Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Basszusgitáron, a pickupon az...

Basszusgitáron, a pickupon az egyik kis fém henger feljebb van mint a többi. Hogyan tudnám visszanyomni?

Figyelt kérdés

Tehát nem a pickup műanyag alapjának síkjában van a kis fém pöcök hanem feljebb lóg, már-már szinte a húr alatt közvetlen. Tudom hogy ez nem normális, valahogy vissza tudnám nyomni? Le kell szednem a gitárról a pickupot, vagy csak elég ha visszatuszkolom a helyére? Előre is köszi

squier prec bass



2012. ápr. 10. 12:55
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:

Jó kép, a másodikon kiválóan látszik.

Igaz, ez nem egy P, hanem egy J-style hangszedő. :)


Őszintén szólva nem tudnék határozottan állást foglalni.

A jó Leo Fender azért tette annak idején bele a két pólust, mert az egy pólussal túl éles, túl ütésszerű volt a hang felfutása, ha a pólus éppen a húr alatt volt, másrészt a basszus húrjainak nagyobb rezgési tere, tehát jobban kimozdul az egy mágnes erőteréből, mint a vékonyabb gitárhúr, így a dupla pólusokkal egyrészt kicsit mésékelte a felfutás meredekségét, másrészt a húr stabilabban benn marad a hatásos mágneses térben.


Számomra nem tűnik logikusnak, hogy a párokból csak az egyik álljon ennyivel feljebb... de nem ha így volt gyárilag, nem mernélek arra bíztatni, hogy bántsd...

Mondjuk én a sajátommal alighanem megcsinálnám, mert kísérletező hajlamú vagyok, de máséval nem biztos.

2012. aug. 7. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 A kérdező kommentje:

Nem hiszem hogy direkt ilyen, max gyári hiba.

Hogyan tudnám szervizeltetni? Az USA-ból rendeltem, van garancia papír, azt elfogadják hazai Fender szervizekben? Ha igen, hol találok ilyet?

2012. aug. 7. 00:25
 13/21 anonim ***** válasza:

Szerintem sem normális.

És engem is idegesítene.

Keressünk egy szervizt! ;-)

2012. aug. 7. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 A kérdező kommentje:
Csak az a kérdés, hogy mit reagálnak ha Egyesült Államok-beli garancialevelet viszek be. Magyarországon így is megcsinálják díjemnetesen?
2012. aug. 7. 00:44
 15/21 anonim ***** válasza:

[link]

Van az oldalon egy e-mail cím. Szerintem írj nekik nyugodtan. Beleolvastam a fórumba is, rendes közvetlen tagoknak tűnnek.

2012. aug. 7. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 A kérdező kommentje:
Rendben, köszönöm mindenkinek a válaszokat! :) Nyomtam zöld kezeket!
2012. aug. 7. 00:53
 17/21 anonim ***** válasza:

Meg lennék lepve, hogyha az USA garanciát elfogadnák.

Általában a magyar márkaszervizeknél nem szokás.

2012. aug. 7. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 A kérdező kommentje:

Nem fogadják el sajnos az USA garit, azt írták hogy e-mailben tájékoztassam az külföldi eladót a problémáról, és kötelességük kicserélni a gityót.

Viszont ez nem fog működni, mert az utolsó darab volt az üzletükben, ráadásul a neten világszerte összesen 2 ilyen darabot találtam még anno (mert limitált széria), a másik pedig Bulgáriában van.

Azt mondták a szervizesek hogy ha pengetésben nem zavar, és hangerőkülönbség sincs az adott húrnál, akkor végülis együtt lehet ezzel a problémával élni.

2012. aug. 8. 17:30
 19/21 anonim ***** válasza:

Igen, sajnos ez várható volt.

Amúgy igazuk van, ha a hangzásban és a pengetésben nem zavar, talán törődj bele, nem olyan vészes.


Mondom, ha a sajátom lenne, én biztos kiszedném a pickupot és talán még szétszedni is megpróbálnám, hogy miért ilyen, vállalva a rizikót, hogy esetleg valami gond lesz, de én végül is gitár javítást tanulok, tehát nálam ez szakmai ártalom. :)

2012. aug. 8. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 A kérdező kommentje:

Hát, lehet marad úgy ahogy van, mert nem merem szétszedni mivel nem értek hozzá, másfelől egy pickup csere kb egy 20-as lenne...

Egyébként hangzásban és pengetésben sem veszek észre semmi különbséget. Szóval szerintem inkább hagyom a dolgot, az nem olyan nagy probléma ha a basszerom egy kicsit torzszülött :))

Köszi nektek a válaszokat!

2012. aug. 9. 01:02
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!