Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Melyik menne könnyebben?

Melyik menne könnyebben?

Figyelt kérdés
Nos arról van szó hogy saját zenéket komponálok, de mellette érdekel a DJ dolog is. Melyikkel lennék befutóbb szerintetek? Zeneszerkesztő vagy DJ? Nem tudom eldönteni sajnos, ezért is kérem a segítségeteket. Köszi!
2012. márc. 1. 20:49
 1/4 anonim ***** válasza:

ha zenéket szerzel, abból meg lehet élni, de nem árt hozzá egy végzettség (zeneiskola -> szakközép -> zeneművészeti egyetem)

DJ meg bárki lehet, bár ahhoz is kell majd engedély később, hogy megélj belőle, de ahhoz közelsem kell 100adannyit sem tanulnod, mint egy zeneszerző szakos hallgatónak :D

2012. márc. 1. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszi a választ! Hát remélem, sikerül, bár eddig a 6 évben saját magam sajátítottam el a zeneszerkesztést, rengetek szoftvert ismerek már. Cubase, Logic stb.. De mégis az Ableton felhasználóbb barát, mert azzal lehet élő felvonást is csinálni. :) Vannak saját szerzeményeim.
2012. márc. 1. 22:17
 3/4 anonim ***** válasza:

Ja, de azt elfelejtettem, hogy olyan zeneszerző akarsz lenni, akinek papírja van róla, annak elég szépen kell tudnia zongorázni, illetve nagyon komoly zeneelmélet-tudás kell. Énekelni sem árt. Szóval ha eddig nem tanultál hangszeren zenélni, szerintem már ne most kezdd el :D

Végülis, papír és végzettség nélkül is lehetsz jó, csak nyilván más stílusban, és más körökben

2012. márc. 2. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Ahham. Digitális elektronikus zenész lennék továbbra is.. :D Am meg MIDI-n játszok az elég hozzá. Sajnos nincs protekcióm ez a gondom leginkább. :-//
2012. márc. 2. 10:39

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!