Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Miért ítélik el sokan első...

Miért ítélik el sokan első látásra Marilyn Manson-t? Miért nem képesek egy kicsit utánanézni?

Figyelt kérdés

1. látás: OK. Elég "különös" szerzet, de akkor is mindenki ránéz majd azt mondja:-Újabb h*lye, undorító állat.

De ha egy kicsit is utánanéznének, véleményem szerint meg változna a Manson-ról alkotott kép.

Nekem ez a véleményem.Nektek?


2011. júl. 2. 23:52
 1/9 anonim ***** válasza:
9%

Én nem ítélem el,de számomra visszataszító ember,és a zenéjét sem szeretem.Hogy miért visszataszító?

1. A külseje miatt( de elfogadom,hogy ez kell ahhoz,hogy sikeres legyen,szóval ez a legkisebb rossz)

2.Visszataszító,hogy a művésznevét egy sorozatgyilkostól vette..(meglep,hogy Charles Manson a példaképe..Tudod ha valakinek egy ilyen gonosz ember a példaképe akkor az sem lehet egy százas.

3.A dalai rossz hatással vannak a fiatalokra.Sok hír van arról,hogy mennyi fiatal követ el bűncselekményt a dala hatása miatt.

4.Utána olvastam,hogy végül is ki ez az ember.Semmi rendkívüli nincs benne.Elvégezte az iskolát,leérettségizett,és újságíróként dolgozott pár évet.Ennyi..Azóta csak lázad..

A róla alkotott véleményem ezek után sem változott meg..

2011. júl. 3. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 FFDP ***** válasza:

Én kimondottan nagy rajongója voltam egy ideig, de újabban nagyon csicska lett. Szerintem amit sokan MÉG sokkolónak éreznek az már rég szánalmas. Amikor ilyen húdekeményvagyokmerthorogkeresztetborotváltamacsajommuffjába [link] és hasonló hírekkel árasztja el a médiát, akkor elgondolkozik az ember, hogy vajon amellett, hogy nyilvánvaló, hogy nem a zenéje miatt lett híres és, hogy a rajongói többsége önmagát vagdosó depressziós gótkislányok tényleg van -e bármi művészi érték abban amit csinál.

A választ egyébként ő adja meg: "You said I tasted famous, so I drew you a heart

But now I'm not an artist I'm a fucking work of art"

Egyébként intelligensnek és tehetségesnek tartom, de osztom régi barátja és egykori mentora szavait (Trent Reznor), hogy ő csak egy betépett bohóc:

[link]

2011. júl. 3. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 FFDP ***** válasza:
Összegezve médiajelenségnek és az (amerikai)álszentség "leleplezőjének" rendben találom, de mint művészt nem. És nekem fontos a zenében, hogy szívből jöjjön.
2011. júl. 3. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
47%

-zeneileg egy kalap gané

(a popzene rock elemekkel felhabosítva, így a tinik tetszeleghetnek a 'rocker' jelzővel, de eléggé slágeres ahhoz, hogy el lehessen adni)


-az öltözködési stílusát összelopkodta

(sem a haja sem a sminkje nem az ő ötlete, a '80tól kb '93ig minden mezei goth így nézett ki. Felnyírt haj, platformbakancs, a smik, a nyalogatós pózolás. Az ekkor születettek erre viszont már nem emlékeztek, így amikor tinikorba jutottak szokatlan volt nekik)


-ezt az egész polgátpukkasztós-horogkeresztes-nőiruhás-sminkelős hülyeséget már egyszer előadta egy Rozz Williams nevű goth előadó. Manson szinte milliméter pontosan másolja. Rozz legalább zeneileg és dalszövegileg ott van, bár a performanszjai neki is megkérdőjelezhetőek.


-az egekig magasztalt intelligenciája abból áll hogy a Bravo magazinban megjelenő átlag előadókkal ellentétben nem s€gghülye. De igazából nagy gondolatai nincsenek, csak innen onnan összeszedett félmondatai. lehet hogy te ettől 15 évesen eldobod az agyad, de ez amiatt van mert pont ez a cél. Inkább gondolkozz egy kicsit, nézz utánna és rájössz hogy egyáltalán nem egyedi vagy okos az amit mond.


-Most már igencsak kezd megöregedni, lassan kezdhetne valamit magával. 20-25 évesen ez a 'lázadás' (értsd üres fąszlengetés) még egynek elmegy, betudható a fiatalság hevének... no de 40en túl? Lassan el kéne kezdeni a ZENEI karriert ha már zenésznek mondja magát.


Így tömören ennyi.

2011. júl. 3. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Passz, kamaszkoromban ki nem állhattam, de anyámat előszeretettel ijesztgettem azzal, hogy kirakom a posztereit a falra. xD

Emberként nem vagyok oda érte, de semmivel sem rosszabb, mint pl. Lady Gaga, ripacsok és kész, ebben az iparban már megszokhattuk volna. És még ha a gondolatai nem is egyediek, legalább veszi a fáradtságot, hogy keressen gondolatot magának, ami a "világbéke" celebekről nem mondható el. :D

A zenéjét megszerettem 20éves korom körül. És még nem éreztem vágyat önmagam vagy mások meggyilkolására... :P

2011. júl. 3. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
54%

Első, te nagyon sötét vagy:

"3.A dalai rossz hatással vannak a fiatalokra.Sok hír van arról,hogy mennyi fiatal követ el bűncselekményt a dala hatása miatt. "


Aha, a hozzád hasonló hülyék miatt cenzúrázzák a filmek egy részét is. Azt állítani, hogy egy zene, egy film, vagy bármely művészeti alkotás miatt valaki bűncselekményt követ el, ostobaság, és szembemegy a pszichológiával és a szociológiával is. Aki bűncselekményt követ el, az a saját döntése, valami zenét vádolni ezzel, hát komolyan, de egyáltalán gondolkozol is, vagy csak tudsz mantrákat elsajátítani? Aki úgymond a "zene hatása alatt" követ el bűncselekményt, az amúgy is elkövetné, csak így van rá egy jó ürügy.

2011. júl. 3. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
58%
Ja és mellesleg én lesz.arom Mansont, nem szeretem a zenéjét. Pedig metálos vagyok amúgy.
2011. júl. 3. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 GirlOfDeath ***** válasza:

Nekem mar 1. latasra is szimpi volt.(: Szerintem a zeneje is nagyon jo..az igaz,hogy van egy par olyan dolga..amire azt mondjuk..''hat ezt nem kellet volna.:/''

L/15

2012. febr. 22. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Én sose utáltam csak nagyon féltem tőle... főleg a tourniquet miatt, az a szabóbaba klipben a nagy fekete szemeivel évekig kisértett. A dope show c klipben meg voltam győződve, hogy női mellett operáltatott magára, valamint sajnos elhittem a lengőbordás sztorit. Azt hittem, hogy egy nagyon beteg állat.Majd egy nyári napon, elmentem a könyvtárba és kivettem a könyvét... Eleinte előítélettel éreztem iránta, de volt olyan rész is, amikor már meg is könnyeztem annyira sajnáltam. Ő nagyon is ember, emberibb, mint sokan. Ma már a vélémyem változott, számomra Marilyn Manson olyan, mint az araboknak Osama Bin Laden. Hihetetlen mennyire tisztelem és csodálattal tekintek rá, és mindent megteszek, hogy olyanná váljak, mint Ő.
2012. máj. 6. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!