Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Hogyan segítsek a lányomnak...

Hogyan segítsek a lányomnak eltalálni a kezdő hangokat?

Figyelt kérdés

1 hónap múlva lesz alkalmassági vizsgája, ahol énekelni kell majd (egyetemi felvétel). Megvannak a dalok, próbálok segíteni neki. Én gyerek koromban tanultam zenét, játszottam zenekarban is, felléptem kórusban, szóval a hallásomat nem mondanám rossznak. Azt legalábbis hallom, hogy tiszta-e vagy hamis, tudok énekelni, bár nem úgy mint egy énektanár.

Megvannak a dalok, az az érdekes, hogy van amelyiket teljesen tisztán énekli, van amelyiknél el-el csúsznak hangok, de nem vészes. Olyanokat válogattam össze neki ami viszonylag könnyű és nem túl hosszú.

De ha megadok neki egy kezdő hangot, nagy véletlenül találja el.

Próbálkozom azzal is, hogy (ne nevessetek), van itthon egy gyerekeknek való szintetizátor, azon ütöm le a hangot, de nem nagyon tudja visszaénekelni.

Tudom, énektanár kellene, csak egyszerűen már annyi külön foglalkozása van így érettségi előtt, hogy nem nagyon fér már bele az idejébe. Francia heti két alkalom (készül a nyelvvizsgára), magyar heti egy (fontos az érettségi eredménye), matek heti egy, sportolni is jár, szóval jó lenne ha tudnék segíteni neki.

Mit tanácsoltok?

Nem értem, ha tisztán el tud énekelni dalokat, akkor miért nem tudja a megadott kezdő hangon elkezdeni?



2023. ápr. 6. 11:53
 1/9 anonim ***** válasza:
A hallásával van a gond. Ez is fejleszthető, de nem egyik pillanatról a másikra. Gyakorolnia kell és ha az egyetemi felvételihez kell, valami mást addig félre kell tenni átmenetileg ami nem fontos hozzá. Például a nyelvvizsga már nem kell a diplomához, persze lemondani nem kell róla, de nem dől össze a világ ha később szerzi meg.
2023. ápr. 6. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
De kell a nyelvvizsga, mert a felvételinél plusz pontot kap érte, és anélkül lehet nem veszik fel. Elég magasak voltak eddig minden évben a ponthatárok oda ahova szeretne bekerülni.
2023. ápr. 6. 13:38
 3/9 A kérdező kommentje:
De azt nem értem, ha tisztán el tud énekelni dalokat, akkor hogy lehet gond a hallásával?
2023. ápr. 6. 13:41
 4/9 anonim ***** válasza:
Mert az énekhangja rendben van és ismeri a hangok távolságát, viszont a hangok relatív távolságra vannak, ha a kezdőhangot nem találja el, mert nem jól hallja, utána az összes többi rossz lesz, mert a relatív távolság miatt a rossz hangból rossz hangra fog érkezni. Ha viszont eltalálja akkor minden oké, mert tudja, hogy milyen hang következik, az milyen távolságra van az előzőtől és így jó helyre fog érkezni.
2023. ápr. 6. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Nsm teljesen így van nála.

Mondok egy példát.

Elénekli a süss fel napot, momdom neki, nem adok kezdő hangot, ahogy kényelmes. Tisztán elénekli.

Aztán adok neki egy kezdő hangot, például egy kicsit magasabbat. Amikor nem találja el, elénekli magasabb kezdőhanggal teljesen tisztán, de nem pont azzal a kezdőhanggal amit én adtam neki.

Nem tudom érthető-e.

2023. ápr. 6. 14:22
 6/9 A kérdező kommentje:

Szóval az van nála, hogy érzékeli, hogy magasabban kell kezdeni, de mégis saját magának kompenzál valahogy?

Nagyon fura.

Ha leütök egy hangot, általában nem találja el, ha mondom neki hogy kicsit magasabban, vagy kicsit mélyebben, addig próbálkozik a hangjával, amíg nem mondom, hogy jó. Előfordul, hogy többször is mondom, még egy nagyon de nagyon kicsit magasabban.

2023. ápr. 6. 14:28
 7/9 anonim ***** válasza:
Értem mire gondolsz, ez egyértelműen hallás. A belső hallása oké, azt tudja hogy nem hamis és amit ő gondol azt eltalálja, de amit kívülről hall azt más hangnak gondolja. Pontosan így gyakoroljátok, üss le egy hangot és állítsd be a hangját rá, aztán egy párszor üsd még le és énekelje ki már jól még párszor. Aztán egy másikat. Ha ez már megy neki, hangközökkel lehet folytatni. De a gyerekszintetizátor helyett egy online virtuális zongorát használj inkább, mert ezek a gyerekjátékok el tudnak állni idővel, például ahogy merül az elem és hamis lesz. Esetleg ha megoldható, érdemes kihangosítani, hogy hallja kívülről is, ne csak a belső hallásával. Tehát mikrofonba énekeljen és egy hangszórón vagy fejhallgatón keresztül élőben hallja vissza kívülről a saját hangját. Így jobban fogja hallani a leütött és az általa kiénekelt hang közti különbséget.
2023. ápr. 6. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm, ez hatalmas segítség!
2023. ápr. 6. 15:29
 9/9 anonim ***** válasza:
Musicare alkalmazás
2023. ápr. 8. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!