Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Hogyan csináljak hangstúdiót?...

Hogyan csináljak hangstúdiót? . Hozzáértőknek. Többi lent;)

Figyelt kérdés
A szobámba szeretnék egy hangstúdiót csinálni...És az lenne a kérdésem mik kellenének hozzá? Igazából most fél éve kezdtem énekelni úgyhogy csak énekléshez kellene cucc..Aki ért hozzá azt megkérem írja le mien cuccok kellenek hozzá,hol érdemes megvenni,vagy hogy neki mien van??? Szeretném ha kifejtenétek a válaszotokat... A szoba 12négyzetméter elfér-e a felszerelés? Jah és hogy mennyibe kerülne egy olcsóbb egy közép vagy egy drágább? Nagyon köszönöm... :D
2010. okt. 26. 14:02
1 2 3
 11/22 anonim válasza:

ahogy néztem :

alesis aktiv hangfal : [link] 54500 Ft

lexicon alpha : [link] 27500 Ft

ehhez még egy énekmikrofon pl. akg 3700m: [link] 35900 Ft

összesen ez : 117900 ft

tehát kb 12000 Ft - ból egy tuti kis házi stúdiót össze tudsz hozni , persze számítógép is kell. Azt meg már 30000 ft - ból össze lehet hozni . De csak ha tényleg éneklésre kell a dolog 150000 - ből ki lehet hozni . Néz szét a neten hol olcsóbb , melyik jobb, vagy kérdezz meg eladókat a hangszerboltokban . Ők valószínűleg tudnak ajánlani olcsó és jó konfigurációkat . Én csak úgy nagyjából hoztam ezt össze . Kezdésnek ez a leírt összeállítás is tutira tetszeni fog neked mind hangminőségben és megbízhatóságban is . Ezek mind márkás cuccok , szóval ha én ilyen stúdiót építenék , akkor hasonló cuccokban gondolkodnék ... Sok sikert ...

2010. okt. 28. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 A kérdező kommentje:
nagy baj lenne ha ien mikrofon vennék a szetthez amit összeállitottál? [link] ennek jobb a hangzása... a gépem egy 2.8 as p4 es 2 giga ram 256 vidi kártya szerinted elég hozzá???:O
2010. okt. 29. 12:01
 13/22 anonim válasza:
Dehogy is lenne baj , én csak egy nagyjából konstrukciót írtam le , amit belinkeltél az kicsit jobb mint amit én linkeltem be , főleg egy stúdióba , a géped teljesítménye bőven elég lesz , milyen hangkártya van benne ?
2010. okt. 30. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim válasza:
Ja a lexicon alphához nem jó a kondenzátor mikrofon (amit belinkeltél) , ugyanis nincs benne fantomtáp . Nézd meg ezt a videót : http://www.youtube.com/watch?v=pM3y9jZORqk
2010. okt. 30. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 A kérdező kommentje:

Hangkártyám:...SoundMAX Digital Audio

Eszközazonosító: PCI\VEN_8086DEV_24D5SUBSYS_80F31043REV_0

GYÁRTÓAZONOSÍTÓ: 1

Termékazonosító: 100

Tipus: WDM

2010. okt. 30. 13:19
 16/22 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat... Még egy kérdés..hangszigetelni szeretnék a jobb hangzás érdekében...Kéne egyjominöségü de arányaiban olcso szigetelö...Ajánlatok??? :D
2010. okt. 30. 13:20
 17/22 anonim ***** válasza:
Az állóhullámokat meg lehet törni akár falra szerelt tojástartóval is. De a mikrofonnal egy helyiségben lévő számítógép miatt szerintem felesleges.
2010. okt. 30. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 A kérdező kommentje:
Elmagyaráznád???... nem igazán értem bocsikahh..:/
2010. okt. 30. 22:52
 19/22 anonim ***** válasza:
A síma falfelületen visszaverődik a hangod, amit a mikrofon is rögzít, ezért nem kívánt viszhang is rögzításre kerül. Az egyik lehetséges ellenszere, ha a felületeket megtöröd annak érdekében, hogy a hang szétszórodjon, és ne verődjön vissza. Lehet kapni hangfalak belső szigeteléséhez (okosok megmondják mi a pontos neve) használt szivacs, melynek felületén gúlák vannak. Ezt kell a falra felragasztani, ami részben szigetel is, részben megtöri az állóhullámokat. Ha egy helyiségben vagy a számítógéppel, akkor viszont ez majdnem felesleges, ugyanis a gép zaja (ventilátor) miatt sosem kapsz steril felvételt.
2010. nov. 2. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:

őőő izé

szerintem építsük is meg neki nem ?

jézusom........

2011. febr. 28. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!