Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » A Taylor Swift-jelenség talán...

A Taylor Swift-jelenség talán a modern zenetörténelem legnagyobb eseménye?

Figyelt kérdés
Sokan már a beatlemániánál is nagyobb eseménynek tartják, ami valahol igaz is, hiszen a Beatles zenéje elavult és poros, Taylor Swift viszont modern és friss.

aug. 13. 20:20
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
74%
"Beatles zenéje elavult és poros" - A Beatles viszont korszakalkotó zenét készített, nem úgy, mint Swift, ráadásul úgy, hogy a '60-as években nem létezett még olyan marketing, mint manapság. Ők a zenéjükkel értek el mindent, nem pedig elintézték a sikerüket...
aug. 14. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 Távvezérlésű nyakkendő kötőgép ***** válasza:
21%
#11: A Beatlest is egy marketinggépezet építette fel, csak akkor még zenei menedzsernek hívták. A Beatles imidzsén minden mesterkélt volt. Amint a menedzser elhunyt és kiderült milyen ember is valójában John Lennon vagy Paul McCartney rögtön le is hanyatlott a Beatles.
aug. 15. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
47%
#12 Nem érted a lényeget... Világos, hogy menedzser nélkül senki se jutna sehova, csak akkoriban még jóval limitáltabb volt az eszköztár, mint most.
aug. 15. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 Távvezérlésű nyakkendő kötőgép ***** válasza:
21%
#12: Limitáltabb eszköztár?! Egy csomó menedzser az erőszaktól meg motoros bandák behajtóként való alkalmazásától sem rettent vissza a hőskorszakban. Pont, hogy akármit megcsinálhattak még akkoriban.
aug. 15. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
23%
#14 Remek példát hoztál...:D
aug. 15. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
79%

szerintem igen. Elképesztő sikerei vannak, sorra dönti meg a rekordokat (még azokat is, amiket ő döntött meg korábban) az albumaival, turnéjával, és elképesztő befolyása van a gazdaságra, az emberekre, stb.

Az, hogy "csak egy popelőadó"... hát, igen, a leghíresebb, rádió-kompatibilis számai valóban popszámok, de vannak alternatívabb, indie stílusú albumai is - amik egyébként szintén több rekordot, díjat szereztek.

Amiatt mindenképp kiemelkedő a legtöbb kortárs előadó közül, hogy maga írja a dalait és mindig élőben énekel a koncertjein.

Ha férfi lenne, valószínűleg jobban elismerné a társadalom és nem azon lovagolnának, melyik exéről írt dalt - rengeteg férfi előadó is ezt csinálja, azt mégsem kritizálják. Ráadásul ilyen szakítós dalokat írni... nagyon tehetséges zeneszerző. Az tény, hogy a hangja nem annyira különleges, de ez mutatja is, mennyire sok mindentől függ valakinek a sikere.

Szóval összegezve szerintem igen.

A Beatles pedig egy csoda, nem hiszem, hogy túl poros lenne:DD de sokan hasonlítják Taylort a Beatlemániához, szerintem világszinten biztos van akkora hype, mint anno a Beatles körül. Csak ők ugye férfiak voltak, és ezért könnyebben elismerték az emberek a sikerüket:D

aug. 16. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
42%

"mindig élőben énekel a koncertjein" - Hát, a tiktokon én mást láttam...:D

"Csak ők ugye férfiak voltak, és ezért könnyebben elismerték az emberek a sikerüket:D" - Szimplán csak jobb zenékszek voltak.

aug. 16. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
100%

#17 pedig így van. Fent van egy csomó videó arról, hogy bakizik, rosszkor lép be, mást énekel, elfelejti a szövegét, stb. Emellett egy 3,5 órás koncerten többször gitározik, zongorázik is, van akusztikus rész, ott azért elég nehéz lenne playbackelnie...

Más zenészek voltak. Zeneileg nem lehet őket összehasonlítani - az egyik a hatvanas évek rock, a másik meg pop, country, indie, elektropop... A jelenséget kell összemérni. Nyilván te a Beatlesre fogsz szavazni, ha a rockot szereted jobban. Én mindkettőt szeretem, a hangzásukat, a dalszövegeiket. Taylor dalszövegeivel, mivel kortárs, nekem sokkal könnyebb azonosulnom, de hát ez nagyon szubjektív. A sikerük, hatásuk viszont nem az, hanem tények.

aug. 16. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!