Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Aki egy kicsit is a szívében...

Aki egy kicsit is a szívében magyar az nézze meg! Ugye nem csak nekem borsózik a hátam?

2011. febr. 23. 22:28
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

A videó közbe némi büszkeség töltött el :)

jó érzés volt látni, hogy mit is köszönhet a világ, a magyar feltalálóknak

2011. febr. 23. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
nekem tetszik.. jó látni mi mindent találtunk fel :)
2011. febr. 23. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 Thurston ***** válasza:

Először is: a zene fos. Elcseszi az egészet. Másodszor: végigondolta azt bárki is, hogy ezek közül a feltalálók közül hány élt és alkotott Magyarországon? Vagyis hány ilyen kreatív elmét segítet a kibontakozásában Magyarország?

Ezek fényében belőme inkább ellenszenvet váltott ki ez a promó. Persze nyilván egy külfüldi, akinek korábban fingja sem volt arról, hogy ez mind magyar találmány, az nem tudja azt sem, amiről az előbb beszéltem, és majd azt gondolja: "nahát, milyen zseniálisak ezek a magyarok, oda is megyek költeni a pénzemet".

2011. febr. 23. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

"Végigondolta azt bárki is, hogy ezek közül a feltalálók közül hány élt és alkotott Magyarországon?"


Priceless.

Nekem is ez jutott eszembe. Igy kicsit kepmutatonak tunik ez az egesz.

2011. febr. 23. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Az utolsóknak mennyire igazuk van!
2011. febr. 23. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Igen. Még annyit is hozzfűznék, hogy természetesen el is van ez túlozva. Mert oké, nincs odaírva a számítógéphez, hogy egyedül Neumann találta fel, de azért félrevezető. Főleg mivel konkrétan a számítógép kitalálásában nem volt szerepe, csak a mai formájának tökéletesítésében. Sok más ember mellett. De ez csak egy példa.
2011. febr. 23. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Nem akarok kötözködni, de nekem is kicsit képmutatónak tűnik. Előttem már jól leírták ugyanazt, ami az én problémám is a videóval.

Ráadásul amikor a számítógépet írják ki, akkor egy apple laptopot mutatnak a videóban, mintha azt is magyar találta volna ki. Meg ha ez egy Magyarország promó, akkor miért csak Budapestet mutatják egész végig? Annyi más szép hely van még az országban.

Ennek ellenére az tetszett, hogy szép felvételek vannak benne, meg lássuk be, tényleg hangulatos. Jól bemutatja a város derűs oldalát.

2011. febr. 23. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Csak az elő pár emberről írnék

Neumann 27évesen ment ki,Jedlik meg nem is,Pulitzer 17 évesen kivándorolt,és Bíró 2x M.országon adott be szabadalmi kérelmet a golyóstollal kapcsolatban,Galamb 22 évesen ment ki.

Na de nem mindegy h hol tudott érvényesülni?

Sztem tök mindegy h Albert hol jött rá h c-vitamin van a paprikában.Vagy nem?

Ha vki magyar arra büszke kell h legyen.Ha ezek az emberek nem vándoroltak volna ki és itt tették volna a felfedezéseiket csak akkor lennénk rájuk büszkék???

Szarjuk le Gábor Zszsát is aki magyar származású,jelenleg kint él,de Bpesten akarja h eltemessék ha meghal?

Mindegy h ki hol tett felfedezést.Ha nem tette volna....

2011. febr. 23. 23:55
 9/12 Thurston ***** válasza:

"Na de nem mindegy h hol tudott érvényesülni?"


Heh.

Nem.


De láthatóan nem érted a dolgot. Itt egyáltalán nem arról van szó, hogy nem vagyok/vagyunk rájuk büszke/büszkék. Hanem arról, hogy akkor lenne mindez jogos egy az országot promótáló videóban, ha ezekre a felfedezésekre magyarország adta volna meg a lehetőséget és a támogatást. De nem így történt. Így pedig ez nem több, mint képmutatás.

2011. febr. 24. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

"Mindegy h ki hol tett felfedezést."

Ez teljesen abszurd.


Felhozok egy ertheto peldat a helyzetre:

En zenelek. Fokent kiserleti es progressziv zenevel foglalkozom, aminek szinten az a lenyege, hogy minel formabontobb es ujszerubb dolgokat talaljon ki az ember. Azert jottem kulfoldre, mert magyarorszagon ma mar szinte nulla a zenei kultura. Erted? Eljottem otthonrol, mert az orszag nem adott lehetoseget a terveim megvalositasara. Ezek utan ha egy magyarorszagon publikalt iras vagy barmilyen media engem hozna fel pozitiv peldanak, hogy nepszerusitsek az orszagot, azt gondolnam: "persze, korabban szartal ram, nem adtal nekem teret, most meg velem fenyezed magad? Kepmutato vagy."


Nyilvan a parhuzam magatol ertetodik. Ettol meg lehetek buszke a magyarsagomra. Meg az is vagyok. Es orulnek neki, ha tudnek otthon elni. De nem lenne jo.

2011. febr. 24. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!