Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Mi a kedvenc népi zenéd a...

Mi a kedvenc népi zenéd a világon?

Figyelt kérdés
Mint pl:Amerikai őslakos zene,Japán népi zene,Kínai stb.

júl. 10. 19:36
 1/9 anonim ***** válasza:
85%
Nyilván a magyar.
júl. 10. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

1-es

Értem.És a magyaron kívűl esetleg?

júl. 10. 19:42
 3/9 anonim ***** válasza:
77%

"népi-zene"


???

júl. 10. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Brazil szamba.
júl. 10. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Népzene, nem “népi zene”.
júl. 10. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Bolíviai indián népzene.

A gyerekkoromat jelenti, mert apámnak volt vagy ötszáz ilyen kazettája, és állandóan ezeket hallgatta.

júl. 10. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Mansour ***** válasza:
100%

Ha népzenére gondolsz, akkor a magyar, de hallgatok balkáni, skandináv és olasz népzenét is. Néha török, arab és indiai dolgokat is, bár ezekből inkább könnyűzenét, illetve indiaiból klasszikus és vallási zenéket is, de néha autentikus népzenei dolgokat is. Vannak kelet-ázsiai népzenéim is, de azokat kevésbé kedvelem.

Ha nem csak az autentikus népzenére vagy kíváncsi, hanem mindenféle "népies", világzenei dologra is, abból rengeteg félét hallgatok. Kedvencem itt is főként a magyar (Ghymes, Makám és hasonlók), de nagyon szeretem például a Zöld-foki szigeteki dolgokat (főként Cesaria Evora), a brazil és a kubai zenéket is.

júl. 11. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Dallamos és vidám ír és kelta, lassú érzelmes kicsit szomorú örmény, pörgős uráli orosz népzene, "magyar" cigányzene, klezmer, csángó népzene.

Ezeket szeretem, viszont nyilván hangulatzenék. Időnként rákapok valamelyikre, akkor pár hetet ilyeneket hallgatok, aztán több év szünet.

júl. 12. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 veszettkecske ***** válasza:
100%

Nekem a torokének tetszik:

hihetetlen hangzása van szerintem.


[link]


[link]

júl. 14. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!