Azoknak a gyerekeknek, akik dobolnak, mikor jut idejük a tanulásra, amikor már nagyobbak, és iskolások?
A zene, zenetanulás serkenti az agy fejlődését, fejleszti a finommotorikát, a ritmusérzéket, így akiket korán beíratnak zeneórákra, a közismereti tárgyakban is jobban teljesíthetnek, mintha ez kimaradna az életükből.
A zene kiemel a szürke hétköznapokból, ad egy kis felüdülést, amikor füstöl az agya a rengeteg teendőtől. Amit pont ezért könnyebben és gyorsabban elvégez, ha a délutánjait valami örömteli is feltölti, nem csak a matekházi.
Teljesen mindegy, mit zenél valaki, ettöl még böven tud tanulni, iskolába járni. A dobolás nem idöigényesebb, mint zongorázni, hegedülni vagy bármi más egyéb hangszeren játszani.
Én 5 éves korom óta zongorázom, napi 2-4 órát gyakoroltam akkor is, miután elkezdtem iskolába jár, és soha nem volt problémás.
Igazán nem értem a kérdésedet, még egyetemen (gépészmérnök) is mindig volt erre idöm.
A lányom gitározik. Este fürdés után gyakorol minden másnap, ezen felül heti egy magánórája van. Természetesen akkor veheti elő ha minden lecke kész. Ilyen egyszerű. Bőven jut ideje így is rá, igaz mèg általános suliba jár, nincs olyan sok tanulnivalója.
Viszont pl ha valaki sportol, az sokkal több idő - minden nap eljárni az edzésre…én fociztam, utazással együtt napi 2,5 órám vitte el.. 6 óra fele értem haza és mèg utàna kellett nekiállni a tanulásnak….szóval szerintem a zene mint hobbi kevésbé időigényes, és pihentetőbb is. Persze kell a mozgás is, de manapság annyi tesi van hogy az is elég lenne önmagában.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!