Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Freddie Mercury nem túlértékel...

Freddie Mercury nem túlértékelt énekes egy kicsit?

Figyelt kérdés
Félreértés ne essék, nagyon tisztelem a Queen-t, sokat is hallgattam régen és Freddie hangját is nagyon szeretem. DE véleményem szerint kizárólag hangilag, énektechnikailag nézve Freddie erősen túlértékelt énekes, kb. egy koncertjén nem tudta normálisan elénekelni a dalait, ahol csak lehetett “megúszta” a magas hangokat vagy küzdött velük. Sokkal többet is kihozhatott volna a hangjából ha jobban képezte volna, de a hangképzés helyett inkább elszívott napi 2 doboz cigit. Szóval egy tehetséges énekesnek, dalszerzőnek gondolom, de amekkora legendaként van számon tartva manapság, azt túlzásnak tartom.

aug. 18. 13:54
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
39%

ad 1 - "Ha már idézeteket írsz, illik odaírni, hogy kitől idézed" - berakod gugliba, és meglesed.


Ad 2: "Nem is írtam semmi életrajzi dolgot." vs. "nem volt profeszinális képzés, napi 2 doboz cigi stb".... - Ezek életrajzi adatok te agyoniskolázott!!!


ad 2 "“csak” egy őstehetség," ; "a hangjából ha jobban képezte volna"; - tehát akkor a sokezer órányi gyakorlás és próba az nem képzés (mégha autodidakta is?)



és ha már az idézeteken vered magad akkor légyszi linkelj pár koncertet ahol - SZERINTED, mivel te nem értesz a zenéhez - "megúszta" a magas hangokat.



De azért még mindig tartom, intelligens ember nem mond véleményt olyan témában amihez nem ért.


De te még mindig ragaszkodsz a badarságaidhoz, pardon "véleményedhez" .


Mi következik ebből??? Levezessem papíron vagy megy egyedül is?

aug. 21. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:
39%

https://www.gyakorikerdesek.hu/szorakozas__zene__12734200-az.. - gondolom ez is te voltál


tessék, hátha felfogod mire jó a "véleményed"

[link]

aug. 21. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim ***** válasza:
100%

#2

Nem, nem valószínű, hogy ő volt. A másik csak Michael Jackson és a Queen túlértékeltségéről trollkodik.

aug. 21. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 A kérdező kommentje:

22: és szerinted nem cigizett sokat, vagy mi a bajod? Szinte nincs olyan fotó vagy videó róla, ahol ne lenne cigi a kezében. :D

Az autodidakta gyakorlás meg próba az nem professzionális hangképzés. Csak azt írtam, hogy sajnálom, mert többet is kihozhatott volna a hangjából, ha jobban képzi és nem cigizik annyit.


Ha a “megúszott” magas hangok érdekelnek, ezt nem én találtam ki, írtak már könyvekben, cikkekben is erről. Nézd meg bármelyik koncertet a nyolcvanas évekből, de főleg 84-86 közötti időszakból.

Pl. Keress rá úgy, hogy “Queen wembley without overdubs”, ez a nyers verzió, a DVD-n megjelent felvételen utólag énekelte rá Freddie a magas hangokat, pl.: ONE vision, A kind of magic, Who wants to live forever, we are the champions stb.

Vagy a Budapesti koncert is ilyen, ami egy elég jó koncert volt egyébként.

Vagy nézd meg a 85-ös koncertjüket Japánban. Élőben általában egy oktávval lejjebb énekelt mint a stúdió felvételen, a magas hangoknal Roger segített rá a magas, kappanhangjával.

A Live Aid-en Freddie többször énekelt ki magas hangokat, mert az egy rövid előadás volt és nem fáradt el a hangja.

aug. 21. 15:16
 25/28 anonim ***** válasza:
29%
Ez volt a munkamegosztás, a magas hangokat Roger énekelte. A Live Aiden pedig több trükkjük is volt.
aug. 21. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:
1989-91-re szebbek voltak a magas hangjai mint előtte bármikor. Az egyik legmagasabbat is az I can't live with youban hallható.
aug. 22. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 A kérdező kommentje:
Igen, szerintem azért mert a betegség miatt nem dohányzott.
aug. 22. 09:03
 28/28 anonim ***** válasza:

Ha Freddie túlértékelt, akkor ez srác mi?

[link]

szept. 25. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!