Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Ukrán-román nyelven tudók,...

Ukrán-román nyelven tudók, figyelem!? Ukránok-románok is szintén?

Figyelt kérdés
Már rég keresek egy zenét, ami körülbelül 2008 körüli, vagyis akkor volt nagy sikerű. Egy hölgy énekli, szomorkás hanglejtésű, többnyire lassú. Kiejtve néhány részlete így hangzik: ...Bvodor zsé ná trájé krésék...novia bugyé svése... Légyszí segítsetek!!
2011. júl. 6. 15:28
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:
Nem tudtam eldönteni, mivel néhány ismerősöm szerint román kiejtése van. Egyébként én egy határmenti településen lakom, és mégis ilyen problémákba ütközöm :S Sajnos nincs lehetőségünk ukránt, sőt semmilyen közelkeleti nyelvet tanulni... :S
2011. júl. 12. 20:50
 12/19 anonim ***** válasza:
a román nyelv nem igazán hasonlit a szláv nyelvekre,inkább a latinra.Amit te irtál oroszt meg ukkránt találtam,de attól lehet ez más is.Pl szlovák,bulgár v akár lengyel :)
2011. júl. 12. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 A kérdező kommentje:
Az ismerősöm ukrán nemzetiségű volt, így nem hiszem, hogy bulgár és egyéb ilyen nyelvű zenéket hallgatott volna... Egyébként nem tudtok valamilyen dalszöveg kereső oldalt (természetesen ukránt), hátha rátalálnék a nemrég megosztott szavakat használva?
2011. júl. 12. 21:22
 14/19 anonim ***** válasza:

Én googlebe szoktam beírni, csak ez most ugye nem működne a cirill betűk miatt. De ismerős az érzés, kellemetlen mikor nem találok egy olyan számot ami tetszett.

Oroszt amúgy biztos tanulhatsz. Nagyon hasonlít az ukránra és ukrajnában 99% beszél oroszul.

2011. júl. 13. 02:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
2011. júl. 13. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim válasza:
2011. aug. 30. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 A kérdező kommentje:

Időközben sikerült megtalálnom a zenét! :)

http://www.youtube.com/watch?v=IHfOxgim-VM

МакSим - Ветром стать :D

2013. dec. 18. 23:51
 18/19 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenkinek, a (Y) megy mindenkinek! :)
2013. dec. 18. 23:52
 19/19 anonim ***** válasza:
Örülök hogy megtaláltad :) Jó szám, amúgy sztem, az ukrán zene az remek gyakran. De semmi köze a románhoz :D Lehet hogy a haverod csak hülyült
2014. jan. 4. 01:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!