Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Milyen hangszeren való tanulás...

Milyen hangszeren való tanulás adja a legátfogóbb ismereteket a zenéről?

Figyelt kérdés
Szeretném zenei hallásomat fejleszteni, műfajokat megismerni, később saját magam alkotni. Gondoltam szintetizátor tanulásra esetleg, de itthon gitár van csak. Ki mit tudna ajánlani (kedveltjeim: Coldplay, UNKLE, Skinsben hallhatóak többsége...)
2011. febr. 3. 19:32
 1/8 anonim válasza:
Legátfogóbb? talán a zongora, de ez csak az én véleményem, meg a gityót is jónak mondanám...én gitározok (Pink Floyd,ISIS,meg ilyesmit)
2011. febr. 3. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Teljesen mindegy ,melyik hangszert választod. Jómagam is próbálok megszólaltatni mindent, ami a kezem ügyébe kerül. A legfontosabb, hogy hallgass sok zenét, és soha ne időzz olyasmivel, amit már alapból tudsz. Ez a fejlődés titka...
2011. febr. 3. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Ne szintetizátorként emlegesd, hanem billentyűként, mert az egyszeri zenész szintetizátoron való tanulás alatt rögtön a tényleges hang-programozásra gondol, ahhoz meg már nem zenei ismeret kell, hanem hangtechnikai ismeret.


Egyébként valószínüleg a billentyűk a nyerők ilyen szempontból. De én gitáron kezdtem, és utána váltottam zongorára, úgy is teljesen logikus volt minden. A vonósokkal is könnyedén ismerkedtem. Aminek teljes mértékben más a logikája, mint a vonós, pengetős, billentyűs és ütős (nem ritmus) hangszereknek, az a fúvós. Szóval ne fúvossal kezdjed szerintem. Az a lényeg. Mert azután minden más sokkal nehezebb lesz.

2011. febr. 3. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:

Szerintem is lényegtelen, ami szimpatikus és tetszik nyugodtan kezd el tanulgatni!:)...Szorgalom, elhatározás kérdése csak.:)

Én 3 évig zongoráztam,de az úgy nem igazán fogott meg szép nagyon, az tény, de én pl. jobban szeretem a gitáros dolgokat. Épp ezért szeretnék venni egy akusztikus gitárt. Egy teljesen kezdőnek, milyen típust tudnátok ajánlani? Nagyon drágát sem szeretnék,mert idővel, ha tényleg nagyon megszeretem, akkor úgyis befektetek majd rá!:) De addig pontosan jó lenne egy kb 10e-15-e körüli árban.:) Ötletek?...és mire6mikre érdemes figyelni gitár vásárláskor?:)

2011. febr. 4. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:

mire/mikre^^ :D...

körvonalakban kb hallgatok: rock, egyéb core, metal alfajok, indie, alternatív..

Egy fémhúros akusztikus gitárral azért lehet erősebb hangzásban is játszani?:)

2011. febr. 4. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
szerintem a dobolás.
2011. febr. 11. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Főleg a harmóniák világában van nagy jelentősége a dobnak. :)
2011. febr. 11. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
az ütem miatt. a dobon tanulod meg (természetesen) a legjobban, ezért bármilyen hangszer mellé nem árt egy alapfokú dobtudás.
2011. febr. 11. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!