Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Gitár vásárlási tanácsot...

Gitár vásárlási tanácsot kérnék. Mit gondoltok?

Figyelt kérdés

Szeretnék egy cort gitárt főleg metálra. Az x széria tetszik legjobban, de fontos szempont, hogy fix húrlábas legyen, EMG hangszedőkkel. Nagyon sok zeneboltot, online üzletet megnéztem már, és csak egy ilyet találtam:

[link]

Miért van az, hogy ha találtam is ugyanilyen típusút máshol, az már tremolókaros és alakra sem teljesen olyan?

Pl: [link]

Ha mégis karosat vennék mennyire bízhatok benne (úgy hallottam sok gondot okozhat ha nem minőségi cucc) és szerintetek mennyire jó ez a gitár úgy általában. Bocs, de ez lesz az első el. gitárom, egyáltalán nem értek hozzá. Kösz


2010. szept. 29. 22:54
 1/5 anonim ***** válasza:

Ereszthetném bő lére, de ha ragaszkodsz a Cort-hoz, akkor itt van pár fix húrlábas:

Ez X és fix húrlábas, de nem EMG pickupos:

[link]

Aztán ki is fújt, az X szériában ez az egyetlen fix hrlábas. Arról már nem is beszélve, hogy az egyetlen EMG pickupos darab a Cort X-TH.

EMG 81: 21500 Ft

EMG 85: 21500 Ft

Tekintve, hogy az X-TH 165 000 ft, kicsit jobban jössz ki az 56 300 ft-os gitárral plusz a két hangszedővel, összesen 99 300 ft, meg egy kis forrasztás. Mondjuk ennyiből már egy egész jó kis Jacksont lehet venni, bár nem EMG hangszedőkkel, az igaz.


További találatok:

Ez nem olyan alakú, de árban stimmel.

[link]

Ez annak egy másik fajtája, drágább.

[link]

2010. szept. 30. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod, hát sajna ez van. Egyébként én is az x5-ösre gondoltam, aztán max később beletetetni Emg-ket. Nem világos számomra, hogy miért erőltetik ennyire a tremolókat, főleg az olcsó kategóriában. Az x11-es tökéletes gitár lenne számomra. Figyelembe véve a Cortok jó ár/érték arányát, lehet, hogy nem is olyan rossz az a kar és nincs mitől tartanom?
2010. szept. 30. 11:45
 3/5 anonim ***** válasza:
Figyelj a Metálhoz nagyon sokat használják a tremolót, ezért nem értemmért nem akarsz torzítókart a gitárodra pedig nagyon jó móka az;p
2010. szept. 30. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Mert félek, hogy a nem profi tremolók több kárt okozhatnak mint hasznot. Gyorsan elhangolódik stb.

,

2010. szept. 30. 15:39
 5/5 anonim ***** válasza:
Ha nem tekered bele a kart és nem rángatod, akkor nem fog hangolódni a legrosszabb floyd rose utánzat sem.
2010. okt. 5. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!