Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Mennyire népszerü nálunk a...

Mennyire népszerü nálunk a visual kei stílus? Játszanál iyesmi stílusú bandában?

Figyelt kérdés

2012. márc. 15. 21:51
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
5%

Nem játszanék. Többségük lányosabb nálam (jó, ezt elnézem, nem érdekel hogy egy banda hogy néz ki, de ezek kb bóhocot csinálnak magukból), és ilyen semmi szemét zenei alapra énekelnek hülyeségeket a holdról meg az angyalszárnyakról félig angolul félig japánul. Ezek mind arra játszanak, hogy 13 éves tinip*ák visongjanak a koncerteken, és érezni lehet, hogy hiányzik belőlük a zene iránti tisztelet. Az összes énekesnek egyforma a hangja. (az összes általam ismert heavy és extrém metál együttes énekesét, rappert, blues/punk énekest meg tudom különböztetni, szal nem valószínű hogy velem van a baj..)

A Versailles az egyetlen ami úgy normális közülük, de az az egy kivétel. :D

Én most kezdtem dobolni tanulni, a power metál/melodeath 'szint' a célom és olyan bandában is játszanék szívesen. :D

2012. márc. 16. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
köszi hogy kifejtetted a vèlemènyed. nem igazán értek veled egyet. szerintem te nem értesza zenéhez. jómagam amatôrként majdnem 7 éve benne vagyok a témában, azaz zenélek. te meg most akarod csak kóstolgatni, szóval a zenei részrôl nem kérnék kioktatást. köszi
2012. márc. 16. 18:08
 3/14 A kérdező kommentje:
köszi hogy kifejtetted a vèlemènyed. nem igazán értek veled egyet. szerintem te nem értesza zenéhez. jómagam amatôrként majdnem 7 éve benne vagyok a témában, azaz zenélek. (3 hangszeren egèsz jól játszom+énekelek) te meg most akarod csak kóstolgatni, szóval a zenei részrôl nem kérnék kioktatást. köszi
2012. márc. 16. 18:09
 4/14 anonim ***** válasza:
34%

Kóstolgattam már eleget, nem jött be, szal nem is akarom tovább kóstolgatni. :D De ízlések és pofonok. :D

De arra kíváncsi vagyok, hogy Te mennyire értesz ehhez, ha már én nem értek a zenéhez, amiért nem játszok nyócvannégy éve bandában. És az, hogy nem tetszik, nem úgy alakult ki, hogy belehallgattam egy GazettE számba meg viccesnek találtam, hogy női ruhás pasikat dob ki a Google ha rákeresek. :D

Elég diszkográfiát hallottam és szöveget fordítottam le ahhoz, hogy unalmasnak, mainstreamnek és hatásvadásznak tartsam a 98%át. :D És hogy idegesítsen, hogy milyen szép szokásai és történelme van Japánnak, mégis milyen szenny árad onnan manapság, mintha szégyenlenék a hagyományaikat. Mint a magyar népdalok után a teknómulatós elterjedése. Kezdve a 40es dagadt Sailor Moon szereplőnek öltözött pasasoktól, a gagyi idétlenműsorvezető+iskoláslányok típusú tévés vetélkedőktől, a vitatkozó J-poppereken és J-rockereken át, a metálnak nevezett harmatgyenge próbálkozásig. Azért rock, mert van benne dob vagy mi?

http://www.youtube.com/watch?v=xMuNuxqY5a0

Ez még az elfogadható kategória, a csávónak sincs az a teljesen tipikus japcsi hangja, a zenei alap sem rossz, bár kicsit gagyi a hangzása, a szöveg jó lenne, ha nem lenne a fele japánul, a fele angolul. Engem az ilyen rohadtul tud zavarni, mint amikor csinálnak egy retek magyar remixelt valamit, beleéneklik egyszer hogy 'légy egy kicsit krézi béjbii' és elnevezik a számot 'Crazy baby'nek. Mintha szégyenlenék a saját nyelvüket, meg úgy könnyebb eladni otthon meg külföldön is a zenét, ha mindkét helyen értenek belőle 3 mondatot. Nem azzal van a baj, ha valaki nem az anyanyelvén ír szöveget, hanem ha nem tudja eldönteni.

Mondjuk ettől függetlenül kíváncsi vagyok, hogy te milyen zenét csinálsz. :D

Van róla felvételed vagy bármi ilyesmi?:)

2012. márc. 16. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 Kamiisama válasza:
100%
Én nem értek egyet. Említetted a GazettE nemű zenekart, én 9 éves korom óta szeretem, elolvastam egy csomó interjút, meg hasonlót és abból rá lehet jönni, hogy igenis szeretik a zenét és nem csak pózerkedés. A másik, hogy lányosasbban néznek ki mint ami nálunk megszokott. Náluk az a megszokott, a stílus része, érdekes én megtudom különböztetni melyik a fiú, és melyik a lány. Még akkor is ha az illető Hizaki a Versaillesből, és aláírom, hogy ő úgy néz ki mint egy lány,d e az meg az ő stílusa. Kamijo, és Ruki hangja is teljesen más, nem tudom honnan vetted azt a hülyeséget, hogy egyforma a japán énekesek hangja. Szerintem azért írnak dalokat angolul is, mert köztudottan a japán emberek többsége képtelen bármilyen nyelvet is elsajátítani, és talán ezzel bizonyítanának, még ha olyan is a kiejtésük, mintha közben a szájukban lenne egy mókus. Ezt tisztelem bennük. Ráadásul senki sem mondta a visual kei-re, hogy rock, mindenféle van benne, és így tökéletes.
2012. márc. 21. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Köszi az utolsó válaszolónak, hogy a pártomra àllt. Termèszetesen lehet vitázni de én nem akarok. És nek kell mindenkinek szeretni ôket, de el kell ismerni, hogy vannak igazi zenészek köztük. De én sem hallgatok meg mindent, csak azért mert japán. Jónéhány év zenélés (klasszikus zenét is hallgatok, ès játszom) után szerintem mondhtom hogy kifinomult a zenei ízlésem. A dalszövegekbe meg ne menjünk bele. Nem lehet egy amatôr (de még egy profiban sem teljesen) fordításban (fôleg mivel általában angolról fordítanak magyarra) visszaadni az eredeti jelentéstartamot, amit hordoz, a mondanivalóját. Vannak bizonyos kifejezések minden nyelvben, amit a fordítás lebutít, elmásít, és nem lehet azt màs nyelvben visszaadni, mert egyszerûen nincs rá megfelelô kifejezés. Pl. Kodály is -csak hogy magyar pèldàval éljek- ha tanulmányozott egy külföldi mûvet (operát, vagy bármit, aminek sZövege van) belevetette magàt az adott nyelvbe hogy valóban megértse, nem pedig egy fordítást futott àt.
2012. márc. 24. 12:52
 7/14 Kamiisama válasza:
Természetesen nem azt mondom, hogy mindenki szeresse, az lehetetlen.. :D De én se csak japán zenét hallgatok, de azon belül is többfélét, nem csak vk-t.. De hallgatok Falling in Reverse-t is és Tankcsapdát is.. :D
2012. márc. 26. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Èn is sok mindent szeretek japánom belül is (Yui, Yoriko, Ayaka, Ikimono gakari, Boa, Chihiro Onitsuka etc. ezek nem vk-bandák, és a tradicionális zenéjük is tetszik). meg azokon kívül is (Beatles, Metallica, Nlack sabbath, Led zeppelin, Rolling stones, Irom maiden, Nirvana... sorolhatnám még) Söt a blues-t is imádom:)
2012. márc. 26. 20:50
 9/14 anonim ***** válasza:

Mennyire népszerű? Tizenévesek között eléggé.


Játszanék-e? Nem, mert iszonyat gagyi lenne, nem vagyok perfekt japán és a banda többi tagja se valószínű hogy az. Sajnos ez a műfaj szerintem nem életképes bárhol, csak a távol keleten.


Mint minden zenében, itt is az agyonsztárolt zenészek népszerűek, de vannak náluk jobbak. Sokan vannak, akiket csak a ruhájuk és helyes pofijuk ad el. A zene szempontjából ez nem lényeg.

Egyébként vannak jók, a japán egy érdekes nyelv, a szerkezete miatt könnyű verset írni rajta.



A művészetekben nem mérvadó hogy hány éve zenélsz. Akinek se tehetsége, se érzéke hozzá, az annyit szenved vele amennyit akar, de nem lesz jó benne. Magad szórakoztatására jó, de ne gondold, hogy attól, hogy fizetsz egy tanárt, automatikusan profi vagy.

2012. ápr. 2. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 Kawamura Manami válasza:
We are Versailles! <3 És én szeretem a stílust, de nem valószínű hogy játszanék. :)
2012. júl. 27. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!