Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Mien gitár multiefektet...

Mien gitár multiefektet ajénlotok?

Figyelt kérdés
max 30ezer forint
2012. jan. 18. 20:56
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
És most abba fogsz belekötni, hogy annál már a semmi is jobb. Majd mindenki kitapasztalja magától, hogy mit akar, ha ennyiért akar multit venni, gondolom az erősítője sem egy többszázezres csodagép, így a hangból ha el is vesz, nem veszt vele sokat.
2012. jan. 19. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:

Mindenki úgy b*ssza el a gitárhangját és a pénzét ahogy akarja.

Én csak azt unom, hogy amatőr koncerteken zsizsit meg kását kell hallgatni, pedig ha már csak kidobná a kukába a multiját fényéveket javulna a hangzás...

2012. jan. 19. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
koncerten megint más, oda is már valamennyire meg kell válogatni a dolgokat, de ha zavar, ne menj amatőr zenei koncertre. nem kell lefikázni a csórókat :D
2012. jan. 19. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
te biztos erősítőkön alszol meg 20m-es es pedál sorod van! :D de érdekes módon nekem az rp80-as sose "zsizsizet" koncerten! pedig azért nem egy koncertet lenyomtam már! de igazad van aki hülye hozzá hogy be tudja állítani mint pl te gondolom.. :D az vegyen többszázezres cuccokat! okoskodni meg én is tudok hogy mit kéne venni de nem tum látsz-e? "30 000 Ft".. ennyi..
2012. jan. 19. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:

ez azért kicsit sok, nem kell lehülyézni a másikat, főleg hogy nem ismerjük egymást. és én abban egyetértek vele, hogy egy olyan multival tényleg nem lépnék színpadra én sem (nem azért mondom, ne vedd magadra), én csak a kérdezőt védeném meg, hogy ha most olyanja van, hogy akar egyet otthonra, hogy elkínlódjon vele, és egyáltalán megismerje az effekteket, akkor szerintem vegyen nyugodtan

És hogy a kérdésedre is válaszoljak, Boss me 20 használtan ottkörül jön ki, én azt venném a helyedben:)

2012. jan. 19. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:

Hihetetlen mennyire ostobák vagytok.

Egy igazi birkacsorda.

Én nem azt mondtam, hogy ne vegyen multieffektet, én azt mondtam, hogy semmiképp se RP szériát vegyen, mert az egy rakat szar.

"nem kell lefikázni a csórókat"

Szintén hatalmas baromság, hol írtam én ilyet?

Pont azt mondom, ha effekt nélkül jobban fog szólni, mint egy gagyi multival.

Szerinted valaminek a megvételéhez vagy a nem megvételéhez kell több pénz, okoska?

"te biztos erősítőkön alszol meg 20m-es es pedál sorod van!"

Volt nagyon sok mindenem, kombón, tranyós erősítő, csöves kombó, csöves fejláda, pedálok, multik, olcsóbb, drágább, régi, új.

Van tapasztalatom, sosem írok le légbőlkapott dolgokat.

" de érdekes módon nekem az rp80-as sose "zsizsizet""

Ez meg azért van, mert nem próbáltál még huzamosabban jobb, komolyabb cuccot.

Addig valóban nem hallja az ember a különbséget, mindig csak lefelé hallja meg az ember. Amikor kezdtem nekem is minden gitárhang egyformán "húdefasza" volt.

Remélem nem gond, ha 10 év alatt kinőttem ebből. :)

"de igazad van aki hülye hozzá hogy be tudja állítani mint pl te gondolom.. :D az vegyen többszázezres cuccokat!"

Hogyne, tehát a profi királycsávóknak gyártják a 30 ezer forintos műanyag effekteket, a profiknak meg a drága, komoly csöves cuccokat, ez teljesen nyilvánvaló.

Ezért játszanak gondolom a kedvenc gitárosaid is 15 wattos tranyós kombón.

"okoskodni meg én is tudok hogy mit kéne venni de nem tum látsz-e? "30 000 Ft".. ennyi.."

Okoskodni valóban tudsz, meg hülyeségeket beszélni.

Pont az volt az első kérdésem, ha ügyesen megnézed, hogy mire kell neki a cucc, mert például otthonra van sokkal jobb megoldás ennél olcsóbban is.

Na inkább menjetek gyakorolni, a kéz úgyis többet számít mindenféle pedáloknál...

2012. jan. 19. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 A kérdező kommentje:

Huhh hát ijen vitákra nem számítottam... :)

Egyébként később szeretném kisebb koncertekre is használni.

2012. jan. 19. 21:43
 18/23 anonim ***** válasza:
azért azt nem mondanám hogy nem próbáltam az rp-t komolyabb cuccon mert azért a kis kluboktól kezdve a kisebb-nagyobb fesztiválokon is felléptem vele igencsak "komoly cuccal".. :D én sem azt mondom hogy ez egy jó választás mert azért az én kezem lábam alatt is megfordult 9 év alatt jó pár cucc de egy kezdő gitárosról beszélünk.. ráér még erősítőcsodát venni... és én tapasztalatból ajánlottam neki mert ha van benned egy kis érzék akkor tényleg lehet belőle "jó" torzítást kihozni! persze stúdióban én sem azzal mentem el hanem line6spider-el... de gy kezdő gitárosnak hogy felkészítse az "életre" tökéletes..
2012. jan. 19. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:

Kicsit bővebb leírásra gondoltam. :D

Milyen erősítőd van, milyen stílust játszol, csak az effektek kellenek beőle, vagy torzítás is, otthon fülessel, vagy erősítőn akarod-e használni, ésatöbbi.

Ami először eszembe jut, hogy vadássz régi Boss Me-5, -6, -8, -10 pedálokat.

Ezeket nehéz levadászni (de nem lehetetlen) és ezek tényleg ott vannak nagyon effektezés terén, ugyanebben az árkategóriában.

Erősítőszimulációt nem tudnak, tehát fülessel nem tudod használni, de erősítőre kötve elég jó. (Nekem 6-os volt, a torzítás abban is nagyon gyenge, a 10-esben már az is elég használható).

2012. jan. 19. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 A kérdező kommentje:
Torzítás, effektek egyaránt, itthon erősítőn nem nagyon használom, (van egy 16 vattos Mc'Cript kombóm) viszont próbákon egy Marshall erősítőt szoktam használni (nem tudok róla semmien más adatot).Leginkább rockot, metált, és hasonlókat játszok (Tankcsapda, Metallica, Rise Against, Nickelback stb...) ja és jelenleg van egy Line6 Pocket POD multim de ez nem jött be.őleg a lábkapcsoló hiányzik de a hangja sem az igazi számomra...nagyjából 2 éve gitározom, szóval annyira kezdő nem vagyok..:)
2012. jan. 19. 22:24
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!