Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Miért gondolják sokan azt,...

Miért gondolják sokan azt, hogy a régi zenék értékesebbek, jobbak mint a mai zenék?

Figyelt kérdés

tegnap 20:05
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Mert manapság nagy a bőség, elsősorban a hájpolt zene kerül a figyelmedbe, ezzel szemben a régi zenék átmentek már egy rostán, hogy valami miatt kiérdemelték, hogy emlékezzünk rájuk. Ettől függetlenül régen is volt gagyi zene.


Emellett az iskolától kezdve arra van kondícionálva az ember, hogy a művészeteknél van egyfajta kánon, a kanonizált alkotások jelentik az igazi értéket legyen az irodalom vagy zene.

tegnap 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Katona Dius ***** válasza:
100%

Más ember nevében nem tudok beszélni, de én azért szeretem jobban a régi zenéket, mert:

- az akkori szövegek nekem valahogy szívhez szólóbbak, valamiért jobban elkapnak,

- az akkori zenék jobbaknaj tűnnek számomra, mint a mostani gép kevert zenék,

- ha megnézed, nagyon sok régi számot inkább újra dolgoznak feltörekvő valakik, minthogy saját számokat készítsenek. És sokszor rosszabb, mint az eredeti.

tegnap 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Mert nem igazán tesznek bele erőfeszítést, hogy a mai tehetséges zenészeket felfedezzék.

Ez csak azért aggasztó, mert így nem várható utánpótlás, pedig rendelkezésre áll számos zene streaming szolgáltatás.

Nem lesz 30 év múlva már Iron Maiden, a mai zenészeket és támogatni kell, nyitottnak lenni és felfedezni a bennük rejlő művészi értéket.

Manapság is vannak kreatív zenészek, csak magunknak kell megszűrni ezt.

Az 1-es maximálisan leírta a dolgot.

tegnap 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Katona Dius ***** válasza:
Én attól, hogy jobban szeretem a régi zenéket (nálam ez a 10+ éves bandéknél kezdődik), nem azt jelenti, hogy nemismerkedem új előadókkal is. Csak több a régi, ami tetszik, mint az új.
tegnap 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Bizonyított tény, meg hallható is, hogy csökken a zenék komplexitása. Mind zeneileg, mind szövegileg. Ezért gondolom értékesebbnek a régit.
tegnap 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
0%

#5: ezt ki és hogyan bizonyította?

A mai stúdiótechnikát szinte össze sem lehet hasonlítani a '60-as/'70-es évekével.

tegnap 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Katona Dius ***** válasza:

Talán a stúdiótechnika fejledtebb, de maga a zene sok esetben egyszerűbb.

Hevesebb hangszer (hang), kevésbé bonyolult hangzás.

tegnap 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!