Kottaírás miért ilyen bonyolultnak alakult ki?
(Persze, lesz, aki azt mondja, hogy tök gyorsan lehet olvasni, ahogy a kínai írásjeleket is, de attól még a latin egyszerűbb és logikusabb.)
Szóval, mivel egy hangot a magassága és hossza jellemez, miért nem egyszerűen úgy van jelölve, hogy a hosszal arányos csík az adott hangmagasságon? Kb mint az automata zongorák lyukszalagja. Semmi sallang, meg ilyen színű pötty, olyan alakú, miegymás. Vizuálisan sokkal kifejezőbb, egyből látszik, hogy mik szólnak együtt, mi mikor lép be stb. És az biztos, hogy 0-ról megtanulni ezerszer könnyebb lenne, márpedig senki sem születik profi kottaolvasóként.
1.
Az attól függ milyen hosszú egyébként, plusz ugye lehetne szakaszolni stb. Nem értem, hogy ennél miért egyszerűbb fejben átkonvertálni egy közel sem egyszerű és egységes jelölésrendszerből a hosszt?
Mert egyszerübb és tökéletesen müködik már sok száz éve.
Emellett a legtöbb darabnál nem egy szólam van, ahol a vonalkázás abszolút nem möködne
4.
Mondom, a kínai írás is tökéletesen működik több ezer éve. Attól még nem egyszerűbb megtanulni, mint az angolt. Amúgy annyira tökéletesen működik, hogy 100 emberből 99 egyszerűen képtelen megtanulni még átlagosan is kottát olvasni, pedig mindenkinek tanították.
És mi a baj a több szólammal? Egyszerűen, ahol most pötty van, ott csík lenne.
Az azért ugye megvan, hogy a kínai írást is bő egymilliárd ember használja készség szinten?
De nem mennék bele, hogy miért hibás, sőt, értelmetlen az érvelésed. Te nem látsz tovább az orrodnál, azt hiszed, hogy a világ körülötted forog, és amit te nem tudsz, azt más sem tudhatja. Annyira meg nem vagy intelligens, hogy megértsd a tudás, és a megismerés folyamatát.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!