Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Hogy csinálják ezt a gitárosok?

Hogy csinálják ezt a gitárosok?

Figyelt kérdés
Nem egy gitártabon láttam, hogy a pl. a kettő E húrt (legmagasabb és legmélyebb) egyszerre kell pengetni. Egyszerűen el nem tudom képzelni, hogy tudnám ezt én is megvalósítani, mert biztos lehetséges, de nekem sose sikerült úgy folyamatosan pengetni. Szükségem lenne a véleményetekre, előre is köszi!
2010. okt. 12. 17:52
 1/9 anonim ***** válasza:

ujjal.

amúgy add meg a tabot, azon jobban látszik

2010. okt. 12. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
valóban, általában ujal szoktuk. Bár én, ha pengetővel játszok, akkor úgy csinálom, hogy a pengetővel (lefelé) az E6-os húrt pengetem, és kisujjal meg (felfelé) az E1-est.
2010. okt. 12. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

[link]

ez az, ezt szeretném megtanulni, meg ott van a 7, 8, 9. ütem első hangja, azt is megpróbáltam lefogni, de egyszerűen fizikailag lehetetlennek találtam...

2010. okt. 12. 18:21
 4/9 Daweee000 ***** válasza:
ezt nyomd teljesen ujjal sztem, valamint a 7-8-9-es ütem pedig szimpla barrés akkord, így fogd le: [link]
2010. okt. 12. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Én pedig erre mondom,hogy ejnye bejnye,mert pedig gitártanár létezik ám...Ha nincs meg egy alap,ne várd,hogy bármit lejátszol tabból.Ráadásul a tab sem mindig olyan,mint ami a szám eredetije.
2010. okt. 12. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Én pedig erre mondom, hogy ejnye bejnye, parasztlegény vagyok, nincs pénzem gitártanárra, pedig járnék szívesen, de nem engedhetem meg magamnak, ezért tettem föl a kérdést, hogy tanár hiányában is (jó eséllyel) rájöjjek a dolgokra.
2010. okt. 12. 20:47
 7/9 Daweee000 ***** válasza:
Ha autodidakta tanulsz, ajánlom a gitartanfolyam.hu-t.
2010. okt. 12. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
oda föl szoktam nézni, mindig onnan tanulom az új dolgokat, pl a hammer-ont, a pull-offot, és a barrét is onnan tanultam. Ja meg a slide-ot:D
2010. okt. 13. 12:02
 9/9 anonim ***** válasza:

csak az elején kell ujjal pengetned, a többi mehet pengetővel

igen, a második dolog barré, azt jól tanuld meg


(ha lusta vagy megtanulni az elejét teljesen, vagy még kezdő vagy (a kérdésből gondolom), tanuld meg a magasabb hangokat, ahol kettőt fog. az ilyen ujjpengetős dolgokat főleg klasszikus gitáron szokták, de nem mindig csak ott)

2010. okt. 13. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!