Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Hogy lett/kb mikortól pop/main...

Kedves Vezető kérdése:

Hogy lett/kb mikortól pop/mainstream a Techno/Egyéb elektronikus zene ?

Figyelt kérdés

Most így a Sound hatására felmarült bennem a kérdés. Emlékszem, mikor a 90s/2000s években a Disco zene mellett megvolt az undergrond, pl Sven Väth-et, D'N'B-t, Deep Dish-t, stb zenéket hallgató mag, és azok helye is, pl Hyperspace, Pacha, Flört, Palace, M47 Sáránd..

De emlékszem arra is, hogy "gépzene", "ez nem zene", hasonlókkal illette a többség, az underground zenét.

Most meg ott tartunk hogy Zamárdiban van ez az egymásnak kiöltözős, kigyúrt csávós, szolis-vékony csajos, egymást , okostelefonnal kamerázós menőzés.

Kb ilyen volt majd minden buli:

[link]

De még a parádéra is az undergrond emberek érkeztek, BULIZNI:

[link]


Gondolom más is látja a különbséget, érti a kérdést

Köszönöm szépen! :)



júl. 4. 12:17
 1/3 anonim ***** válasza:
73%
Ez az elektronikus zene már nem az, mint régen a 90-es években volt. A techno, akkor sokkal inkább úttörőnek számított és főleg az alstílusai az elektronikus zenének. Ezek az emberek, akik ott rángatóznak a mai "techno" zenékre a stílus alapjairól semmit sem tud , a legtöbbje bedrogozik az rángatózik ott a basszusra azt kb. ennyit is jelent neki semmi többet. Én még a 90-es évek legelején kezdtem elektronikus zenéket hallgatni, detroit techno és társai hardcore-t, trance-t . Hát , akkor ufo-nak néztek kb. , ha megtudták mit hallgatok :D Drogosnak tituláltak, mert ugye ezt a zenét drog nélkül nem lehet élvezni...még csak életemben nem is próbáltam semmilyen drogot. Mindig azt mondtam, akinek drogra van szüksége a zenéhez , amit elméletileg "szeret", az akkor igazán nem is szereti csak arra használja, hogy bedrogozva jobban üt neki. Ez a mai "techno" meg mainstream pötyögés semmi más.
júl. 6. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Végülis kibővítetted a kérdésemet :)

Azon túl, hogy mindenben egyet értek, továbbra sem értem mikor, hogyan lett mainstream az évtizedeken át "gépzene", "nem zene"-ként tituált undergrond elektronikus zene.

(Az már más kérdés persze, hogy nem az van mint régen, hogy a Deep Dish, Carl Cox, Sven Väth, Gayle San..kijött néha egy minőségi mixalbummal, amik ma is profik.)

júl. 6. 12:31
 3/3 A kérdező kommentje:
Egyébként valóban jobban szólnak, jobban utazhatnak ezek a zenék pl egy rendes cigivel, de anélkül is az érzelmekre, képzelőerőre hatnak :)
júl. 6. 12:33

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!