Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Hogy lehet olyan sikeres...

Hogy lehet olyan sikeres bandát alapítani mint pl. a Metallica?

Figyelt kérdés
2009. jan. 19. 18:11
 1/10 anonim válasza:
100%
Erről könyvet lehetne írni... Először is, elhatározás kérdése, aztán ahozzáértés, talpraesettség, kitartás. Hja és egy banda nem ér semmit az összetartás nélkül és ha nem szívből csinálják. Nyíltabb féle közönséget kell keresni, vagy épp olyat, ami vevő az adott stílusra. Magyarországon elsősorban a jó kapcsolat kérdése az egész...(sajnos) Bár mostanság talán már mindenhol(:
2009. jan. 19. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:
100%
Az első válaszoló vagyok... azt kihagytam, hogy a PÉNZ! XD
2009. jan. 19. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
58%
Ha mindenki tudná a kérdésre a választ, akkor sokkal több sikeres banda lenne...
2009. jan. 19. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem az nem egészen úgy működik, hogy alapítok egy bandát, aztán benyomok egy gombot, és sikeres vagyok. (Kivéve a pop együtteseket azok általában ki vannak találva, komoly promóció van körülöttük, meg "némi" pénz beléjük fektetve, tehát a pop együttesek tulajdonképpen üzleti befektetések, vállalkozások.)

Lényeg a lényeg: nagyon-nagyon sok hit, kitartás, áldozat, meg persze pénz -pl. a hangszerek, próbaterem bérlet, demo felvétel, stúdiózás, a koncertekhez útiköltség, benzinpénz+ilyenek -kellenek a sikerhez, meg talán némi szerencse is...

Én korábban zenéltem egy amatőr metal együttesben, másfél évig nyomtuk, volt több helyen is koncertünk, (benzinpénz) a demo felvételig is eljutottunk, (útiköltség+öt napi ellátás+stúdió bérlet= ez kb. 25 ezer forint volt fejenként négy évvel ezelőtt) tehát láttam, megtapasztaltam, hogy, hogy működik ez dolog "belülről"

Nem egyszerű. De meg lehet csinálni.

2009. jan. 20. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim válasza:

No akkor leírom a tapasztalataimat.

Kell kitartás a hangszeres tudás megszerzéséhez, aztán érdeklődés, nyitottság, rengeteg koncertre elmenni, ismerkedni a zenekar nevében.


Próbálni, próbálni, próbálni!!!


Kreativitás a zenék kitalálásához, némi egyediség, hogy olyat más ne csináljon, mint ti.

Ha megvan egy irány, egy pár saját szám (3-10) akkor lehet menni stúdióba. Itt a legfontosabb az ember, aki foglalkozik veletek. Ne egy olyan fószer legyen, aki rögzít titeket, aztán fizettek és mentek, hanem utasítson, tanítson lehetőség szerint. A legtöbb esetben itt még első felvételnél az a lényeg, hogy halljátok magatokat kívülállóként és tudjatok javítani a hibáitokon.

Aztán ha tovább próbáltatok és kész van még pár szám most már nagyobb odafigyeléssel, akkor esetleg lehet továbblépni egy emberke segítségével, akit úgy hívnak producer. Ő kívülállóként látja a zenéteket, megmondja mi legyen az irány, közösen megegyeztek, elmentek egy kiadóhoz és a többi már rajtatok múlik. Producer, szerződés, szabályok, tehát kompromisszumok nélkül nem lehet egy zenekar sikeres. Kell, aki irányítson titeket.

Persze mindezek alatt már az elejétől lehet menni fellépni kis kocsmákba, vidékre hogy tapasztaljatok, tanuljátok a hangszer használatát.

2009. jan. 21. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Az egyetlen megoldás, ha olyan remek bandát akarsz az, hogy ellopod a Végzet pengetőjét a Zenetörténeti Múzeumból! A szellőzőn át a legegyszerűbb! Sok sikert! Hajrá! Aztán küldj egy lemezt! :P
2009. jan. 24. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
az a Rocktörténeti múzeum ;D
2009. jan. 26. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Jaja, tényleg! :D Bocsi. :P
2009. jan. 27. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Először is szükség van egy csipet Hetfieldre, egy evőkanálnyi Lars Ulrichra, aztán jöhet egy kis Burton meg Mustain.
2010. jan. 5. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Eredetiseg es valami teljesen uj! Ja, es persze, nem art ha beleszuletsz a '80-as evekbe. :P
2010. szept. 2. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!