Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Első gitár választásnál mire...

Első gitár választásnál mire figyeljek oda, ha Indie-rock vagy Alternative stílusú zenét szeretnék majd játszani?

Figyelt kérdés

Gondolok itt Akusztikusra elsősorban, de várom az ötleteket elektromos gitárra is.


Néhány zenei példa:


Arctic Monkeys

www.youtube.com/watch?v=pDhCXubkbd0

www.youtube.com/watch?v=OB1FBdqy_jg


Foster The People

www.youtube.com/watch?v=QIK3c7F1Kbk


The Strokes

www.youtube.com/watch?v=b8-tXG8KrWs

www.youtube.com/watch?v=pT68FS3YbQ4

www.youtube.com/watch?v=TOypSnKFHrE


The Killers

www.youtube.com/watch?v=mkkE7yDXr6g

www.youtube.com/watch?v=Y5fBdpreJiU


Oasis

www.youtube.com/watch?v=6hzrDeceEKc

www.youtube.com/watch?v=r8OipmKFDeM


Blur

www.youtube.com/watch?v=SSbBvKaM6sk



U.i.: Agyhalott kommentelők kíméljenek, köszi.



#rock.indie.zene.gitar.brit.pop.arctic.monkeys.oasis.indie-rock
2012. máj. 7. 13:38
 1/2 anonim ***** válasza:
hát keretfüggő, ha sokat nem akarsz költeni rá, akkor akusztikusból kényelmi szempont szerint válassz, hangzásban nem nagyon lesz eltérő egyik sem az alsó kategóriában. Indie rockra én vmi single coil-os gitárt választanék de ez is lehet ízlés függő. Az a fontos ,hogy kényelmes legyen és ne akadályozzon a tanulásban (feltételezem első gitár), ne legyen túl vastag a nyaka, ne legyen túl nagy a mérete ha még gyerek vagy, ilyesmik. Elektromos gitárnak meg squiereket nézegess szerintem. De vannak itt gitárhoz jobban értők akik ódákat zengenek majd neked erről :D
2012. jún. 8. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

ó te jó ég, ha elsajátítod ezeket a nótákat, igazán jöhetsz nekem játszani!

17/L

2012. júl. 5. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!