Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Két lány (18-19) Ozora fesztiv...

Két lány (18-19) Ozora fesztiválra?

Figyelt kérdés

Júlis 31.-én lesz a születésnapom, akkor leszek 19 éves(és a fesztivál is akkor lesz). Barátnőmmel már 2018-ban álmodoztunk erről a fesztiválról, és akkor viccből mondta, hogy egyszer itt ünnepeljük a szülinapomat. Ez a "vicc" most újra fel is jött, miután megnéztük a "(OZORA Festival 2023 (Official Video)-t" eldöntöttük, hogy most megvalósítjuk ezt a régi álmot.


Teljesen kezdők vagyunk, soha sem voltunk semmilyen fesztiválon, bulikba sem járunk, ez lesz a legelső alkalom, hogy megünnepeljük a felnőtt életünket.


Milyen tanácsokat adnátok nekünk ti, akik már tapasztaltabb fesztiválozók vagytok?


Csak olyan válaszok érdekelnek, akik már voltak ilyesmi fesztiválon, hogy tapasztalatból tudjanak tanácsot adni, és ne olyanok írjanak kérlek, akik a TV-ből informálódnak. Köszönöm <3



máj. 25. 14:26
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
54%

Jo kezdes, imadni fogjatok. Jo arcok vannak, nagy a forgatag, minden van.


Nem tudom, mire vagy konkretan kivancsi. Keszpenzt vigyetek, kartyas rendszer le volt halva tavaly - es nem is lehet kartyazni mindenhol. Euro is hasznos. Kaja pia nyilvan draga, de lehet bevinni. Ha kocsival vagytok, elony ebbol a szempontbol. 4g 5g felejtos, az se mukodott tavaly. Sem. Wifi a bejaratnal van vagy nincs 😄

Zuhany hideg viz es sorbaallos.


Kerdezz.

máj. 25. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
71%

Nem tudom, hogy milyen igényekkel, elvárásokkal álltok neki Ozorának, de szerintem az a fesztivál csak akkor elviselhető, ha minden ébren töltött percben szét vagy állva és pumpál az ereidben valami drog. Egyébként borzalom, elviselhetetlen, az emberektől a kajákon és a zenéken át az alvásig és a tisztálkodásig.


Senki ne értsen félre, aki fogékony az ilyen jellegű közegre (én úgy tudnám megfogalmazni hogy egy kicsit ilyen modern szemmel újragondolt Woodstock-os hippi vonalat kell elképzelni, ordas zenével és pszichedelikus elemekkel kiegészítve) és helyén tudja kezelni ezt az egészet, az szerintem nagyon jól tudja érezni itt magát. Annak ami, tényleg nagyon jó és minőségi, ezt "laikus" szemmel is látja az ember. De én ezzel a felfogással ami ahhoz kell hogy így tudj élni és ilyen közegben jól tudd érezni magadat sosem tudtam teljesen azonosulni.


De nekem már önmagában az, hogy nem lehet, vagy hát rohadtul nehéz és körülményes onnan hazamenni, elég ahhoz, hogy ne akarjak ott lenni. A Sound-on ha valami nem tetszik, vagy kellene már egy kis nyugi, megfogod és hazasétálsz onnan a lakásba amit béreltél. A Szigeten fogod magad, beülsz egy taxiba és hazamész. Ozorán kint vagy a semmi közepén, a parkolótól a kapuig elsétálni 20 perc, és onnan még bőven kell befelé. A semmi közepén vagy, a bekötőút tele van rendőrökkel, autóba nyilván nem lehet ülni. Taxi nincs, busz nincs, vonat nincs. Semmi nincs. Ozora van, idegesítő trance meg goa zenék, terhelő "everything will be all right, man" típusú mosdatlan koszos hajú emberek, meg egy sátrad valahol a tömeg közepén, amiben reggel 8kor már megfulladsz a naptól (mert a hippik a szerdán kezdődő fesztiválra már hétfőn lemennek felverni a sátrat, úgyhogy neked esélyed sincs normális helyet találni).


Három Ozorán voltam, az első két alkalommal csak egy estére (a válasz elején említett feltételek teljesülése mellett), és akkor nagyon jól éreztem magam. Innen jött a bátorság hogy lemegyünk sátorral, na az viszont borzasztó volt, és az egyik este az egyik barátommal annyira elegünk lett hogy mindannak ellenére amit fent leírtam otthagytunk sátrat, hálózsákot, hűtőtáskát, mindent, és hajnalban beültünk az autóba úgy ahogy voltunk és hazamentünk. A hazaúton pedig megbeszéltük hogy ide mi több napra valaha csak úgy fogunk visszajönni, hogy valami gigantikus full extrás lakóautót bérlünk, félreeső normális helyen leparkoljuk és abban fogunk lakni.


Úgyhogy ezt csak azért írtam le, hogy szerintem óvatosan, pláne ha nem voltatok még fesztiválon soha. Elsőnek Ozora szerintem erős.

máj. 25. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
35%

Hat ez a te velemenyed. Megis ott van minden evben 35+ ezer ember, aki imadja. A kerdezot is nyilvan pont ez a fesztival vonzza (nem a Sound, bloe), nincs ezzel baj. Ha neked idegesito az a zene, nem is ertem, hogy kavartal oda 3x 😆


Ja, rengetegen vannak, igen,satrazas van, igen, mindig szol a zene valahol, ja, hippik vannak, de ezt is nyilvan lattatok a videoban.

Eros kezdes, egyetertek - de miert is ne 😀

máj. 25. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 A kérdező kommentje:

2.

Autóval megyünk, úgyhogy a közlekedés nem lesz próbléma, és a rendőrök sem, mert nem vagyunk fogyasztók. Autóban szeretnénk aludni, nem sátrazni szeretnénk, bár nem lakóautóval megyünk, de egy nagyon tágas kombival, így elvonulni biztos lesz lehetőség.


Egyébként miért mentél a fesztiválra, ha elviselhetetlennek tartod a zenét? Mi imádjuk az ottani zenei stílusokat, ezzel biztosan nem lesz problémánk :) Emberekkel mi a probléma?


1.


Általánosságban érdeklődnék, hogy mit tartsunk szemmel, mire készüljünk fel, tippek, stb


Köszönöm.

máj. 25. 15:10
 5/25 anonim ***** válasza:

Erkezzetek koran, mar pentektol be lehet menni, es keressetek egy kellemes arnyekos helyet. Ha megtelik a fesztival, nem biztos, h tudtok majd a kocsival mozogni. Brutal sorok vannak, kapunyitaskor plane, de szombat kora reggel pl.nem volt senki.

Fozni tudtok tuzon / kemenceben a cooking grove-ban. Azon kivul tabori felszerelesen (gazfozo) a taborhelyeteken. Ivoviz van a kijelolt helyeken, nehol csak lassan csordogal - vigyetek viztarolasra dolgokat, esetleg plusz asvanyvizet.

Helyezzetek el a terkepeteken a mentoket es a Havent problema esetere.

máj. 25. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:

Hivatalos megnyito hetfon este van, ne hagyjatok ki.


Most ennyi random info jutott eszembe, de kerdesre szivesen valaszolok 🙂

máj. 25. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
55%
2-es te nagyon el vagy tájolva! 12 ozorán voltam eddig, nem drogozok, megiszok egy két sört, és kiválóan érzem magam. Minden évben kinti szálláson alszom, 15 perc a fesztiváltól taxival! Mert igenis van taxi, hivatalos ozora taxi. Ezek rendes sárga taxik, akik a fesztivál idejére leköltöznek, éjjel nappal bármikor ott vannak a droszton, de a városba is 10 perc alatt jönnek értem ha kérem. Sosem volt gondom az ide oda jutással, pedig egyedülálló nőként járok le. Konkrétan taxi droszt van kiépítve minden évben a bejáratnál. Minden este kimegyek, meleg vízzel tusolok, hajat mosok, és tiszta vetett ágyban alszom, ahol csend van, és nyugalom, csak a tücskök ciripelését lehet hallani. Én sem vagyok olyan felfogású, mint a többség, aki oda jár. Teljesen normális életet élek, nem vagyok hippi. De számomra maga a mennyország minden évben ez az egy hét, amikor kiszakaod a való világból, nincs semmi dolgom, megszűnik az idő, és ott vagyok a csodavilágban.
máj. 25. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
35%
Jesszusom kettes, újraolvastam amit írtál... Szerintem te még nem voltál ozorán. Mi az, hogy a szerdán kezdődő fesztiválra hétfőn felverik a sátrat? Hétfőn van a megnyitó, de szombaton már elindul a day zero. Kapunyitás pedig péntek délben van, akkor verik fel a sátrat, nem hétfőn. Neked fogalmad sincs semmiről, nyilván nem voltál még lent. 7-es voltam.
máj. 25. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
Igy is lehet, amit a 7-es irt. Es ez is tok oke. Nagyon somfele embervan ott, a fullos sajat zuhanyzos napelemes lakokocsistol a satornelkuli belogos magyar hippiig 😆 De ott mindenki egyforma. En spec ki nem hagynam a satrazos reszet, a hetkoznapokban nem vagyok hippi, de ott azert igen.
máj. 25. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
Ja meg info. Van minden bent, ket bolt, zoldseges, mindenfele kajas bode, rengeteg foleg del-amerikai arus, tokjo dolgokat arulnak. Nyilvan dragan. Van kezmuveskedes, joga stb, kiallitas, meg szerintem 5 Ozora utan se lattam meg mindent.
máj. 25. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!