Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Elektromos gitárnál vastag...

Elektromos gitárnál vastag húroknál mire kell ügyelni?

Figyelt kérdés
Vastag húrkészletet szeretnék venni, de alaphangolásban, vagy Diszben használnám, a metált annyira nem szeretem. :) Hallottam olyanról, hogy ilyenkor a nyakat állítani kell, mert húzzák a húrok. Valaki kérem írja le, hogy miképp működik a nyakállítás, mert azt tudom, hogy a gitár fejénél abban a lyukban kell állítani.
2012. márc. 16. 18:11
 1/4 anonim ***** válasza:
55%

nekem csak annyi kérdésem lenne,

ha nem hangolsz le, akkor minek neked olyan vastag húrkészlet?

2012. márc. 16. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Szebb hangzás, tovább bírják a húrok, nem hangolódnak el nagyon. De inkább a hangzás a legfontosabb :) Ha valaki tud a KÉRDÉSRE választ adni, akkor tegye meg, köszönöm!
2012. márc. 16. 19:24
 3/4 anonim ***** válasza:
77%

utána nekemis eszembejutott, hogy talán úgy teltebb a hangzás :D Egyébként a nyakat kellhet állítani, de ha nem zörög, és kényelmes is, akkor nem feltétlen kell hozzányúlni. Gitártól is függ

ha mindenképp kell állítanod, akkor a google.hu segít találni leírást

2012. márc. 16. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Igen, az vastagabb hurok nagyobb erövel huzzàk a nyakat igy valoszinüleg a görbületén kicsit majd kell àllitanod. A merevitö vége vagy a fej aljàn van vagy néha a nyak és a test csatlakozàsànàl. Az összes dolgod hogy egy megfelelö imbuszkulccsal oramutatonak megegyezöen kicsiket tekerd majd nézd meg hogy a görbület megfelelö-e, illetve nem zörögnek a hurok.
2012. márc. 18. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!