Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Magyarországon mennyire...

Magyarországon mennyire ismert és kedvelt a Tangerine Dream?

Figyelt kérdés
Én régóta ismerem, de mostanában kattantam rájuk. Kicsit elvont, olyan komoly(abb)zene a könnyűzenében, van, hogy fél napig is megy nálam, elég hosszúak a szerzeményeik. Arra vagyok kíváncsi, hogy hazánkban vajon mekkora sikert ért el, mennyire rétegzene?

#elektronikus zene #tangerinedream #EdgarFroese
júl. 30. 10:50
 1/8 TR75 ***** válasza:
91%

Rétegzene. Egy-két számukat biztosan ismerik többen is (pl. Choronzon), de egyébként egyértelműen rétegzene, főleg a korai albumaik miatt.

És nyilván inkább a 40+-os korosztály szereti.

Sikeresnek sikeres, nem véletlenül koncerteztek már '82-ben is Magyarországon, de persze azért nem összemérhető ez a siker egy populáris(abb) előadóéval.

júl. 30. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
86%
A GTA V hozott pár új követőt nekik, már a betöltőzenére keresők is találkozhattak velük.
júl. 30. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

A Chronozon az pont az a szám, amit még az is ismeri, aki nem ismeri :D


(Mert hogy címről nem, de mindenkinek beugrik, ha hallja.)

Amúgy igazad van, nekem sok ismerősöm nem is hallott róla, pedig olyan különleges, a lelkemmel harmonizáló zenéjük van. Amúgy érdekes, de nekem pont a Chronozon nem is tetszik. Én úgy ismertem meg, hogy az 1984-es Risky business c talán első Tom Criuse film zenéjét is ők jegyzik és mivel szeretem ezt a filmet, kicsit utánanéztem, hogy ki is ez az együttes. Ez nem most volt, a Risky Business albumot régóta meg-meg hallgatom. Meg a többit is szeretem nagyon. (Én is "korosztály" vagyok :D)

júl. 30. 13:31
 4/8 anonim ***** válasza:
89%

Én jobb szerettem a "kevés de hosszú" számos albumaikat (pl.: Zeit, Rubycon, Phaedra, Ricochet)


ha bejön a zenéjük akkor keresgélj kicsit arra, hogy "berlin school"

[link]

júl. 30. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
4-es, külön köszönet!
júl. 30. 14:52
 6/8 anonim ***** válasza:
86%
Szerintem sem ismeri a többség, én egy két lemezüket hallgattam egy ideig és régen, de én mondjuk kifejezetten keresem a kevésbé ismert (de nekem tetsző) zenéket. 50f
júl. 30. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 TR75 ***** válasza:
89%

Nekem pont a nyolcvanas évek elejének zenéi tetszenek (Exit, Le Parc), az ambientes-elszállós zenéikhez mostanában nincs türelmem, bár a Peter Baumann-korszakuk hangzása tetszik.

És hát ja, Peter Baumann, mint a berlini iskola művelője, a Trans Harmonic Nights az egyik kedvenc albumom úgy általában, odáig voltam meg vissza, amikor megtudtam, hogy az Esoteric Records újra kiadja az albumait (és a trendekkel ellentétben a remasterre is nagyon ügyeltek).

júl. 30. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
86%
hamár ez a téma akkor gondolom mindenki ismeri Cosmic Hoffmann munkásságát, de ha nem, akkor csekkoljátok
júl. 30. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!