Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Nem zavar, ha olyan zenét...

Nem zavar, ha olyan zenét hallgatsz, amit nem értesz?

Figyelt kérdés
Meglepődök azon, amikor valami angolnyelvű zenét hallgat, de nem érti, miről szól.
2012. márc. 24. 22:39
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
86%
Én hallgatok francia, arab, olasz, spanyol zenéket is, és nem értem őket, de általában utánanézek, hogy miről is szól a dal nagy vonalakban. Engem nem zavar, hogy ezeket nem értem, főleg hangzás és dallam fog meg. Az angol meg amúgy is olyan nyelv, ami megfogja az embereket, bár ezügyben nem tudok nyilatkozni, mert tudok angolul, tehát értem a dalt. :D
2012. márc. 24. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
60%
Én se szoktam ezt érteni, engem zavar, ha valamit nem értek. Hab a tortán, amikor elkezdik halandzsázva énekelni.
2012. márc. 24. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

Hát,engem speciel nagyon tud zavarni....Rengeteget hallgatok angol nyelvű zenét,magyar az természetes,németet csak úgy ha előtte megnézem a szöveget,mert németet még hallásból nem értem sajnos.

Azért zavar engem,mert a dalszövegen(és persze a dallamon is) keresztül érzem át a dal igazi jelentését,üzenetét.:]

2012. márc. 24. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 k.lau13 ***** válasza:

A zene lényege, hogy a dallamvilágával és a hangszerek hangjával próbálja kifejezni amiről szól, a szöveg a dallam nélkül gyakorlatilag "csak" egy vers, ami mondjuk a mai számoknál már nem mindig mondható el, de nyilván nem erre gondoltam :DD


Nem zavar. Aki tényleg szereti a zenét és értékeli, a dallamból, az énekes hangjából, a szám hangulatából legtöbbször ki tudja találni, miről szól. Aki ilyen szinten nem értékeli és szereti a zenét, általában a hülye klipekből következtet, ami elég hülyén jön ki, mert általában azt mondják, "ez a szám egy pasiról szól, aki..." valami ilyesmi. Ez elég szánalmas formája a zene megértésének szerintem, de akinek ez is jó, az így jrt :D amúgy meg az angol világnyelv, kötelező tanulni, szóval lassan már mindenki érteni fogja :D


Amúgy én pl. szoktam hallgatni egy francia számot, aminek éppen csak a címéről tudom, mit jelent, mégis tudom értelmezni, el tudok gondolkodni rajta, át tudom vinni a saját életemre stb. Szerintem a zenének ilyen mondanivalója van, amit idegen nyelv tudása nélkül is simán meg lehet érteni :) és az is a lényege, hogy a zenében nem muszáj mindent szó szerint érteni :))

2012. márc. 25. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 k.lau13 ***** válasza:

Amúgy érdekes, angolul én is tudok(olyan szinten legalábbis, hogy valamit megértsek, esetleg egy-egy szót megnézek szótárban), de valahogy zenehallgatás közben nem mindig jut el az agyamig a szöveg, vagyis a magyar jelentése... Bár magyar számoknál se mindig jut el az agyamig, hogy mi a szöveg, mégis értem, és a hangulata megvan... Aztán van amit kíváncsiságból megnézek magyar szöveggel, hogy jól értelmeztem-e, de ilyen ritkán van. A zenét szöveg nélkül is lehet érteni :)


oké, most nézem, mennyire ellentmondásban vagyok az előttem válaszolókkal... xD de mindegy. Hát, van azért, akit ez idegesít, az lefordítja, ennyi. Nekem a zene olyasmi, mint a levegő, nélküle nem tudok élni, talán ezért állok hozzá így, nem is tudom... de mindegy, gondolom, van aki hasonlóan gondolkozik, mégis mindent érteni akar... :D

2012. márc. 25. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Én meg olyan zenéket hallgatok mostanában (jazz), ahol sokszor szöveg sincs, csak "tarírára-dubtereptúde-tibidú" XD. A zene az zene. Ha valakit érdekel, utána lehet nézni, hogy miről szól egy konkrét szöveg, de nem attól fog tetszeni vagy sem.
2012. márc. 25. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Egyetértek az előzővel. Én hallgatok pl. spanyol, török, lengyel zenét is, és nem zavar h nem értem. Annak idején az énekteremben ki volt nálunk írva: "az én nyelvemet megérti az egész világ" :)
2012. márc. 25. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Meg aztán stílusfüggő a dolog. Egy rapzenénél például a szöveg a lényeg, a zene többnyire valamilyen ismétlődő groove. Na, ott nem árt, ha tudja az ember, miről szól.
2012. márc. 25. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim válasza:
Engem egyáltalán nem zavar ha a szám például angolul van. Utána se nézek,hogy miről szól.Csak jó legyen.
2012. márc. 25. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Angolul szinte minden számot megértek, németül meg úgyis Rammsteint hallgatok azt is megértem. De pl: Brian Welch - Washed by blood számában amikor mondja hogy:

You're washed by blood from deep inside

You're not a prisoner OF YOUR OLD LIFE


Alig lehet érteni hogy OF YOUR OLD LIFE. Akit érdekel nézze meg http://www.youtube.com/watch?v=FWidfnVR8iI

2:23-tól kezdődik a refrén és amikor ott tart you're not a prisoner figyeljetek.

2012. márc. 25. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!