Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Freddie Mercury nem túlértékel...

Freddie Mercury nem túlértékelt énekes egy kicsit?

Figyelt kérdés
Félreértés ne essék, nagyon tisztelem a Queen-t, sokat is hallgattam régen és Freddie hangját is nagyon szeretem. DE véleményem szerint kizárólag hangilag, énektechnikailag nézve Freddie erősen túlértékelt énekes, kb. egy koncertjén nem tudta normálisan elénekelni a dalait, ahol csak lehetett “megúszta” a magas hangokat vagy küzdött velük. Sokkal többet is kihozhatott volna a hangjából ha jobban képezte volna, de a hangképzés helyett inkább elszívott napi 2 doboz cigit. Szóval egy tehetséges énekesnek, dalszerzőnek gondolom, de amekkora legendaként van számon tartva manapság, azt túlzásnak tartom.

aug. 18. 13:54
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
100%

"DE véleményem szerint kizárólag hangilag, énektechnikailag nézve Freddie erősen túlértékelt énekes" - ne haragudj, de nem írtad, te milyen zenei képzettséggel is rendelkezel hogy egy ilyet megállapíts?


"His ability to blend highs, lows and mid range notes cohesively and with immense precision. This skill was due to the fact that Freddie was able to create faster vibrato and harmonics than any other singer at the time. Not only this, he was able to shift through registers effortlessly.Although he naturally held a baritone voice, he primarily sang as a tenor and of course had no problem then shifting into soprano parts. One study on Freddie’s vocal range even confirmed that he was able to vary from about 92.2 Hz to 784 Hz, meaning he was reliably able to hit notes from the booming low of F#2 to the high pitch G5 – that covers a full three octaves"


Le tudod fordítani vagy segítsek?

aug. 20. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 A kérdező kommentje:
A saját véleményemet írtam, azt még azért szabad?
aug. 20. 23:37
 13/28 anonim ***** válasza:
100%

Intelligens ember nem mond véleményt olyan témában amihez nem ért.


Te szemmel láthatóan nem értesz sem az énektechnikához, sem a hangépzéshez.

De még Freddie életrajzából az idevágó részekkel sem vagy tisztában.


De azért van véleményed. 👍

aug. 20. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:
100%
Az énektechnika nem vélemény kérdése...
aug. 21. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 A kérdező kommentje:
Nem is írtam semmi életrajzi dolgot. :D Nem volt professzionálisan képzett énekes, “csak” egy őstehetség, koncerteken sokszor nehezen mentek neki a magas hangok és sokat dohányzott. Melyik nem igaz?
aug. 21. 09:10
 16/28 A kérdező kommentje:
Amit ide idéztél angolul, azt én is olvastam már, kb. 10 éve írták ezt meg. De ez egy természetes, különleges adottsága volt a hangképző szerveinek, nem képzés útján elsajátított dolog.
aug. 21. 09:13
 17/28 anonim ***** válasza:

"A tehetség lehetőség. A tehetség utat tör magának, de mint mindenhez, ehhez is rengeteg gyakorlás kell, nem elég csak az adottság. "


" tehetség bizonyítéka mindig a kiválóság, kiválóság viszont nem létezik sokezer órás speciális gyakorlás nélkül. "


" a jó képesség még nem garancia semmire, hiszen önmagában semmiféle eredményhez nem vezet"


"a tehetség tehát nem más, mint az egyén veleszületett adottsága és annak kiaknázása érdekében tett erőfeszítéseiből, céltudatos fejlesztéséből létrejövő képesség, mely magasan az átlagos felett van."


"A tehetség egy nagyon jó kiindulópont, de gyakorlás és szorgalom nélkül egyszerűen elveszik."

aug. 21. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:
aug. 21. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 A kérdező kommentje:

Ha már idézeteket írsz, illik odaírni, hogy kitől idézed.

Egyébként nem azt írtam, hogy Freddie nem gyakorolt és nem volt szorgalmas, nyilván gyakorolt, de akkor sem volt professzionálisan képzett énekes, ezt sok helyen leírják, hogy részben a helytelen énektechnika miatt is lettek problémák a hangszalagjaival.

aug. 21. 12:47
 20/28 anonim ***** válasza:
40%

#20

Főleg a polipok, a túlerőltetés és a dohányzás miatt.

aug. 21. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!