Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Hogyan csináljak hangstúdiót?...

Hogyan csináljak hangstúdiót? . Hozzáértőknek. Többi lent;)

Figyelt kérdés
A szobámba szeretnék egy hangstúdiót csinálni...És az lenne a kérdésem mik kellenének hozzá? Igazából most fél éve kezdtem énekelni úgyhogy csak énekléshez kellene cucc..Aki ért hozzá azt megkérem írja le mien cuccok kellenek hozzá,hol érdemes megvenni,vagy hogy neki mien van??? Szeretném ha kifejtenétek a válaszotokat... A szoba 12négyzetméter elfér-e a felszerelés? Jah és hogy mennyibe kerülne egy olcsóbb egy közép vagy egy drágább? Nagyon köszönöm... :D
2010. okt. 26. 14:02
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:

Nekem egy számítógépem, egy mikrofonom és egy Audacity nevű ingyensen letölthető programom van. Nem túl profi megoldás, de nekem elég, szintén éneklésre kell.

Ami ennél is hasznosabb: www.enekverseny.hu

2010. okt. 26. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim válasza:

1 számítógép / laptop

2 hangkártya / usb hangkártya

3 mikrofon

4 studio monitor hangfalak

5 DAW szoftver (digitális audio munkaállomás = zeneszerkesztő)

ennyi ...

mekkora összeget szánsz rá ?

2010. okt. 26. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 A kérdező kommentje:
max 150.000-et kijön belöle??? Nagyon tetszett az elsö kommentelö javaslata...Leirod meikböl mien van??? Program neve??? Második kommentelö... A hangkárty az meik???Mármint tudom mien ami a gépbe van...-.-" deh láttam az eggyik oldalon kicsit komolyabbat.. mien kell meikböl meik éerdemes???
2010. okt. 26. 18:48
 4/22 A kérdező kommentje:
mi az a studio monitor hangfal???:O Jah és az elsö kommentelönek mannyiböl jött ki az egész?? kÖSZIKEEE :p
2010. okt. 26. 18:50
 5/22 A kérdező kommentje:

Jajj bocsi h 1000 irok deh mien szémito gép kelle? komolyabb?

:O

2010. okt. 26. 18:52
 6/22 anonim ***** válasza:

Stúdió monitor hangfal: felvételek, keverések visszahallgatására használt eszköz. Célja, hogy a hangszórók a felvétel lehető leghűebb hangját közvetítse. Általában kis teljesítményűek. Én ezt használom már két éve:

[link]


Egyébként nézelődj ezen az oldalon:

[link]

2010. okt. 26. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim válasza:
Ha csak hangrögzítésre kell és kisebb effektezésre , nem kell olyan komoly gép , egy alap p4 - es megteszi . Neked a lexicon alpha hangkártyáját javaslom ami 1 szereó bemenetese és 1 sztereó kimenetes olyan 25e Ft környékén kapsz olyat , usb -s , támogatja az ultra latenci asio -t ami olyan 2 ms - os latencyt jelent . A Studio monitorok közt énekre szerintem valami [link] alesis olcsóbb hangfal (aktív !) kiváló lenne . Zeneszerkeztőt pedig Sony Sound Forge , cubase le , vagy valami hasonlót ajánlanék ez 150 e - ből szerintem bőven kijönne ...
2010. okt. 27. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim válasza:
Itt a Lexicon , én ezt használom : Tökéletes . [link]
2010. okt. 27. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim válasza:
Ja és az Lexicon Alfához jár A CUBASE LE !!!
2010. okt. 27. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat kedvesej vagytok...utolso kommentelö ez mennyiből jönne ki?... :D
2010. okt. 27. 23:28
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!