Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Miért szeretitek a rock...

Miért szeretitek a rock zenét? Mit fejez ki számotokra ez a zenei stílus?

Figyelt kérdés
Továbbá, konkrétan milyen előadókat szoktatok hallgatni?
2012. márc. 15. 16:01
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Nekem a rock a szabadságot nyújtja.

Mást nem tudok írni róla, a rockot érezni kell, ha nem érzed, nem is tudod szeretni.

Milyen előadókat?Hmmm...

Guns n roses,nirvana, acdc,earlyrise, led zeppelin

Konkrétan kedvenc számom: Guns N roses : Civil War

Pont most tettem fel egy ilyen kérdést, itt bővebben van leírva.

http://www.gyakorikerdesek.hu/szorakozas__zene__2766060-rock..

2012. márc. 15. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 rajcziz ***** válasza:

Nekem is szabadságot és erőt ad.

Kedvencek: KISS, Bon Jovi, DIO, Black Sabbath, Iron Maiden

2012. márc. 15. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Nekem ellenállást jelent, dacot mindazzal szemben, amit úgy általában megetet a média a népekkel. Pl. hogy a boldog élethez kizárólag tökfelesleges anyagi javak birtoklásán keresztül vezet az út. Megerősít abban, hogy az élet egyszerű dolgainak is lehet és kell is örülni, sőt, ezektől élünk igazán teljes életet.

Pár kedvenc: Theory of a Deadman, Black Stone Cherry, Hellyeah, Airbourne, Blackberry Smoke, Lynyrd Synyrd, Kenney Wayne Shepherd

2012. márc. 15. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
köszi szépen mindenkinek a válaszokat :)
2012. márc. 15. 21:42
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Miért szeretem? Ezen nőttem fel. :D

Azért szeretem, mert sokszínű, rengeteg ágazata van. Főleg a metálért vagyok oda. Imádom a gitárszólókat, hogy érezni hogy tisztelik a zenét (persze van egy két divatzenekar, amit cégek raktak össze, de azok hamar kihullanak:D). Szeretem, hogy a szerelmes dalok nem tocsognak a nyálban. :) És hogy bármilyen hangulatom van, mindig van olyan rockzene, ami illik hozzá, ha kell, fel is vidít. :D

Miket szoktam hallgatni.. hát azt túl sokáig tartana felsorolni. :D

Főleg a régi előadókat szeretem. Felsorolok párat azok közül, amiket hallgatok (de ez messze nem a teljes lista)


Wednesday 13

Hatóságilag Tilos

Carpathian Forest

Isten Háta Mögött

Kalapács

Bikini

Lord

Prosectura

Scar Symmetry

Beatrice

Black Sabbath

Dio

Dalriada

Sunn 0)))

Behemoth

Alvin és a Mókusok

Iron Maiden

Edda

Blind Guardian

Guns N Roses

Kalmah

Meshuggah

Murderdolls

Ossian

Rammstein

Rózsaszín Pitbull

Slayer

Mastodon

Agregator

Virrasztók

Thy Catafalque

Auróra

Cannibal Corpse

Led Zeppelin

Kalisia

Misfits

Children of Bodom

At the Gates

Deff Lepard

Six Feet Under

Arch Enemy

Dropkick Murphys

Saturnus

Marduk

Nightrage

2012. márc. 16. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 k.lau13 ***** válasza:
72%

körülbelül az, hogyha összerakod az első, a második, és az ötödik választ :D


Nekem is ott kezdődik, hogy ezen nőttem fel, apukám nagy rocker :D Mellesleg a legszebb emlékeim is rock számokkal kapcsolatban vannak.


Egyébként igen, nekem is leginkább a szabadságot. Az élethez való hozzáállásomat, amit azzal a mondattal fejeznék ki, hogy "AZ élet azért van, hogy kezdjünk vele valamit", valamilyen szinten ezt is kifejezi nekem. És az is igaz, amit az utolsó írt, annyira szeretik és tisztelik a zenét, elképesztő. És valamiért bizonyos dolgokkal is össze tudom kapcsolni a rockot, ezek nem tudom, miért vannak.


Szóval gyakorlatilag nekem mindent kifejez, ami csak létezik. Az életemmel egyenlő, olyan, mint hogy levegőt veszek. Olyan szemszögből nézem a dolgokat, amit ebből a zenéből lehet megismerni, és ezen kívül egyáltalán azért, mert nagyon tudnak a rockerek zenélni :) Hallottam egyszer egy filmben olyat, valamelyik szereplő mondta, hogy "A zene lett a vallásom", nagyjából ilyen nekem a rock. Az jelent mindent, ha vacak kedvem van, megnyugtat, hogy mindjárt otthon vagyok és ordíthat a Guns N Roses. :D


Szóval komolyan, ez jelent mindent.


De tényleg leginkább a szabadságot. Azt csinálok, amit akarok, szabadnak születtem, mint ahogy az egyik Kid Rock számban is van, "Born free" :) ezt csak azért írtam ide, mert ez fejezi ki legjobban, amit a szabadságról akartam mondani :D Őszintén, attól féltem, csak nekem jelenti ezt és nem is rocker vagyok... xD de akkor msot megnyugodtam :)


Előadók... Hát, még a green day - féle rockot is meghallgatom, de azért a legnagyobbak a legjobbak :) szóval például:


Jimi Hendrix(csak mert igaz, még tőle túl sokat nem hallottam, de miután neki köszönhetünk mindent, a rock létezését, egy ilyen listából soha nem maradhat ki)

Pink Floyd

Metallica

Guns N Roses

AC/DC

Bon Jovi

Aerosmith

Nirvana

Mötley Crüe

Joan Jett


(logikai sorrendet ne keress, így jutottak most eszembe)


Amúgy még a Beatles-t, a Steppenwolf-ot és Led Zeppelint is szeretem, csak őket nem nagyon ismerem, mert inkább kisebb koromban hallottam apukámtól, már annyira nem emlékszek, de néha most is előkerül egy-két szám :D


hogy újabbakat is mondjak, bár nem ők a nagy kedvencek:


Black Stone Cherry

Papa Roach(oké, de, ez kivétel, Papa Roach-t nagyon imádom :D)

Linkin Park

Fall Out Boy

Three Days Grace

Green Day

stb. de nem tudom, nekem nem ez az igazi rock :D


Magyar előadók közül Edda és Tankcsapda :)



Na, hát én asszem elég normálisan leírtam, bár igazából nem nagyon tudom elmondani, mit is jelent nekem a rock, nagyon sokat, az biztos :)

2012. márc. 18. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen a válaszokat, nagyon hasznosak voltak :)
2012. ápr. 14. 13:04
 8/9 anonim ***** válasza:
Magabiztosságot,erőt ad nekem. Amikor dühönghetnékem van "Ő" ordít helyettem. Jót tesz a lelkemnek...Magyarul szimplán az életem.Semmi más. ;)
2012. máj. 13. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy már sokan írták, nekem is erőt ad. Néha vannak olyan pillanataim amikor semmihez sincs kedvem. Nem tudok magammal mit kezdeni, az sem érdekelne, ha egy bazookával rám lőnének és kettészakadnék. Ilyen időben nekem életmentő a zene. Szeretem amikor az énekes hörögve énekel. Nekem az olyan, mintha azt hallanám vagy látnám, hogy valaki küzd valamiért. És ha az a valaki tud küzdeni, akkor én is tudok. Tudok tenni az ellen amit nem akarok, és ebben a hitben mindjárt jobban érzem magam. Amikor az énekes hörgés után tisztán énekel... képes erre. Én biztos berekedtem volna és meg sem tudnék szólalni, de "Ő" igen. De ha "Ő" képes rá, akkor én miért is ne. Próbálkozni lehet. És azzal a lendülettel 180°-ot fordítok a fegyveren és kaján vigyorral élesítem be a banzookát. Ha rock zenét hallgatok, úgy érzem van valami biztos védelmem. Hogy ez mi lenne, fogalmam sincs x) De van... ez a lényeg.

Arról nem is beszélve, milyen jó egy fárasztó nap után elterülni a szoba közepén és csak hallgatni a zenét. Sekki sem zavar, csak a zenére koncentrálsz és ilyenkor teljesen megnyugszol... Mint ahogy előttem írták, ahelyett hogy rekedtre ordítanád magad, megteszi helyetted a kedvenc bandád énekese. Sokan csak úgy gondolnak a rockra, hogy ,,hörögnek meg ordítanak, olyat én is tudok, nem nagy cucc". Pedig én érzem a fájdalmat, fenyegetést vagy szenvedést azokban az ordításokban. Lehet én vagyok megbuggyanva, hogy megkülönböztetem az üvöltést, de én szeretem teljesen átélni az éppen hallgatott zenét.

Mivel én olyan rockot hallgatok, a szövegét nem értem, de sokszor nem is akarom. Pontosabban nem kell utána néznem, mert átjön magától. És ez megint csak erőt ad ;)

Amikről beszéltem -

Girugamesh (- Volcano, - Break Down, - Barikeido, - Crying Rain stb.)

The Gazette (- Hyena, - Filt in the beauty, - Burial Applicant, - Cockroach)

One OK Rock (- No Scared, - Remake, - Never let this go, - Liar, - Shake it down)

...

Remélem mindent sikerült érthetően leírnom és tudjátok mire gondoltam magyarázkodásom alatt ^.^

2012. aug. 22. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!