Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Elektromos gitár hangjának...

Elektromos gitár hangjának vibrálása?

Figyelt kérdés
A mai gitározásom közben jelentkezett egy olyan probléma, hogy egy-két húrnak a hangja elkezdett vibrálni, mintha lenne előtte egy effektpedál, illetve nem tartják ki elég hosszan a hangot. Mi lehet a baj? Talán elöregedtek a problémás húrok?

2023. jún. 6. 00:04
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

A húrok elöregedése ok lehet a hangkitartásra. A vibrálást, ha esetleg bővebben kifejtenéd, vagy bemutatnád egy videóban, sokat segítene. Én még életemben most hallok ilyet először, pedig éltem már egy kicsit :D


Legközelebb írd le azt is, hogy milyen hangszerről van szó, mert ez bármi lehet a balalajkától a legdrágább villanygitárig.

2023. jún. 6. 05:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Így hangzik a,probléma: [link]


Az az igazság, hogy én se nagyon tudom mihez hasonlítani, mert sosem hallottam még ilyet. Egyébként egy Squier Telecaster Deluxe-ról van szó, ami karácsonykor érkezett hozzám.

2023. jún. 6. 07:36
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Szép demo, másnak is így kellene kérdezni!

Nos nem vagyok fizikus, de ez úgy tűnik nekem, hogy ez egy természetes állapot. Amikor belevágsz a powerbe a húrok egy gyors le/fel mozgást végeznek, aminek egyöntetű hangzás az eredménye. Aztán ahogy ez a húrmozgás lassul, bejön az általad tremolósnak nevezett hangzás. Nekem az a meglátásom, hogy vastagabb húrokkal kellene próbálkoznod.

2023. jún. 6. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Túl közel, vagy rossz pozícióban van a gitár a hangszóróhoz. Ha kis helységben gitározol akkor is előforduhat.
2023. jún. 7. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Utólag is köszönök minden segítséget!:) Azóta voltam egy szervízben, ahol azt hajtogatták, hogy nincs elektronikai baja, de azért hagyjam ott egy teljes beállításra, ami 35 ezer Forint. Igazából az összes saját beállításomat kritizálták, mondván, így nem lehet használni egy gitárt és kb. mindennel foglalkoztak, csak a problémámmal nem.:/ Eljöttem azzal, hogy átgondolom és átmentem egy hangszerboltba új húrokért, ahol egy nagyon rendes és tapasztalt hangszerésszel futottam össze. Érdekes módon ő semmilyen kivetni valót nem látott a beállításaimban...na mindegy.

A lényeg, hogy a húrokkal volt a gond. Valamiért sokkal gyorsabban romlott az állapotuk, mint korábban. Megmutatta nekem a hangszerész, hogy ez a hullámzó hatás főleg elhangolódás miatt jön ki, ami szintén a rossz húrokhoz vezet vissza. A javaslata pedig annyi volt, hogy 2-2,5 hónap helyett inkább 1-1,5 havonta cseréljek húrkészletet.

2023. júl. 5. 06:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!