Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Úgy gondolom, hogy a rap...

Úgy gondolom, hogy a rap mostanra a legrosszabb zenei műfaj lett. Egyetértesz?

Figyelt kérdés

Kezdjük az elején: nagy rap fan voltam. Az eredeti 2Pac, Eminem stb. lemezeim a mai napig megvannak.


Úgy látom azonban, hogy ez a műfaj mára teljesen kifulladt, és semmitmondó divatzene lett belőle. Sőt messzebb megyek: most már bárki lehet rapper. Letölt az internetről egy ingyenes zenei alapot, valahogy összerak (esetleg írnak neki) egy unalmas szöveget, amit az esetek nagy többségében káromkodást is tartalmaz, majd autotune-t használva felmondja a szöveget. Nem véletlen a megfogalmazásom: amit ugyanis a manapság rap-nak hívnak, az nem rap, ugyanis nincs flow.

Egyszerűen arról van szó, hogy megy az alapzene, a "rapper" pedig rámondja a szöveget abban a monoton, unalmas stílusban - ez egyébként tipikusan a "magyar rap"-re jellemző.

Aminél még 6ix9ine is jobb, annak a srácnak ugyanis van hangja, van stílusa. A magyarok többségének nincs, a közönség mégis elhiteti velük, hogy ők rapperek.


Hogy az amerikai rap most hol tart, azt nem tudom, bár feltehetően azért előrébb, mint a magyar, azonban aligha közelíti meg a 90-es évekbeli rap-et, amely talán a műfaj arnykora volt. Nekem pl. ez a Kendrick Lamar egyáltalán nem jön be.


Hogyan süllyedt idáig ez a műfaj?


jún. 19. 11:47
1 2
 1/13 PMC Wagner ***** válasza:
100%

A hazai próbálja az amerikai trendeket majmolni ( nem csak rapben másban is) a probléma ott van hogy angolul sokkal egyszerűbb olyat létrehozni ami jól is hangzik és a szövegnek is van értelme mondandója a magyar az egy nagyon összetett nyelv így ez sokkal nehezebb.


Ha nem a külföldi trendeket próbálják utánozni egyébként elég fasza dolgok születnek belőle. Most hirtelen Fankadeli jutott eszembe

jún. 19. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

#1


Shortvideo-ban is van párhuzam az amerikai stílussal. Pl. Mikor ilyet látok, hogy a szexi csaj így odamegy az emberekhez mikrofonnal és kérdez, ezt amerikai verzióban is láttam. Gondolom, a magyarok másolták az amerikaiakat, mivel az átlag USA állampolgár talán azt sem tudja, hogy létezik Magyarország.

jún. 19. 12:38
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Én az ilyen kísérleti cuccokat bírom a rap-ből is:


[link]

[link]

jún. 19. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Illetve sok jó régi van, amiket ki lehet még kutatni. Pl.:

[link]

[link]

jún. 19. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Minden változik, hígul, aztán vannak új reménységek, új műfajok. Miért lenne végtelen a rap, mint műfaj? Lehet, hogy minden lehetséges számot megírtak már? :-)
jún. 19. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

"Lehet, hogy minden lehetséges számot megírtak már? :-)"


Vicces, de ha jól emlékszem, felvetettem hasonló gondolatot, miszerint már mindent elmondtak a "nagyok".


Egyébként nem a megújítással van a bajom.

Nekem a rap olyannak tűnik, mint a Tokio Hotel zenekar. A 2000-es években nagyon menők voltak, de manapság hiába léteznek, már nem tudnak olyan minőségű albumot csinálni, mint pl. A 2009-es Humanoid volt.

jún. 19. 13:06
 7/13 anonim ***** válasza:
72%

ilyen a fogyasztói társadalom - minden, kicsit is népszerűbb műfaj nagy mennyiségben termeli a hulladékot

de összességében nekem az a benyomásom, hogy a rap még mindig sokkal több életerőt és fejlődést mutat, mint például a rockzene, ami egykor népes generációk fő zenei kifejezőeszköze, társadalmi változások katalizátora volt, mára egészen elveszítette a relevanciáját, tényleg nagyrészt nosztalgiaparti vagy önismételgetés, de még legjobb esetben is csak egy egyre szűkülő réteg maszturbatív menekülése a valóság elől.

jún. 19. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

#7


Abszolút nem vagyok otthon a rock-ban, de az anime opening/ending-ek a mai napig rock-on alapulnak, és nagyon jók.


De azon kívül a világban nicsenek már olyan nagy rock együttesek, mint régen.

De ez jobb is így. Eltűntek. Nem járatták le magukat.

jún. 19. 13:45
 9/13 anonim ***** válasza:

Én is pont ezek miatt nem szeretem a mostani rap zenét. Ami különösen kiakaszt, hogy sokan mondják, hogy mostanra már a rap a mainstream zene, pedig nem. Nem a hallgatók ízlése változott, hanem a "rapperek" kezdenek egyre inkább beolvadni a popzenébe, mert máshogy nem sok esélyük lenne.

Ami pedig különösen zavar, hogy bár régen sem voltak bonyolultak az alapok, de legalább felismerhetőek voltak. A mostani beatek pedig full egy kaptafára készülnek, bármelyik mehetne bármelyik előadó alatt, nem lenne különbség.

jún. 19. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Azért vannak jók, de nem a mainstreamben kell keresni.
jún. 19. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!