Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Mi a véleményetek arról, amit...

Mi a véleményetek arról, amit a 76 éves Jean-Michel Jarre, az elektronikus zene talán legnagyobb alakja ebben a videóban mond a mesterséges intelligenciáról és a használatáról a művészetben?

Figyelt kérdés

https://www.youtube.com/watch?v=w3PJIVnfXDs


Nem vagyok benne biztos, hogy jó kategóriába tettem, mert itt többről van szó, mint csak a zene, de itt legalább talán tudják ki JMJ és az ő csatornáján volt ez a vita.


A 76 éves Jarre lényegében amellett érvel, hogy ostobaság rettegni az AI által generált művészettől, mert az összes eddigi innováció sem szüntette be az addigi művészi formákat, a fénykép sem a festészetet, a mozi sem a színházat, a TV sem a mozit, stb. és hogy majd bizonyos megfelelő esetekben ezt használják, de ezt is egy ember akaratának megfelelően lehet programozni. Azt mondja, hogy a történelemben mindig is féltek az emberek az új technológiától, de valójában azért félünk a jövőtől, mert tudjuk, hogy már nem fogunk élni benne, felhozza példának a régi újságot, mi szerint a túl gyors vonat megállítja az utasok szívét.


Jarre már évek óta használ mesterséges intelligenciákat albumborítókhoz és szerinte nagyon is emberi és művészi lett, illetve létezik egy EON nevű Apple alkalmazás, amit ő csinált a csapatával, ami az általa készített zene elemeket használva csinál végtelenül zenét.


A 76 éves művész még a virtuális valóságot is pozitívnak tartja, ahol évek óta koncertezik, felidéz egy esetet, amikor egy kerekesszékes rajongója először tudott a koncerten "táncolni".



szept. 4. 23:27
 1/3 anonim ***** válasza:
24%
Azt, hogy vénségére ez is meghülyült...
szept. 5. 04:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
78%
Nagyrészt egyetértek vele, az emberiség szerintem is meg fogja találni az AI-generálta művészet(utánzás) helyét, de az igazi művészetben kiegészítő szerepe lesz, a lényegi részét (egy-egy kuriózumtól eltekintve) nem AI fogja adni. Azt az alkalmazást használva nem Jean-Michel Jarre-t hallgatsz, csak valamit, amit gép generál Jean-Michel Jarre után szabadon - olyasmire lehet inkább jó, hogy egy sci-fi videóhoz olcsó aláfestőzenét találj, vagy a tevékenységedhez legyen valami háttérzaj, de tudatos zenehallgatás ebből ritkán lesz.
szept. 5. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

#2

Igen, én is valahogy így látom, persze Jarre nyilván nagyon megosztó ezzel a véleménnyel, de az mindenképpen tisztelendő, hogy 76 évesen (ráadásul úgy hogy kinéz 55-nek) szembe mer menni a trendi AI-tól való rettegéssel és ahogy mondja, hogy az emberektől, akik szabályozás nélkül felhasználhatják, jobban kell félni, mint magától a mesterséges intelligenciától.


Az alkalmazás által generált zenébe egyébként itt bele tudsz hallgatni, ha érdekel, valóban háttérzenének is szánta, bár nyilván a 70-es évek óta Jarre rengetegszer változtatta már a stílusát, az a sci-fis űrzene csak a 70-es évek végi stílusa, egyébként kicsit olyan mint David Bowie, hogy minden évtizedben kockáztatott valami teljesen újjal, vannak mindenféle hangmintákból épített lemezei, világzenei, vokális, jazz, trance, techno, stb., ez az alkalmazás is inkább amolyan ambient-technos stílus, de egyébként szerintem mint háttérzene, meglepően jó, főleg, hogy nem mostanában, hanem még a Covid előtt készült, amikor ez az AI téma még nem pörgött ennyire:

[link]

szept. 5. 20:56

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!