fémhúrosat szoktak használni, és komolyzenéhez pedig nylonhúrost(klasszikust). De ezeket fel is lehet cserélni, nem tövényszerű kötni a hangszert a stílushoz, csak általában így működik.

ÉS el ne kezdjen valaki okoskodni, hogy klasszikuson szabad csak kezdeni, utána jöhet a fémhúros, mert ez sem így működik :D

2012. máj. 13. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!